Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PowerPoint - ako vytiahnuť skladby z prezentácie?

Ahoj,
mám prezentáciu pps, obsahujúcu hudobné skladby, ktoré sa jednotlivo spúšťajú kliknutím na príslušné tlačidlá v snímku.
Prezentáciu som otvoril na editáciu v PowerPointe a zistil som, že tieto prvky majú prepojenia na wav súbory. Neviem však, ako tieto wav z tejto prezentácie vytiahnuť a nezávisle uložiť.

Vie niekto poradiť?

Ď

Zkus to takto :

Otevřít PowerPoint, až v něm následně Otevřít onen požadovaný soubor
-------------------------------------------------- -----------------------------------------------
Uložit jako : Prezentace aplikace PowerPoint(.pptx)
nebo: Předvádění PowerPointu(.ppsx)
-------------------------------------------------- -----------------------------------------------
Nesmí se uložit jako : Prezentace Powerpoint 97-2003 (.ppt)
nebo : Předvádění PowerPointu 97-2003(.pps)
nebo cokoliv jiného.......
-------------------------------------------------- -----------------------------------------------
X na konci znamená, že prezentace je v tzv. komprimovaném stavu
-------------------------------------------------- ------------------------------------------------
Jako takový jej následně „dokážou rozbalit“ do samostatných složek s obrázky, zvukem a xml soubory
programy na to určené (7-Zip,WinRAR,...)
-------------------------------------------------- ------------------------------------------------
Po rozbalení soubory většinou hledej v: ......\ppt\media\....
-------------------------------------------------- ------------------------------------------------

ďakujem, skúsil som to aj týmto spôsobom, výsledok je však rovnaký...
Či už prvým spôsobom: html alebo druhým: dekomprimácia pptx
dostanem síce z prezentácie všetky wav súbory ale každý je veľký cca 300kB a obsahuje cca 2s šumu (vo Winampe len prebehne bežec ani nie za pol sekundy bez akéhokoľvek zvuku) a keď to chcem otvoriť v Audacity, tak vraj nerozoznáva súbor, mám ho skúsiť importovať ako raw, no a výsledok je v prílohe...

Ď

Tak úspěch ...
Stáhl jsem, uložil. Pustil PowerPoint a v něm teprve v noťasu našel a dal otevřít onu pps. Nic jsem s tím nedělal, jen dal uložit jako již výše zmiňované ppsx nebo pptx a PowerPoint zavřel. Spustil jsem WinRAR a něm našel ono uložené ppsx a extrahoval. Pak oteřel již výše zmíněný adresář kde se to rozbalilo a hotovo. Použitý soft : Office 2013 a WinRAR 5.21 (oboje legální) Pro přehrání oněch wav souborů jsem použil MPC-HC.
Malá poznámka : nejde mi do hlavy, proč někdo použil pro wav pouhých 24kbps .....
Pak mne napadlo se podívat na ty wav přes MediaInfo a bylo vše jasno :
mono, mpeg audio 2 layer3 . Čili : měkdo kdo to dělal se chtěl vyhnout problémům s kodeky nebo problémům se zvukem, tak těm spraseným mp3 pouze změnil koncovku na wav a tím pádem se vyhnul problémům v PowerPointu, protože wav je přímo windowsí kodek a i WMP ho přehraje v defaultu bez ničeho......
No - řešení to bylo jednoduché ale velmi prasácké ...... Tak by se zvuk mrvit neměl ......

:-)
ale veď to isté som podľa Tvojich pokynov urobil ak ja:
uložil ako pptx a v IZArc dekomprimoval
Vytvorili sa mi zložky, kde v zložke ...Media bolo 13 wav súborov ale tie sa mi nedali prehrať.
Chcel som ich skonvertovať do mp3 ale MP3 producer mi vyhlásil že ide o poškodené súbory a odmietol s nimi narábať.
U Winampu mi len prebehol bežec za asi 0,5 sekundy bez zvuku, Audacity ich nechcel otvoriť, navrhol import ako raw. Pri pokuse importovať ako raw mi otvorilo niekoľko sekúnd prebudeného šumu.

Až z Tvojho posledného komentára som vyrozumel, že boli násilne premenované prípony z mp3 na wav. Tak som ich opravil na mp3 a ... IDE TO!!! :-):-):-)
Tož toto by ma nebolo napadlo, taký machr nie som aby som takto vypátral, že v čom bol zádrhel a násilná zmena prípony by ma ani vo sne nenapadla...

O kvalite skladieb je zbytočné hovoriť, ono už od začiatku bolo jasné, že vpratať do 4MB súboru 13 skladieb asi nebude bůhvíco...
Ale ako vravím, šlo mi o spôsob, ako v budúcnosti vydolovať z prezentácie zvukový obsah.

Takže ďakujem pekne za ochotu a trpezlivosť, si kámo :-)