Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškodený procesor alebo MB?

Pri zapnutí počítača nenaštartoval napájací zdroj. Po ponechaní konfiguracie zdroj, MB, procesor, pamate bola situácia rovnaká, ale po odpojení napájania procesoru z MB sa napájací zdroj zapol a vetrák chladiča procesoru roztočil. Vedel by niekto poradit kde je chyba? Ci je to procesor,alebo MB? dik
Inak zostava MB Intel D915GAG, procesor Intel Celeron D 336 2,8GHz/533Mhz

To ti nikdo neporadi, zvlast kdyz si nezkousel zadne nahradni komponenty vcetne jineho zdroje. Ale je mnohem pravdepodobnejsi, ze odejde zakladni deska nez procesor, ten odejde vylozene vyjimecne, pokud jsi ho nespalil.

10 rokov staré výhrevné teleso, co s tým chceš ? patrí do odpadu

Intel by mal vracať peniaze za tie odporné nepodarky ktoré predával

moc sa o tom nevie, kúpené novinárske presstitútky podozrivo taktne mlčaly, no Intel v danom čase produkoval výkonom porovnateľné procesory, boli určené pre notebooky a mali polovičnú spotrebu energie, boli to procesory mimo hlavnú výrobnú radu. Asus jednu chvíľu upravil BIOS pár mainboardom a predával redukciu pre možnosť použitia týchto procesorov, nasledovali tajomné jednania s Intelom a Asus potichu toto z trhu stiahol

do Pentií4, ich vývoja a výrobných liniek bolo zainvestovaných mnoho miliard a tie musely zákaznící zaplatiť, mali kupovať šmejd a kupovaly ho, z desktopov sa na nejaký čas staly odporné hnusné, hlučné krabice, v zime fungovaly ako prídavné vykurovanie miestností, v lete boli dôvodom aby si ľudia kupovaly klimatizácie, Intel zrejme celkom slušne pomohol rozbehnúť byznis výrobcom klimatizácií

..... :puff: