Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konflikt ovládačov

Takže mám problém že sa mi zobrazuje neznáme zariadenie z ovládačom BADDEVICE.Dev.NT toto zariadenie je v konflikte z iným ale ja neviem ani o aké zariadenie ide? Len že ovládače sú v konflikte z inými ovládačmi.

Nepoužívam iba som si ho omylom stiahol, šiel som po ovládačoch z logu a inštaloval ich automaticky ručne. Vyhľadal som si ich na internete a mazal ich z logu, ktoré som už mal a pri hľadaní ovládačov som ich omylom nainštaloval ale nepoužil a ihneď odstránil. Tvoj program my mal ukázať jednu neznámu mechaniku ale ukázal skoro 5 ks neznámych mechaník.

je tam několikrát usb composite device / neznámý typ.
podle "vendor" a "product id" je to usb tiskárna, zapojená předtím v jiném portu.
ale to nevysvětluje neznámé usb zařízení.

spíš vyhoď tu usb disketovou jednotku, to je opruz.
a se "zálohováním" dat na flashku máš své nedobré zkušenosti, doufám že už ji nepoužíváš jako pracovní disk pro originály souborů.

zpátky k problému:
dá se použít tato batka k zobrazení odpojených zařízení:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

spustí se správce zařízení, v menu "zobrazit" zatrhnout "skrytá" a ještě "podle připojení". dole zkoumat výsledek.

kdyby ta divná věc ani pak nešla smazat, ještě v registrech projít tyto větve, co je tam zajímavého:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USBSTOR

pidizobrazení cmd.exe: známá debilita windows, bude možná opravené ve verzi 12.

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Console\cmd.exe]
"FaceName"="Lucida Console"
"FontSize"=dword:000e0000
"FontFamily"=dword:00000036
"FontWeight"=dword:00000190
"HistoryBufferSize"=dword:00000032
"HistoryNoDup"=dword:00000000
"InsertMode"=dword:00000001
"NumberOfHistoryBuffers"=dword:00000004
"QuickEdit"=dword:00000001
"ScreenBufferSize"=dword:01f40050
"ScreenColors"=dword:00000070
"WindowSize"=dword:00320050

ale dívám se, že se některé okno pojmenuje "příkazový řádek" a pro ten to zas fungovat nebude.

ty dva řádky výš: "set devmgr_..." není třeba nikam opisovat.
chce je to uložit do textového souboru třeba: skryte_zarizeni.bat - a ten spustit.

Dá sa nejako urobiť log?

nedoporučoval bych, spíš ruční kontrolu v registrech.
podezřívám, že je tam buď nějaká položka bez podvětve, anebo horší případ: nejsou k některé větvi práva pro čtení = nejde rozkliknout.

Okno som už prestavil a už aj s písmenami vyzerá dobre. Teraz k súboru vytvoril som súbor skryte_zarizeni.bat a skopčil som doň set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc a zadal podľa pripojenia ale po rozklikaní sa zobrazilo iba toto:

[http://pc.poradna.net/file/view/22155-ss-jpg]
Inač pozrel som sa na zahraničné fórka a podobné problémy z mojim typom základnej dosky riešia i tam vraj ich spôsobuje ovládač AMDA00 Interface driver, radiaci tam radia aby ho zakázali ale v príspevkoch sa už nepíše ako to dopadlo.

Ok.zakázané. Čo sa týka neznámeho zariadenia, našiel som množstvo príspevkov v angličtine a tie hovoria že vraj neznáme zariadenie je akési "ACPI Thermal Zone" a vraj problém sa mal dať vyriešiť pomocou ovládačov ASUS Probe II Sense Driver 1.0.1.0 ale po tom čo som ho stiahol a nainštaloval sa nič nestalo.Čo ešte sa dá robiť?

Jak ho zakážem v biose?? Inač neznáma mechanika sa ukázala ako moja FDD mechanika. Po reštarte si ju systém nainštaloval ešte raz ako neznáme zariadenie, ako toto zariadenie odstrániť zo správca??? Ďalej ovládače od grafickej karty a monitora a ktomu všetkému ešte ovládače od Intel sa spolu bili, boli v konflikte. Ale keď som ich nainštaloval z CD je všetko ok, ale sú to staré verzie. Novšie ovládače spolu akosi nechcú komunikovať, dochádza ku konfliktom. Ovládač AMD som stiahol minule najnovší kým na CD je 8 na stránkach výrobcu je už až 14.12. Intel ovládače aktuálne sú tiež už najmenej o štyri triedy modernejšie tak prečo spolu nekomunikujú ako ich starší predchodcovia? Novšie ovládače sú oveľa rýchlejšie a preto by som ich chcel nainštalovať ale bez toho aby som si rozladil PC.

"intel me" je v biosu někdy pod "intel amt" - zakázat.
neznámou (právě odpojenou usb mechaniku) sem neplést, je z toho zas bordel a nikdo do tvého pc nevidí.

ovládače od grafickej karty a monitora a ktomu všetkému ešte ovládače od Intel sa spolu bili, boli v konflikte

opět nesmysl, který jsem nikde jinde nezažil. při korektním pořadí instalace vše funguje. (pár set pc jsem už v životě instaloval)
monitor nepotřebuje ovladač, detekuje se sám přes korektně fungující chipset + komunikační linku na výstupu grafiky.

Ovládač AMD som stiahol minule

čeho přesně ovladač? ten board má chipset intel, tak co je tam od amd?

Novšie ovládače sú oveľa rýchlejšie

týká se pouze grafiky, ničeho jiného. ovladač fakticky nezvedá výkon hw, jen postupně odstraňuje chyby dané rychlým uvedením na trh, nebo výrobce teprve ladí nové vlastnosti. taky se občas stane, že je novější ovladač nekompatibilní.
(vidíš to na své práci, jak je kvalitní, viz nekonečné souboje s každým pc. tak občas to posere i výrobce grafiky)

zazálohuj si tuto instalaci do image, stáhni si aktuální ovladače, povypínej v biosu co nepotřebuješ - a novou čistou instalaci.
a ještě jednou, už jsem to psal výš: pokud se nedaří v biosu povypínat správcovské featury intelu, tak se nedává ve správci zařízení odinstalovat (budou tam po restartu znovu), ale zakázat.

Neviem to nájsť ale zariadenie som už zakázal. Práve som si vzal jednu tabletku na tlak, vieš ešte raz som prebehol pamäte cez program memmorymax. Tentoraz som zistil niečo viac ako som videl pred tým... Pred tým som dal skenovať o 21:00 a skenovalo sa do 8.00 rána a ja som zatiaľ šiel spať, ráno som už len skontroloval errori :0 a ničím ďalším som sa nezapodieval. Dnes som si toho ale všimol a to vysvetľuje aj nekompatibilitu ovládačov... Kupoval som v obchode základnú dosku Z97-K a k nej som aj sťahoval ovládače, dokonca mám od nej aj krabicu na ktorej je napísané Z97-K. Memmorymax ale ukázal že mám základnu dosku Z87-K??? Ovládače tak ani nemohli byť kompatibilné, to znamená že môj pc bežal 3 týždne na nekompatibilných ovládačoch. Sila, vážne sila.

pardon, jsem v práci, nemám čas reagovat.
nevšiml jsem si, že by tu někdo doporučoval spouštět nějaký stupidní Memmorymax. takže je úplně jedno, co vypisuje za typ desky.
normální člověk si přečte typ desky na krabici, na faktuře, na úvodní obrazovce po zapnutí, na přední straně manuálu, dnes už i v biosu, v diagnostickém programu, paranoik si porovná fotku na webu.

Memmorymax ale ukázal že mám základnu dosku Z87-K??? Ovládače tak ani nemohli byť kompatibilné, to znamená že môj pc bežal 3 týždne na nekompatibilných ovládačoch. Sila, vážne sila.

korektní instalace ovladačů funguje tak, že instalátor detekuje vendor a device id toho hardware, v .inf souboru má popis o co jde, co nainstaluje a kam to zapíše - a je hotovo. proto stačí jedna rodina ovladačů pro aktuální i nedávné grafiky, chipsety atd. hardware se nainstaluje správně i přes odpor a slepotu rádoby administrátora.
čili opět v zajetí naprostých bludů. jediným řešením je koupě apple - co nebude fungovat pořeší servis, budeš mít od nesmyslného rozdrbávání pc svatý pokoj.

Nainštaloval som nainovšie ovládače pre Z87-K

pro chipset 7x/8x/9x je stejný ovladač chipsetu - Intel Chipset Software Installation Utility V9.4 - ve skutečnosti jde o balík pro několik desítek variant. intel to při instalaci vypisuje knihovny do okna, i tam se dá postřehnout co přesně vybral.
název základní desky se dá vyčíst z jejího potisku i z úvodní obrazovky po zapnutí.
místo potrhlých parodií na memory správce raději použít diagnostický program: sysspec, speccy, cpu-z, hwinfo32, placené: siw, aida64

v pořádku.
jen mi tu chybí info, jestli se už konečně podařilo přečíst těch 6 písmen z názvu desky.
kecám: nechybí mi to. je to beznadějné a proto je mi to jedno.

neviem vytvoriť zálohu systému

- je tam sto zbytečných, pouze doporučených aktualizací, které jen zhoršují kompatibilitu? no tak je to holt větší. prý na to zabere windowsí "vyčistit systém", nevím kde to je.
- když to bude mít zálohu, nejsou potřeba body obnovení, všechny zrušit.
- stolní pc nepotřebuje hibernaci, zrušit.
- swap zmenšit na pevných 512mb (nebo míň).
- vysypat koš.
- kdo používá pološílené microsoftí vypalování, zakázat nebo vybílit adresář, kde se to silážuje.
- jdou i vymazat tempy.

ms backup je nějaký nepoužitelný, ale existuje free easeus todo backup, má i boot médium.