Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [tip] Windows 10 technical preview - stop na 30% - řešení

Build 10049 zatim není k dispozici jako ISO a jako spousta lidí jsem se setkal s problémem, kdy aktualizace dobehne na 30% a zastaví se. Pak můžu pouze stopnout virtuální stroj a po restartu se Windows 10 odroluje zpet na verzi 10041.
Zkoušel jsem spoustu různých návodů, včetně vypínání síťovky, zvětšení vertuálního disku apod. ale nic nepomohlo. Takže tady je návod, jak build 10049 (a i libovolný další nainstalovat)

1. Stáhněte si nástroj ESD Decrypter a rozbalte jej do nějaké složky
2. Do té samé složky dejte ESD soubor. Najdete jej v C:\Recovery nebo C:\Recovery image (je to jediný ESD v počítači)
3. Spusťte dávkový soubor DECRYPT přes pravou myš jako správce a následně vyberte volbu 1)
4. Po dokončení najdete v tom samém adresáři soubor ISO (v mém případě cs_windows_10_pro_10049_x86_dvd.iso)

S ním už si můžete udělat co potřebujete - připojit jej do virtuální mechaniky a nainstalovat to z něj, vypálit na DVD a nabootovat...

Instalace proběhne bez problémů a během chviličky. Mnohem rychleji než u předchozího buildu.

Takže se můžu vrhnout na testování Spartanu :-)

W 10 ? k čemu, kdo by ho potreboval ?

v plánu je masívni tlak na užíváni cloudu ve všem kde to pújde i nepújde,
součásti politiky jak na usera zatlačit má být certifikováni aplikací, hnusné neco se to pripravuje

a to si lidičky ješte pred né tak dávnou dobou stežovali na príliš agresívni UAC ve Viste

W7 je fakticky asi poslední použitelnej Windows, bude tu ješte hooodne dlouho

.... :puff:

Ja spokojenej sice nie som, a stejne je to mrkvosoftu ukradnute :) Stado domacich psov robi menej debilin kazdy den jak W8 na pozadi :) Uz sa tesim na Win10 tamagochi edition, urcite to zacne chciet aj 3x denne teplu stravu :-). P.S. je to fuk nejak to polepia nanutia to ludom a ludia to budu pouzivat a hotovo.

K čemu to mám? Protože potřebuju testovat aplikace, zda to na tom poběží v pořádku. To je jediný důvod, proč je mám ve virtuálu nainstalované.

Zase tak strašné to není, pořád je můžeš nainstalovat bez Live účtu a provozovat lokálního uživatele, takže ani ty online věci pak nemáš kam ukládat, protože nejsi přihlášený.
I to preview je lepší než Win 8.1 - myslím na klasickém PC. Pokud mám srovnávat Windows 8.1 a Windows 10, tak W10 jsou mnohem blíž k těm "sedmičkám".
Dialogy se vrací zpět, tam kde ve Win 8.1 byly zprasené nové dialogy na nastavování, tak tady jsou zpět klasické z Win7.

Za mne to vidím optimisticky.

Bože to jsou otázky jak z 5A. Mám ho na dalším disku,jako druhý OS. Mám na něm všechny programy,které používám i na hlavní instalaci. A nyní odpověď na otázku : ty W 10 používám jako test,co mi tam jede lépe a s čím by mohly být v budoucnu problémy. Pokud jsi ustrnul,tak se do nových Windows nepouštěj a napiš paměti a ódy na XP.Přiznám se,že mě od jistých lidí tady na poradně jejich přístup připadá podivný. To chtějí do budoucna radit stylem - vykakejte se na nové OS ?????

To chtějí do budoucna radit stylem - vykakejte se na nové OS ?????

Ano, do doby pokud nový OS neprinese novou funkcionalitu ohledem správy souború, správy aplikací, tak ano, vybodnete se na nový OS, neprináši nic užitečné

to hlavní co nové prináši, je nový obchodní model, pronájem, úložište, služby, co sebou jako "vedlejší produkt" ? prináši neskutečné možnosti nahlížení tretím subjektúm
/od doby co Microsoft utratil 8 miliard dolarú za Skype ve prospech amerických národních záujmu, mám dojem, že ty tretí strany jsou možná ty nejdúležitejší subjekty /

Microsoft je ve velice složité pozici, duveryhodnost amerického software a hardware je minulostí,
kauza Snowden, zajímavé firmware v hard discích, prej krádež ? klíču ke absolutne všem SIM kartám na celé planete, jsou veci co nelze prehlédnout a vyvolávají reakce o kterých média nepíšou, tu totiž nejde o zlomyslný, v podstate náhodne se vyskytnoucí čin, náhodne se vyskytnoucího IT génia, tady jde o promyšlenou, plánovanou, rutinne provádenou činnost stánich institucí jedné zeme namírenou doslova proti všem, stylem, jsem vyjímeční, máme pred Vámi technologický náskok, deláme si co chceme, múžete nám vylízat

po techto událostech firemní sektor a instituce, budoucnost s Microsoftem už asi videt nebudou, nikdy

jak ríkam, co bude nebo nebude ve W10 je vlastne lhostejné, Microsoft bude ješte chvíly systém pro drobné remeselníky a laickou verejnost ale nic víc, umíra

..... :puff:

Joseph - je třeba být IN a mít přehled o nových OS. Pokud jsi ustrnul na XP,dobře,ale možnost vyzkoušet si nový OS také doporučím. Podle mne je zatím verze 10049 schůdná. Pokud jsi tu na poradně,tak jak chceš třeba za rok poradit ohledně W10 ? Rady typu - Windosw 7 byl nejlepší,ti tady nikdo neocení.Jinak tvá reakce na 10 mi připadá jak pohled jeptišky na pánský .. Přece tě nikdo nenutí používat nabízené funkce,bude možnost výběru.

"W 10 ? k čemu, kdo by ho potreboval ?" Dobrá neznalost. Windows 10 bude poslední verze operačního systému. Bude časem instalována na většinu PC a mobilů s Windows. Jelikož toto tady je poradna,tak odpověď je jasná. Jsou uživatelé,kteří tady hledají pomoc a radu,jsou uživatelé,kteří zají hov.. a tady na poradně se prezentují jako znalci,třeba postoje jednoho k WIFI tisku patří do zlatého rámečku jak to nemá tady chodit.

jen ty co byly známé při vypuštění: http://microsoft-news.com/here-are-some-of-the-kno wn-issues-and-fixed-issues-on-windows-10-build-100 49/

Na můj vkus je to při snaze o uvedení za 3 měsíce zásadní problém, tyto chyby nejsou kosmetické, ale dotýkají se základních funkcí OS. Nadto zjevně nefunguje patchovací proces, což je ještě horší, a v podstatě to znamená velkou červenou stopku.

Pokud by to delal jeden clovek nebo vedl jeden člověk, který tomu rozumí a odpovídal za to (to znamená pouštěl ven otestované), vypadalo by to jinak. Ale tohle je (bohužel) práce spousty týmů + externích zdrojů a podle toho to vypadá.
Když sleduju, kam směřuje software obecně, tak můžu s klidem říct, že bude mnohem hůř. Dřív se u práce přemýšlelo, nědělalo se to tak, jak se to líbí vývojáři nebo marketingu, ale tak, aby to vyhovovalo k tomu, co uživatel potřebuje.

A největší katastrofa je jedno řešení společné pro dotyková a nedotyková zařízení. Dementi, kteří to aplikují, ne, že by upravili existující dialogy tak, aby šly ovládat dotykově, ale dělají další vrstvu (dialogy) pro dotykové ovládání, ve kterých není spousta věcí dostupných. Pochopil bych to, kdyby tam byla možnost zavolat ten původní dialog, který v systému stále existuje. Bohužel tahle možnost tam není.

Příklad Outlook 2013. V klasickém dialogu pro úpravu kontaktu si opravím údaje - třeba přidám fotku. V seznamu kontaktů ale fotku nevidím. Ukáže se tam až po nějakém čase. Znamená to, že provedené změny se i na lokálním stroji neukládají do kontaktů, ale někam, odkud se to pak do skutečných kontaktů synchronizuje. A to jen proto, že existují 2 rozhraní nad sebou - klasické a dotykové.

Když sleduju, kam směřuje software obecně, tak můžu s klidem říct, že bude mnohem hůř. Dřív se u práce přemýšlelo, nědělalo se to tak, jak se to líbí vývojáři nebo marketingu, ale tak, aby to vyhovovalo k tomu, co uživatel potřebuje.

ne ne, kdo byl prasetem, tak tím zůstane. proč mám na prkně program z roku 2001, který hlásí kompatibilitu od wnt po w2k, vyplněný manifest a dato s configem letí do profilu a w7 s tím nemá naprosto žádný problém? kde je teda chyba?

V roce 2001 se přemýšlelo, jak to udělat co nejlíp, zoptimalizovat. Dnes se to dělá tak, aby to bylo venku co nejdřív, pouští se to neotestované, kód je neoptimální, správa paměti tragická.
Proč se zabývat nějakou optimalizací, vybírat algrotimus, který by tam seděl. Uživatel si prostě na výsledek počká.

Pak se setkáš s geniálním programem, který vypadá skvěle, můžeš si nastavit uživatelské rozhraní podle libosti. Má jen jednu nevýhodu - když má dělat, co to dělat má, trvá mu to strašně dlouho.
Proti tomu pak program, který vypadá jako z dob 8-mi bitů, ale to, co jeho krásnému bratrovi trvá 10 minut, zvládne do sekundy.

Pravda je,že snaha po co největší kompabilitě může do budoucna způsobovat problémy,stejně jako množství různých ovladačů na starší HW. Účelem Technical Preview je i ověření si,co může nebo nebude fungovat. Poznámce o škole "pre dochodcov" se přiznám,jsem neporozuměl.Doufám,že chápete,že za pár let bude na .... % jen Windows 10,co chcete tady potom radit ? Nebo máte před tím důchodem ??

Tak ja sa nehadam ano technical preview je proste technical preview, a nie hotovy produkt. Skor ma vytaca to ze vseobecne SW robi kadekto, staci mi co vidim vo firme v zdrojakoch od kdejakych indocinanov, pride nejaky novy cinan z traktoristickej skoly nema o tom ani paru ale programuje odusu nezmysly odbuka dobuka. Veci ktorym nerozumie a fungovali deletne a napise to nanovo so 150timi bugmi a nazve to newdetect(), to stare bolo akoze detect() ale tomu nerozumel :-) Apod.
P.S> nepisem o windows, ale vseobecne.
P.S.2. a ano nejak tie Win10 polepia/poopravuju a vydaju, je uplne jasne ze tak to bude, a nijak inak.

Me se libi strategie, kterou MS predstavoval.
Podobne jako Office 365 (Office 2013) by mel byt i Windows 10.
Nebudou se vydavat dalsi verze OS, ale bude se do budoucna aktualizovat existujici system. Tim nemluvim o predplatnem. To by do budoucna po nejake dobe melo podobne veci odchytat a odstranit.

že funguje automaticky všem

Mně se to s těmi 30% a konec stalo taky. Dokonce jsem to nechal běžet přes noc. Použil jsem ten návod, vypálil instalační médium a udělal čistou instalaci a dobrý. Jen zase pojebali mail, kalendář a "lidi". Jak to zprovoznit, je dobře popsáno tady: http://winsupersite.com/windows-10/fixing-mail-cal endar-and-people-windows-10-build-10041
Je to sice pro verzi 10041, ale po čisté instalaci 10049 to bylo rozvrtané a ten návod v linku výše pomohl.

Pouzivam Virtual Box

Nevidim duvod, proc by to podle toho navodu nefungovalo.
XP mode primo nezkousej. Je to vlastne osekany virtualizacni nastroj od MS (Virtual PC), ale je to takové "divné". A jakmile se to rozjede, uz to nedas dohromady.

Virtual Box umi krasne tzv. Seamless mode, kdy nevidis zadne okno a plochu virtuálního systému v pozadí, ale vidiš vlastně až spuštěný program, takže pracuješ ve Windows 8 a v jednom z okne ti běží program ve tvém případě pod Windows XP