Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proces svchost.exe (netsvcs) zabírá celou RAM

Zdravím,
v tomto týdnu řeším už druhý notebook se stejným problémem, proces svchost.exe (netsvcs) zabere veškerou RAM, kolem 1,2GB (ze 2 GB celkem) a s notebookem se nedá cca půlhodiny pracovat. Stává se to při hledání aktualizací Windows, ať už ručním nebo automatickém. Přikládám obrázek.

Co jsem zkoušel

Reset Windows Update i transportu na pozadí pomocí FixIt
support.microsoft.com
Nepomohlo

Rady uživatele Callender
www.sevenforums.com
Žádnou z těch aktualizací nemám nainstalovanou, reset IE jsem dělal, ruční reset Windows update taky. Nepomohlo

Parametry
Acer Aspire One 725
Athlon C60
2GB AM
320 GB HDD
Win 7 32 bit

procexp (sysinternals) ti zobrazi ze co konkretne bezi pod tym konkretnym svchost ktory zabera tu RAM.
Vseobecne je mozne ze si tam vytvara nejake databazy updatov apod, tomu sa nevyhnes, na pomalom PC co je tvoj pripad to je potom tragedia. Ale ked to nechas raz prejst tak by to nemal robit zakazdym. Skusil by som len tak preistotu zmazat aj obsah windows\softwaredistribution\downloads, ci sa nieco nezmeni. Ale moze to byt trebars aj nejak posahany win alebo aj nejaky vir apod, skontroluj si co presne bezi pod tym svchostom

Objevil se mi přesně stejný problém před pár týdny na stolním PC 4GB RAM, W7-64bit, automatické aktualizace zakázány. svchost -k netsvcs si vezme 2,8GB RAM a zatíží plně jedno jádro. Řeším to provizorně tak, že proces sestřelím ručně správcem systému, ale je to otrava...
Moc by mne zajímalo, zda se našlo řešení tohoto problému?

problém je vyřešen zkontroloval jsem system či neni infikovaný a nebyl nakonec mi pomohlo tohle

Krok 1: Stiskněte klávesu Windows + R, aby zahájila dialog spustit.
Krok 2: V dialogovém okně Spustit zadejte eventvwr.msc a stiskněte klávesu Enter.
Krok 3: Jakmile se Prohlížeč událostí spustí poklepáním a rozšiřovat Protokoly systému Windows.
Krok 4: Zde pravým tlačítkem myši na možnost aplikace a zvolte Smazat protokol.
Krok 5. Nyní je třeba provést stejnou operaci a zrušte zabezpečení, nastavení a systémový protokol.
pomohla mi tato stránka:
http://www.gadgetsupersite.com/svchost-exe-netsvcs -fixed/
doufám že ti to taky pomůže

zvolte Smazat protokol

kristepane, na rozdíl od nt4 z roku 1995 bylo v xp automaticky přednastavené, že po nějaké velikosti logu se začne přepisovat.
nedíval jsem se, ale to w7 znovu zavedly chybu z roku 1995 (doba ledová, mamuti, 64mb ram), kdy většina zdejšího obecenstva ani nebyla na světě?

... aha uz vidim screenshot uz si to pozrel v procexp. Tak ako prve odinstaluj avast, restart, a skus to update znova. Davat antivir na taky HW a potom sa divit ze to je uplne zdochle, hmmm.

Vytazenie CPU ale nemas skoro ziadne, RAM je este 20% volne, NB by mal byt este pouzitelny. Swap mas nastaveny staticky (min=max)? Mas dost miesta na disku? (prip. mozno by pomohla defragmentacia ak je zapratany disk velmi a je tam vela fragmentov uz)

problém nastává při každém hledání aktualizací, znova a znova. Celkové využití RAM šplhá na 94%, těch 80% je vyjímka. Po půlhodině je vše v pořádku, proces využívá cca 150MB a celkové využití RAM je kolem 60%. Notebook donedávna šel svižne.

Volného místa je přes 100GB, na fragmentaci se podívám.

zaráží mě, že stejný problém jsem už dneska řešil, na notebooku s i3 (4x 1,5Ghz), 2GB RAM, nemyslím, že by to bylo nevýkoným hardwarem. Začalo se to dít zničeho nic.

Stává se to při hledání aktualizací Windows

špatně nakonfigurované automatické aktualizace, to se mrchosoftu stává pravidelně.
máš šunt bez ramky, tak se nediv. můžeš automatické aktualizace zakázat do doby, než updatneš na normální ram.

nebo to můžeš opravit pomocí příkazů:

net stop wuauserv
net stop bits

smazat logy v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore a aktualizace v C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
znovu zaregistrovat knihovny:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuwebv.dll
regsvr32 /s wucltux.dll
regsvr32 /s wudriver.dll

a restart.
(snad nemáš připojení s fup)

Včera jsem udělal opravu. Při restartu to asi hodinu konfigurovalo aktualizace, po spuštění Windows jsem dal vyhledat aktualizace, trvalo to asi půl hodiny, RAM zase na 92%, našlo to 2 aktualizace ve velikosti 3,6MB. Restart, dal znova vyhledat aktualizace a problém přetrvává, zase půlhodiny RMA na 92% a nemožnost pracovat s notebookem.

zatím mě nic nenapadá, kromě šílené příčiny - z nějakého důvodu měl vliv na nefunkčnost aktualizací intelí ovladač sata. jdu do práce, nechce se mi to hledat.
ještě: http://pc.poradna.net/q/view/832833-vyreseno-windo ws-vista-nefunkcni-windowsupdate

pokud nic nezabere, automatické aktualizace zakaž.
měl bys mít poslední verzi windows update agenta - i na to je nějaká aktualizace, google najde.

čti si zatím log (hlavně od konce): C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\ReportingEvents.lo g