Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Update dokola hledá aktualizace

Ahoj,
nainstaloval jsem si Win7 ovladače MB a GK a teď jsem si chtěl nainstalovat nějaké ty aktualizace ale Windows Update vyhledává dokola aktualizace a vytěžuje mi procesor na 100%, už jsem to nechal spuštěný asi 25 minut a furt nic. Ve Windows Updatu mám nastavený že si zvolím kdy můžu aktualizace nainstalovat, když jsem to nechal na automaticky tak se mi stáhli a nainstalovali asi 2 aktualizace, chci si nainstalovat jen důležité aktualizace a ostatní a v správci úloh mě vytěžuje svchost na 100% ikdyž se ten Windows Update zastavil.

Ono je to mozny, ja mam rekord na Vistach neco pres 40 hodin trvale zapnuteho notasu nez to naslo aktualizace.

Je to proste na zvazeni kazdeho frkulina, zda do aktualizace pujde nebo ne, v podstate zadna kriticka bezpecnostni zaplata se nekdy od jara nekona, takze si kazdy musi zvazit, jestli mu to za to stoji.

Ja osobne aktualizuju, posledni aktualizaci mam naplanovanu na zari, pak s tim seknu take.

Dobrý den,

musím se tu přidat. Řeším teď podobný problém. Od pondělí na Windows Vista Ultimate x86 vyhledávám aktualizace a pořád nic. PC je sice stařičký, ale déle jak den to netrvalo nikdy. Kde může být problém?

Navíc je vytížení CPU 100 % a RAM na tom také nejsou valně, tudíž další práce na PC je nemyslitelná.

všechny ms fixit stojí za hovno.
člověk neví co to dělá, proč to dělá - a jestli tím pádem vlastně stáhnul to co má řešit jeho problém.

stará verze klienta windows update - nejdřív to chce vygooglit tento hotfix.

zkusil bych například tento složitý dotaz: https://www.google.cz/search?q=klient+windows+upda te

a jedna praktická: pokud na něčem jedou win wista, obvykle se dají sehnat i ovladače pro normálnější / podporovanější win 7.

edit: v instalační/nastavovací batce čtu KB942288, třeba je to vono.

Koukám, že s váma to bude složitější, když nechápete strukturu diskuze. Dobrá tedy, odpovím pomalu, čtěte pozorně: uživatel lední brtník odpovídal na otázku uživatele windowsáč, nikoli na otázku z úvodu tématu, kterou zadal uživatel Sior.
Pořád nic? Zapomeňte na to a zdržte se poznámek k průběhu diskuze.

To má istú logiku, ale ten kto tu hľadá pomoc a číta pozorne vloženie témy si najprv preštuduje archív. Ak mu na rovnaký problém riešenie nepomohlo, je logické, že reaguje do daného vlákna. Tým je tak nejak pre ostatných jasné, že mu vyššie uvedené nepomohlo a nebudú radiť v novej téme znovu to isté. Určite sa nájde aj taký, ktorý za radu na problém, ktorý ho trápil, chce aspoň poďakovať.

A spokojný nie som. Zasierame vlákno kravinami.

Tak jsem po dlouhém hledání na netu přišel k téhle batce:

net stop bits
net stop wuauserv
regsvr32 /u wuaueng.dll /s
del /f /s /q %windir%\SoftwareDistribution\*.*
del /f /s /q %windir%\windowsupdate.log
regsvr32 wuaueng.dll /s
net start bits
net start wuauserv
wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow
pause

Usuzuji z toho, že to v podstatě vyresetuje službu update a vymaže její dosvadní data.
Nechám hledat nové aktualizace. Jsem zvědavý, co bude. Kdyby alespoň nějaká chyba, aby se dalo něčeho chytit, když už nic nenajde.

Individuálne, u mňa je to na W7/8.x doba v trvaní cca 30 až 60 sec. do finálneho oznámenia o počtu dostupných záplat, ale len v tom prípade, ak manuálne spustím vyhľadávanie.

Pri OS WXP to bolo o desať krát dlhšie.

Doba sťahovania záleží podľa rýchlosti pripojenia a množstva ťahaných dát.

Máš problém, normálne to nie je.

Nastav "Automatické vyhľadávanie" a pracuj s PC, nemusíš čakať nečinne, OS si časom niečo vyštrachá. Bežne ťa OS Windows o zistení nových záplat informuje v rohu lišty ani o tom netušíš.

Podľa opisu máš niečo pošahané s pôvodnou inštaláciou OS alebo s HW, lebo počas hľadaní aktualizácií nie je vyťažený CPU na 100%, ale ani disk. Len občas hdd ledka preblikne. S PC sa dá bežne pracovať. MS má rýchle linky aj servery.

Tvojim providerom to tiež nebude aj keby si mal ešte prastaré dajlab pripojenie o rýchlosti 56-kilobaudov na Internet cez HW modem.

Co se týká vytížení svchost.exe - opravdu si je schopen zabrat téměř celou paměť... Zastavení služby Windows update nepomůže - ta se za chvíli spustí sama...
Rada aby člověk normálně pracoval dál a počkal je trošku mimo - počítač je v této době nepoužitelný...
Našel jsem update KB3050265 - po instalaci nedochází k přetížení svchost.exe.
Nicméně čistá instalace Win7 Starter edition SP1 už hledá aktualizace asi 3 hodiny - na síťovce není žádný provoz, takže je evidentně něco špatně...
Zkoušel jsem MS "Fix It" pro win update, stáhnout a nainstalovat poslední verzi windows update, vyčistit tempy a složku "softwaredistribution" a stále hledá a hledá...

Ja som pred par dnami si instaloval nanovo Windows 7 Home Premium a aktualizacie mi hladalo nekolko hodin. Takze mozes byt v klude stym ze par hodin ti bude hladat aktualizacie.
Akurat nezabudni v Moznosti Napajania nastavyt aby ti neuspalo PC pocas aktualizacie lebo to MOZE ale aj nemusi sposobt problemi.
;-)

chci si nainstalovat jen důležité aktualizace

windows dodnes tak samozřejmou volbu nenabízí. bavím se o kritických updatech, ne o tom zbytečném hnoji, co ms instaluje.
takže kromě service packu automatické aktualizace zakazuju (službu wuauserv). a kdyby to nějaký trouba zapnul, pro jistotu ještě nastavuju zákaz update ovladačů.

Já používam toto:

www.wsusoffline.net/

- v okienku "Aktuelles/News" kliknem na "Download area" a potom v okienku "Most recent version" kliknem na najnovšiu verziu podľa dátumu a stiahnem si *.zip súbor o veľkosti asi 2 MB. Rozbalím si ho do nejakého priečinka na HDD, alebo na USB klúč. Potom kliknem na súbor "UpdateGenerator.exe" vyberiem aký mám operačný systém a kliknutím na "Start" inštalujem najnovšie aktualizácie. O pár minút je počítač aktualizovaný.

[http://imgbank.cz/images/2016/08/14/Windows_ooline _updateHE5ML.jpg]

1. Stiahnut KB3135445 (alebo novsiu), je to Windows Update Client for Windows 7 and Windows Server 2008 R2 z 02/2016

2. Odpojit sietovy kabel a restartovat PC. (lebo inak hlada nieco do nekonecna)

3. Nainstalovat KB3135445

4. Nasledne vyhladanie aktualizacii trvalo uz len cca 45 minut

Uz je to tu psano nekolikrat, tak snad naposled.

Neexistuje zadne spolehlive reseni.

Nekdy zaplaty od Microsoftu pomuzou, nekdy nepomuzou, nekdy pomuzou jen na 45 minut (mysleno obrazne - po urcity cas), nekdy nepomuzou vubec.

Me osobne, jdu to zaklepat do zeleza, behaji Win7 na pohodu a updaty jsou raz dva. U rodicu to update na Win7 hleda klidne 10 hodin. Na notasu mam Windows Vista a tam update trval i 48 hodin. Ovsem s tim jsem skoncoval a prisel na reseni, ktere by melo pomoct vsem.

Za predpokladu, ze mate Windows aktualizovane a jen potrebujete nove mesicni aktualizace, tak mrknete do Microsoft bulletinu, najdete to pres google a stahnete si kazdy mesic aktualizace rucne. Pozor Microsoftu uz nefunguje poradne ani web a tak nekdy hlasi, ze pozadovana stranka neexistuje, ale neni to pravda, staci nekolikrat obnovit a ona se ta aktualizace ukaze.
Po stazeni vsech aktualizaci v danem mesici pro vas system restartujte PC (nekdy neni potreba) a odpojte se od internetu. Pozor to je dulezity krok, pred zahajenim aktualizace, musite vytrhnout kabel nebo se odpojit od wifi! V opacnem pripade se aktualizace po spusteni zadrhne a budete na tom stejne jako pri aktualizaci pres Windows Update.
Po te nainstalujte vsechny stazene aktualizace a restartujte pocitac, nekdy je potreba vicekrat behem aktualizaci restartovat.
Po te se pripojte k internetu a spustte Windows Update, obvykle clovek nejakou aktualizaci prehlidne a ta je mu jeste nabidnuta pres Windows update, coz je zajimave, ze potom mi to kvuli jedne dvoum aktualizacim uz naskoci a stahne je to a nainstaluje velmi rychle.

Takhle to mam odzkousene na PC jak s Vistama tak s Win7 a funguje to, otazka je zda-li to za to vubec stoji, ale co by clovek pro pocit bezpeci neudelal ze.

Já přestal stroje s W7/Pro aktualizovat, ale udělal jsem si kompletní aktualizační instalaci z wsusoffline, jak výše uvádí Ansam.

Mám to připraveno pro strýčka příhodu pro XP (definitivní), Vistu 64, Office 2007 a W7 64. Občas stačí spustit, doplní se přidané updaty.

Předpokládám, že v případě potřeby bych si u W7 ta kábéčka prošel a vypustil ty telemetrické a výsledek klidně pustil na čistou instalaci W7. Pokud by něco vypustit nešlo, tak bych to odinstaloval z Windowsů později.

Netuším ale, jak to bude někdy od října(?), kdy pro W7 mají být jakési kumulativní update all-in-one. To bude prolezlé tím šmírováním, na to se jim zvysoka vytentuju. Třeba ale budou i normální KB, uvidíme. Jsem jen zvědav, co by nastalo v případě nějaké kritické chyby; zda by ji vydali samostatně nebo jen v rámci toho upravovaného vše-updatu. Skoro bych si vsadil na to druhé 3-[ (aby mohli tu "telemetrii" nacpat i nám, kteří se jí bráníme zuby-nehty).

(vztyčený prostředníček)

Ano, to je cesta, moje reseni je spis pro lidi jako ja, kteri maji updatovane stroje a jen potrebuji dalsi mesicni updaty.

Jinak na strojich s Windows mam vytvorene image (bitove kopie) a prirustkove zalohy, takze novou instalaci nepredpokladam, pouze v pripade nejakeho rozvrtani nebo odpaleni disku se udela obnova ze zalohy.

Nove stroje pak uz dostavaji Windows 10 a tam problem neni! (Samozrejme je tu i moznost linuxu jak na nove tak to vyuzit jako prilezitost pro stare stroje - vim ty mas program co pod linuxem nefachci, takze nemuzes.)