Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 10 000 Kč

Zdravím vás,

potřebuji co nejrychleji sehnat v rámci možností "nejlepší" noťas do 10 000 Kč. Samozřejmě to nebude na hry, ani nic podobného. Pouze na základní kancelářskou a domácí práci (noťas pro babi) :-)
Brouzdání po netu, pouštění videí, filmy, práci s office.
Vím, že ta základní kategorie notebooků do 10 000 není žádná sláva, ale jak říkám, bude sloužit pro ty nejobyčejnější práce a jde mi jen o to, abych z této kategorie a při této cenové relaci i tak vybral to nejlepší z toho, co je momentálně v nabídce.
Dle mého v podstatě ani není z čeho moc vybírat, protože v této cenové kategorii jsou vnitřnosti noťasu vesměs podobné. Největší rozdíly vidím v tom, zda to bude "2 jádro" či "4 jádro".

1) I kdyby to bylo "2 jádro", zeptám se.. Bude to o tak strašně horší, než "4 jádro"? Pozná se to nějak zásadně při té základní práci s noťasem?

2) Procesory jsou většinou (Intel Pentium, Intel Celeron.. sem tam by se našel i nějaký AMD). Nevím, co je lepší? Nebo je to zanedbatelné?

3) Dokonce se nechá najít i lepší GPU než Intel HD Graphics, ale opět se zeptám, má to nějaký smysl a pozná se to nějak, když to nebude sloužit pro hry?

Mě osobně se nejvíce zamlouvá tento:
https://www.alza.cz/asus-x751ma-ty221h-bily-d23024 46.htm
Jaký na něj máte názor?

V podstatě mi jde o to, abyste mi házeli příklady toho nejlepšího, po čem byste v této cenové kategorii sáhli vy.
Předem moc díky za všechny návrhy :-)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

1) počet jader sám o sobě neříká o výkonu vůbec nic. Kvalitní dvoujádro může být klidně mnohem výkonnější než slabé čtyřjádro.
2) Pentia jsou obecně lepší než Celerony, ale je potřeba porovnávat konkrétní typy.
3) Pokud nebudeš hrát, je nesmysl tam mít výkonnější grafiku.

Dík za odpověď :-)

Tak pro příklad zde jsem na rychlo našel 3 notebooky, které mají pravděpodobně trošku lepší konfiguraci.

https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-45-black-d2 173247.htm
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-30-black-d2 305549.htm
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-45-black-d2 424663.htm

Lepší procesory, více jader, lepší grafiky. Ale ptám se.. jestli to má prostě smysl, když se na tom stejně hrát nebude. Popravdě v této cenové kategorii vybírám spíše podle vzhledu a právěže se mi nejvíce líbí ten bílý 17". A šlo mi o to, jestli bych udělal tak strašnou chybu oproti těm ostatním a zda nebude viditelně o hodně pomalejší.

Dík za odpověď :-)

Nic extra samozřejmě nečekám. Maximálně tak to, že bude dobře zvládat všechno to základní, co by měl. Z toho důvodu jsem i v této cenové kategorii chtěl to nejlepší. Některý noťas má komponenty takové, jiný je má zas trošku horší, ale při těchto cenách je to podobné. Z toho důvodu jsem se ptal, zda je to tak nějak zanedbatelné a při té základní práci to stejně nebude moc poznat.

1) skutečné čtyřjádro (nepočítají se vtipy jako Atom nebo AMD) těžko člověk využije. Dokonce ani na notebooku do 10000 Kč na něj nenarazíš (leda použité workstation)
2) ty jsou zrovna bídné. Bral bych aspoň intel i5.
3) Intel HD Graphics označuje velké množství integrovaných grafik od intelu. Liší se nejen stářím, ale i modelovou řadou a dokonce i stejný model má různé max. frekvence. Na hraní z integrovaných je Iris Pro Graphics 5200 Nebo 6200. Ale opět do 10 000 nesmysl.

Ten křáp je velký jak prase, bídný displej , v kombinaci HD+ rozlišení na 17 ploše je doba opic, vtipný procesůrek, chybí SSD.