Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze nainstalovat aktualizace Windows

Dobrý den!
Včera jsem provedl opravu instalace Windows XP HE SP2 (legální) a následně nainstaloval pomocí .bat souborů aktualizace Windows, nainstaloval IE-7 a všechny ostatní aktualizace, které nebyly součástí .bat (MS.NET Framework 1.1, 2.0, IE-6,7, WMP-10, které byly opravou systému zlikvidovány).
Po připojení na net mi ikona automatických aktualizací v oznamovací oblasti ohlásila, že jsou připraveny aktualizace k nainstalování do PC. Po kliknutí na ikonu vyskočilo okno:
http://img28.picoodle.com/img/img28/9/8/15/f_Automa tickam_e9018ea.jpg

Dal jsem Instalovat a okno se změnilo na:
http://img28.picoodle.com/img/img28/9/8/15/f_Automa tickam_0605db8.jpg

Opět Instalovat a v následném okně probíhá Inicializace instalace:
http://img40.picoodle.com/img/img40/9/8/15/f_Automa tickam_bc5bd90.jpg

Závěrem všeho je ovšem hlášení o tom, že aktualizace nelze nainstalovat (ani jednu):
http://img01.picoodle.com/img/img01/9/8/15/f_Automa tickam_52f0cfe.jpg

Žádná hláška o důvodech a chybě. V Prohlížeči událostí systému jsou jenom informace o připravenosti k instalaci aktualizací.

Zkoušel jsem rovněž instalovat aktualizace ze stránek Microsoft Update, tam jsou aktualizace sice vybrány, ale s nulovou velikostí:
http://img40.picoodle.com/img/img40/9/8/15/f_Micros oftUpm_05b445f.jpg

To je vysvětleno informací:
http://img27.picoodle.com/img/img27/9/8/15/f_Micros oftUpm_a94a203.jpg

Pokud přejdu k instalaci, tak její závěr je stejný jako při Automatické aktualizaci.

Když aktualizaci stáhnu ze stránek MS a instaluji běžným způsobem, tak to jde normálně.

Prošel jsem Poradnu, ale nic příhodného jsem nenašel. Podle rad jsem zkontroloval nastavení služeb. Windows Installer 3.1 mám nainstalovaný, WGA také. Na stránkách MS jsem nic podobného nenašel. Kdyby to hlásilo aspoň nějaké číslo chyby ...
Poraďte mi, prosím, kde hledat chybu. Má to asi souvislost s tou opravou instalace systému.

Nainstaloval jsem všechny aktualizace ručně, bez problémů. Na stránkách MS Update jsem vybral jednu aktualalizaci z kategorie Software, volitelné a zkusil ji přímo odtud nainstalovat. Proběhlo stažení, inicializace, ale výsledek je zde:

Neúspěšné aktualizace
Nápovědu pro instalaci aktualizace najdete v každém popisu potíží v části Řešení.

Potíže: Aktualizace nelze stáhnout nebo nainstalovat, protože v počítači se vyskytly potíže.
Řešení: Pokuste se aktualizace nainstalovat znovu. Pokud toto řešení nefunguje, použijte Poradce při potížích a pokuste se vyřešit potíže.

Tak jsem to celé zopakoval, se stejným výsledkem. V Poradci při potížích tento problém není.

Dostal jsem se do stejné situace u Win XP Pro a proto jsem hledal, až našel, řešení. Je na jedné anglicky psané stránce hardware, která popisuje nejen důvod, ale i dvě řešení této situace. To první z nich jsem zkoušel a u mě fungovalo. Pro ty z Vás, kteří anglicky neumí, to zkusím stručně vysvětlit. Je nutné opětovně (manuálně) registrovat některé knihovny, které jsou nutné k běhu instalátoru a jejichž registrace byla reinstalací smazána. Lze to udělat ručně z příkazové řádky, nebo lépe z dávkového souboru, který vytvoříte takto:
1) vytvořit nový textový soubor
2) nakopírovat do něj tyto řádky:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng1.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wucltui.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuweb.dll

3) přejmenovat na cokoliv.BAT

Pak už stačí jen tento soubor spustit a registrace bude hotová. Pak, aniž je nutno restartovat počítač, jen znovu spustíte Windows Update a budete mít opět široký úsměv :)) .... Pokud ne, zkuste ještě druhou popsanou variantu s nainstalováním starší verze instalátoru Windows Update Agent 3.0, který stáhnete zde http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?dis playlang=cs&FamilyID=7a81b0cd-a0b9-497e-8a89-404327 772e5a, ale :!: POZOR :!:, je nutno tento "update" instalovat ručně z příkazové řádky z adresáře, kam jste si tento stažený soubor uložili, příkazem> WindowsXP-KB927891-v3-x86-CSY.exe /wuforce. Tento přepínač "/wuforce" Vám umožní nainstalovat "starší" verzi instalátoru přes tu "novější" kterou máte aktuálně instalovanou, což normálně Windows neumožní. Dále by pak dle autora měla být opět možná aktualizace systému pomocí Windows Update, což ovšem nemám vyzkoušeno, protože u mě zabralo "už" řešení číslo jedna.
Doufám, že jsem Vám pomohl :-p

:)):)):))
Díky díky. Seš fakt borec! Já se s tím mořil několik dní a nakonec jsem narazil na tvůj (český) :-) návod. Ani na stránkách Microsoftu fakt nic takovýho není! 3-[ Jen jsem našel milion rad v tomhle návodu: cs , který sou ale naprd. Aspoň v mém případě. Tvůj návod ale funguje na 100% 8-) Ještě jednou dík...

Potvrzuji měl jsem taky tento problém:
"Následující aktualizace nebyly nainstalovány" a pod tím výčet aktulizací.
Pomohlo vytvořit a spustit tento baťák. Co předtím nemohl, už nainstaloval.
Díííííííky moc, supr. M.

tenhle způsob opravdu funguje, nicméně asi jeko jedinému mi nefungoval hned :-). nejdřive jsem musel všechny knihovny odregistrovat (tzn. místo parametru "/s" použít "/u". poté jsem knihovny znovu zaregistroval. teprve pak mi začali aktualizace opět fungovat.

Potřeboval bych poradit. Zkusil jsem oba způsoby, ale stejně mně nejdnou aktualizace nainstalovat. Oba způsoby jsem pochopil a podařilo se mně podle návodu postup dodržet, ale bohužel bez výsledku. Je ještě nějaká jiná možnost? Aktualizace, které mně nejdou nainstalovat jsou: Aktualizace zabezpečení pro rozhraní Microsoft .NET Framework 1.1 SP1 v systémech Windows XP, Windows Vista a Windows Server 2008 platformy x86 (KB2698023). Za případnou radu nebo pomoc předem děkuju.

zrejme asi uz uuuplne mrtve toma, ale stalo se mi presne to, co jste tu resili... jedu podle vašeho navodu reseni, ale bud to u me nefunguje, ale nebo proste "spustit" neznamena totez co "otevřít" soubor.... hrozne se omlouvam, ale PC je pro me proste pouze internetova zalezitost a dovedu ho tak akorát projet antivirem a vsemi temi "očistnými" programy... prosim, jak jinak ten to textovy soubor spustit??

těch 7 řádků začínajících "regsvr32 ..." vložíš do notepadu a uložíš někam jako soubor "oprav_aktualizace.bat"
1.fór je v tom, že notepad mu většinou přidá příponu .txt - přestane to být spustitelná batka. stačilo by opravit koncovku, ale...
2.fór je v tom, že uživatelé mají ve windows skryté přípony souborů a chybu č.1 hned nevidí (kromě popisku "textový soubor")

Stejný problém, zkusil jsem obě metody, ale bohužel neúspěch. Regsvr32 proběhl u všech DLL úspěšně (dal sem pryč parametr /s). Kromě Windows Update Agent 3.0 jsem sehnal a zkusil i Windows Update Agent 2.0 (oboje s parametrem /wuforce), instalace proběhla úspěšně, ale pak žádná změna. Pokud zavolám wuauclt /detectnow, ve správci procesů vidím u svchost a jeho childem wuauclt, jak u procesoru, že pracuje, tak i u TCP konekšnů, že se činí. Složka "C:\WINDOWS\SoftwareDistribution" se v průběhu tohoto pohybu pozvolna zvětšuje, ale když to všechno ustane, nic se nestane, ikona automatických aktualizací se dole na liště neukáže a nic se neinstaluje :-( Když vlezu do "C:\WINDOWS\SoftwareDistribution" a tam spustim nějakej staženej hotfix ručně, tak se v pohodě nainstaluje. Dělá WUA při svý činnosti nějakej podrobnej LOG?

Co říká soubor C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log ? Není tam něco podrobnějšího? Myslím si z toho popisu, že to nebude úplně stejný problém, jako tady popsal v úvodu "oldbrowser", neboť jak jemu tak i mi se např. ikona v oznamovací oblasti objevovala, ale aktualizace nebylo možno následně nainstalovat.

Vyzkoušel bych tento postup:

1) zastavit službu automatických aktualizací
2) přejmenovat adresář SoftwareDistribution a soubor WindowsUpdate.log (nebo smazat)
3) znova nainstalovat Agenta 3.0 s parametrem /wuforce
4) zkontrolovat jestli se spustila služba, případně ji spustit ručně

Pro urychlení se ještě může použít wuauclt /detectnow, ale to až pár minut po spuštění služby a když v logu není vidět, že by služba již něco dělala.

Po tomto postupu by si agent měl znova prověřit počítač a podle toho vytvořit seznam pro stažení aktualizací z MS. Pokud ani po tomto nebudou automatické aktualizace fungovat, tak dej někam WindowsUpdate.log.

Logy jsou tu důležité dva:
C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log
C:\WINDOWS\Softw areDistribution\ReportingEvents.log

Ahojky,

noo, tak ja se na to muzu vykaslat. Nefunguje mi zadny postup :.(

Tim bat souborem to nepomohlo. Naopak, kdyz jsem zkusil variantu knihovny odinstalovat a pak nainstalovat, tak u sluzby nevidim ani moznost "zakazano".

Zkusil jsem i tu instalaci starsi verze. Jenze to se tvari tak, ze ten parametr /wuforce neni spravne. Vypise se seznam parametru a instalace se neprovede... :.(

Pokial sa mi instalovali aktualizacie Win. mal som s PC sustavne problemy.Ledva som sa ich zbavil odinstaloval a zastavil instalaciu a uz velmi dlhu dobu mam pokoj.
Ja zas dakujem bohu ze mam od nich pokoj.Zaujimava rozdielnost nazorov a skusenosti,vsak?

U mne je jiný problém, nešli nainstalovat aktualizace Windows a Office 2003. Dle návodu jsem uvedl do provozu aktualizace Windows. Aktualizace office 2003 prostě nejde. Počítač hlásí nelze nainstalovat (aktualizace stáhne, ale nenainstaluje).Prosím o radu.

1) vytvořit nový textový soubor
2) nakopírovat do něj tyto řádky:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng1.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wucltui.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuweb.dll

3) přejmenovat na cokoliv.BAT

Pak už stačí jen tento soubor spustit a registrace bude hotová.

Co konkrétně není jasné?

Půl roku jsem zkoušel různé rady,hlavně ze stránek Microsoftu.Nefungovalo nic.Pak jsem objevil tuto stránku,která se týká XPéček ale já mám W7.I tak jsem použil návod a hle,vše funguje jak má i na W7.Konečně jsem doinstaloval programy,na které jsem neměl „oprávnění”.Super,díky moc za návod,který opravdu funguje.
Pro rejpálky:Je mi jasný,že odpovídám na 8 let starý vlákno,ale jak je vidět,stále je platné a pomáhá.
Jami ještě jednou,DÍKY MOC.Peta102