Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD FX-8300 na bežnú prácu...

Ahoj, je dostačujúci procesor fx-8300 na bežnú prácu na pc ako sledovania filmov, počúvanie hudby, práca v Office, Adobe Lightroom, AutoCAD...???

Viem, že má menší výkon na jedno jadro, ale potrebujem vedieť váš názor. Nebude PC pri bežnom (minimálnom) využití spomalený?

Ty jsi taky pofiderní! Sony Vegas je střihový software! A ano pokud měřijou blbost tipu SuperPI tak tam je Intel lepší.
Bodejt sto let starej program na prd. A v moderním programu, co používá skoro každej co dělá video, tak tam je to +- stejné. Takže dál sni o SuperPI a klid.;-)

A proč to cpu všude? Protože chci aby lidi pochopili, že to AMD není tak špatné a pomalé jak se všeobecně soudí.
Pokud dojde na lámání chleba, tak procesor za 3600Kč nakope i Intel za 2x tolik. Viz třeba střih videa.

Na druhou stranku, zase se drzet jen jednoho pripadu, chtelo by to zkusit i CINEBENCHMARK, PC Mark, proc né i PEST a podobne, CPU se netestuje jen na jednom SW, uz jen zduvodu ruznorodé optimizace.

• Stahni a nainstaluj pt_download.htm
• Spust Benchmark, konecny vysledek UPload/uloz online, treba pod svym jménem s uvedenym FX AMD 8xx, z moji stranky udelam to samé s i5 4670 a vysledky muzeme porovnat.
• Ukazka vysledku na "single" :
[img=/file/view/23645-capture-png]http://pc.poradna.net/file/view/23645-capture-png[/img]

• K tazateli, urcite bych k vyse uvedené cinosti zakoupil <XEON> + Nvidia typu <Quadro>, nebo <FirePRO>.

A proč to cpu všude? Protože chci aby lidi pochopili, že to AMD není tak špatné a pomalé jak se všeobecně soudí.

Bůh ví jak jsi to měřil. jestli jsi si ke svému nejlepšímu procesoru na světě taky něco nepřidal, při tvý objektivnosti!

Viz třeba střih videa.

Né třeba, ale pouze střih videa!

Samozřejmě si nestavíš počítač pouze na AutoCAD ;-)
Souhlasím s tebou, i5 a výš je nejuniverzálnější řešení, bohužel na Intel musíš mít rozpočet. Já proti AMD nic nemám, ale když mám peníze a mohu si koupit něco lepšího, tak proč bych si to nedopřál, že, bohužel tohle Ježek nechápe a propaguje pouze a jenom AMD.

Ani jeden. CINEBENCHMARK, PC Mark jsou stejné hovadiny, nic neříkající o výkonu.

• Toto napise RADCE? Proc hovadiny? Není jen Sony Vegas, nebo mas náké oduvodnení?
• Ono v tech testech totiz vykon "Single CORE", "Multy CORE", "Komprese", "Ext. IN (SSE), rychlost "dekryptovani" etc, toziz s vykonem nemaji nic spolecného...nezlob se na me, ale po tom co jsi napsal, mam velké pochyby 'CO' a 'JAK' si vubec meril...
• Me treba nevadí si trosku priplatit za procesor, coz se i v situacích, kdyz chce clovek lepsí vykon ocekává.

ale najdi mě jeden procesor za 3600Kč od Intelu, který bude výkoný jako ten muj FX-8320

• Na Single CORE ? Skoro kazdy.... (me to spis pripadne ze na ten FX klades takovy duraz jen z duvodu protoze ho mas doma).

Prosím tě seš sběrač nic neříkajících čísílek. K čemu to je? K hovnu! Pasmark má potporu Win 2000,XP a to je moderní program? Prd starej nic neříkající blud na nic! Ano dal jsem test a jen 1950 bodu. To je vidět jaká to je zastaralá blbost.. že neumí vubec muj procesor. A ty co jsou jak takš moderní, tak v tom odkazu jsem jasně překonal i I5 4670K.
Takže co?

Cimebench R 11,5 6,91 I5 4670k 6,36
Cimebench R 15 631 I5 4670k 571
Luxmark 2.0 CPU SALA 459 I5 4670k 393

Ještě dodám, že Wikan napsal cituji
Takže by se dalo zhruba říct, že jeden modul = jedno jádro s HT. A na stejných taktech by Xeon/i7 zvítězil.
FX je ale mnohem levnější, takže zase jednoznačně vítězí v poměru výkon/cena.

Otázka je jestli to má význam. Tam kde má intel 70,80fps je pro mě zbytečné. 60Hz monitor je pro full hd fx 8350 skvělej. Pro 4k asi už jen intel.
Každopádně nemám problém v gta5 mít 50fps i více, když to utáhne GPU. Protože mi cpu jede na 60%. A testy bych moc nepoužíval.Podle testu bych měl mít s fx 8350 na 4GHz jen 40fps, mám ale o 10,15fps více. A mohu říci, že třeba war thunder má dobrou optimalizaci=60fps. I world of tank mám cca 50fps.

Idem to zrovnať s mojimi starými procesormi: (Pentium G2030, AMD FX-4100, Intel Core i3-4160)

Pentium G2030 som používal pred dvoma rokmi na bežnú prácu na pc (net, filmy, staršie hry)
Pozrel som si benchmark procesoru g2030 a fx8300 a géčko má o 31% vyšší výkon na jedno jadro, no fx má lepší výkon na všetky jadra
AMD FX-4100 som používal pred troma rokmi viac-menej na hranie a net
V benchmarku má 4100 približne rovnaký single thread ako 8300, no o 4 jadra viacej a celkovo lepší výkon než 4100
Intel Core i3-4160 používam dnes a som celkom spokojný. No radšej by som už prešiel na viacjadrový procesor.
Uvažujem nad fx-8300 pretože je lacný a má dostačujúci výkon. i3-4160 má oproti fx8300 o 115% väčší výkon na jedno jadro.
Teraz otázka... Oplatí sa mi prejsť na daný FX-8300??? Bojím sa, či nebudem pociťovať slabší výkon v bežných aplikáciach.
---Zostavu mám:
Intel Core i3-4160
ASUS H81M-PLUS
Seagate Barracuda 7200 500GB
Kingston 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9
GAINWARD GTX750 2GB DDR5 SilentFX
Corsair VS450
OS Win 8.1 SK
---A chcem prejsť na:
AMD FX-8300
ASUS M5A97 R2.0
Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz CL9 BS
WD Blue 1000GB 64MB
MSI R7 370 Gaming 4G
SilentiumPC Fera 2 HE1224
Seasonic SS-500ET-T3
Zalman Z1
+ OS Win 8.1 SK

Oplatí sa???

Mám starej Athlon X4 640/GTX560 výkon nic moc na dnešek, ale na hry sem tam práci s videem mě stačí bohatě na všechno a klidně bych šel do FX 8300 za tu cenu nebo počkal s čím vyleze AMD příští rok,pak tenhle koupíš pod tři litry.:-) (nějaký honění čísel procent atd mě je celkem putna když i s tímhle jede vše perfektně)

Čítal som na viacerých stránkach že budúci rok majú byť uvedené na trh nové procesory od AMD. Som zvedavý, aká bude ich cena. Keby že budú ceny ľudské (120-200€) tak neváham a zoberiem tú novú radu AMD. Lenže som sa dočítal že to majú vyť high-endové procesory. Keď už počujem slovo high-end tak pochopiteľne bude cena asi vyššie než je napr. spomínaná fx-8300. No, tak trocha počkám a som zvedavý. Keď budú tie nové amd-čka drahé a tieto staré zlacnia (čo asi áno) tak zoberem tú fx-8300 alebo fx-8350 ak cena padne na cenu dnešnej fx-8300. Ďakujem za rady/tipy.

To se uvidí jestli to bude jenom high-end tak to je pro ně hřebík do rakve když Intel má sock s DDR4 a oni si pak udělaj jako konkurenci jenom high-end tak jsem s AMD skončil i když pak bude u AMD FX dobrá cena otázka jesli má vůbec cenu kupovat 5 let starou MB vs ty nový Intel co jdou teď na trh a i ty 1150 jsou defakto taky už nový oproti AM3+ ,Pc není jenom procesor.(teď maj třeba nový CPU pro FM2+ takže politika volů diit.cz)