Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD FX-8300 na bežnú prácu...

Ahoj, je dostačujúci procesor fx-8300 na bežnú prácu na pc ako sledovania filmov, počúvanie hudby, práca v Office, Adobe Lightroom, AutoCAD...???

Viem, že má menší výkon na jedno jadro, ale potrebujem vedieť váš názor. Nebude PC pri bežnom (minimálnom) využití spomalený?

Kolikrát ještě budeš argumentovat tím tvým pofidérním benchmarkem ? To chpeš všude a pořád! A ano, nekecám, Intel dává AMD na prdel v jednovláknových aplikacích - jednovláknových aplikacích je většina. Uvidíme co přinese nová architektura Zen od AMD.

Ty jsi taky pofiderní! Sony Vegas je střihový software! A ano pokud měřijou blbost tipu SuperPI tak tam je Intel lepší.
Bodejt sto let starej program na prd. A v moderním programu, co používá skoro každej co dělá video, tak tam je to +- stejné. Takže dál sni o SuperPI a klid.;-)

A proč to cpu všude? Protože chci aby lidi pochopili, že to AMD není tak špatné a pomalé jak se všeobecně soudí.
Pokud dojde na lámání chleba, tak procesor za 3600Kč nakope i Intel za 2x tolik. Viz třeba střih videa.

A proč to cpu všude? Protože chci aby lidi pochopili, že to AMD není tak špatné a pomalé jak se všeobecně soudí.

Bůh ví jak jsi to měřil. jestli jsi si ke svému nejlepšímu procesoru na světě taky něco nepřidal, při tvý objektivnosti!

Viz třeba střih videa.

Né třeba, ale pouze střih videa!

U pana Ježka objektivnost nehledejte. Propaguje zde pouze AMD a Nokia. AMD není špatné, je to dobrá koupě, ale na jednovláknových aplikacích (kterých je stále mnoho) na intel nemá. Naprosto šílená je u AMD top modelů spotřeba, TDP 220W je na mě trochu moc.

Samozřejmě si nestavíš počítač pouze na AutoCAD ;-)
Souhlasím s tebou, i5 a výš je nejuniverzálnější řešení, bohužel na Intel musíš mít rozpočet. Já proti AMD nic nemám, ale když mám peníze a mohu si koupit něco lepšího, tak proč bych si to nedopřál, že, bohužel tohle Ježek nechápe a propaguje pouze a jenom AMD.

Ani jeden. CINEBENCHMARK, PC Mark jsou stejné hovadiny, nic neříkající o výkonu.

• Toto napise RADCE? Proc hovadiny? Není jen Sony Vegas, nebo mas náké oduvodnení?
• Ono v tech testech totiz vykon "Single CORE", "Multy CORE", "Komprese", "Ext. IN (SSE), rychlost "dekryptovani" etc, toziz s vykonem nemaji nic spolecného...nezlob se na me, ale po tom co jsi napsal, mam velké pochyby 'CO' a 'JAK' si vubec meril...
• Me treba nevadí si trosku priplatit za procesor, coz se i v situacích, kdyz chce clovek lepsí vykon ocekává.

ale najdi mě jeden procesor za 3600Kč od Intelu, který bude výkoný jako ten muj FX-8320

• Na Single CORE ? Skoro kazdy.... (me to spis pripadne ze na ten FX klades takovy duraz jen z duvodu protoze ho mas doma).

Prosím tě seš sběrač nic neříkajících čísílek. K čemu to je? K hovnu! Pasmark má potporu Win 2000,XP a to je moderní program? Prd starej nic neříkající blud na nic! Ano dal jsem test a jen 1950 bodu. To je vidět jaká to je zastaralá blbost.. že neumí vubec muj procesor. A ty co jsou jak takš moderní, tak v tom odkazu jsem jasně překonal i I5 4670K.
Takže co?

Cimebench R 11,5 6,91 I5 4670k 6,36
Cimebench R 15 631 I5 4670k 571
Luxmark 2.0 CPU SALA 459 I5 4670k 393

Ještě dodám, že Wikan napsal cituji
Takže by se dalo zhruba říct, že jeden modul = jedno jádro s HT. A na stejných taktech by Xeon/i7 zvítězil.
FX je ale mnohem levnější, takže zase jednoznačně vítězí v poměru výkon/cena.

Odpovedl jsem ti do vlakna kam tato diskuze patri (viz tvuj odkaz), jinak R15 mi dal vysledek "616", "6.8" pro R11 ("na tovarnim taktu"/ne OC)..Jestli slo teda o CINbench