Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ikony na ploše

Zdravím,
Měl jsem win 10 zkoušecí verzi a tam vše šlapalo perfektně. Ale stejně jsem chtěl pc reinstalovat. Hodil jsem tam ze 7 (origo) tedy 10 plnou verzi.

Jen mě trápí, že mi nejdou uspořádat ikony. Mám vypnuté zarovnání k mřížce, ale jakmile dám aktualizovat plochu nebo to restartuju, tak jsou zase na random pozici u levého okraje.

Co s tím k**** ?

Navod zde, bylo to zpusobeno ESETem, je tam to popsano vice, snad anglictina nebude problem:

http://www.tenforums.com/general-discussion/17175- windows-10-folder-view-settings-desktop-icon-posit ions-not-saving-24.html

Jinak jde o dve hodnoty v registrech, je potreba zkontrolovat co tam je a pokud tam je "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" tak to zmenit na "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll", mozna bude problem s pravy ale v tom vlakne je vse popsano.

In regedit go to those 2 destinations

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188 -41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
and
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0 c966feabec1}\InProcServer32\

Double click on (Default) and replace "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" with "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll" in both file destinations then restart your PC and everything should work fine !!

Ať dělám co dělám tak mě regedit oznámí,že ten druhý klíč nemohu měnit jelikož ho drží systém nebo jiná aplikace.Spustím regedit jako správce a stejně to nezabere.Ta první větev je v pohodě,ale k HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0 c966feabec1}InProcServer32\ mě prostě nepustí.

Takže nakonec Ok.
Musel jsem změnit vlastníka - přidat užvatele a povolit všechny práva pro danou větev.
Ještě to navíc držel HIPS od ESETa(to je mně záhadou proč ????)

Ještě jsem se chtěl zeptat proč je obsah toho klíče u Win 10 rozdílný oproti 8.1 tam je v obou větvích
"%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll"

Novinky v systému ?
Neexistuje nějaký dobrý program na správu registrů ???

Díky za pomoc(pan.Fiala je guru)

Standardně se o plochu stará uživatelské rozhraní (explorer, shell) a tak tomu bylo do WIndows 8.1. Ve Windows 10 autoři změnili správce plochy, zřejmě i kvůlu zavedení virtuálních ploch. A Eset Smart Security si prostě řekl, že je to špatně a přepsal to zpět.

Co myslíš programem na správu registrů?
Regedit ti umožní udělat vše, co s registry udělat potřebuješ - vytvářet, editovat, mazatm nastavovat oprávnění. Na to, abys tam mohl zasahovat stejně otřebuješ vědět, co děláš. Registry tvoří miliony klíčů a vidíš sám, co takový jeden zásah dokáže udělat.

skúste podrobnejšie popísať čo všetko treba na zložke InProcServer32 nastaviť (krok po kroku) aby bolo možné súbor v nej prepísať... nech robím, čo robím, stále mi pc odopiera právo prepísať súbor... dakujem

Proč si nejprve nepřešteš odpovědi? Máš tam odkaz na fórum, kde je to popsané i s hodnotami.
Nebo to musíš mít zde napsané ještě jednou?

Postačí ti to anglicky?

A FIX WAS FOUND ON THE ESET WEBSITE
I will provide the FIX here and walk you through it
FIX was found by AREZCO

In regedit go to those 2 destinations

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188 -41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
and
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0 c966feabec1}\InProcServer32\

Double click on (Default) and replace "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" with "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll" in both file destinations then restart your PC and everything should work fine !!

zkopírovat do příkazového řádku cmd.exe a spustit. čas za "at" si nastav třeba na příští minutu:

at 20:20 reg.exe add HKCR\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32 /ve /d %SystemRoot%\SysWow64\windows.storage.dll /f

edit: nebo ti nejde upravit ta druhá hodnota? prase aby se v tom "mám stejný problém" vyznalo:

at 20:21 reg.exe add HKCR\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}InProcServer32 /ve /d %SystemRoot%\SysWow64\windows.storage.dll /f

ani jednu z hodnôt nemôžem upraviť. po vložení hodnoty do zložky (Default)a následnom potvrdení mi vypíše systém chybu zápisu v podobe Cannot edit: Error writing the values new content. proste to odopriera prístup. cez príkazový riadok tak isto nič.

Start by right-clicking on the last sub-key which in this case is InProcServer32 and click on Permissions the Advanced then change Ownership to yourself.
Assuming you're on Windows 10 click on Change -> Advanced again -> Find Now -> Administrators.
Then tick the "Replace owner on subcontainers and objects" and also "Replace all child object permission entries..."
Click OK
Then select "Administrators" in the Permissions window you first opened and tick "Full Control" then hit OK
Do that to the InProcServer32 folder and the {42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} ​in both HKEY paths

As for the reg file itself that i uploaded Right Click -> Properties -> Security tab ->follow the general steps i wrote above

tento postup by som poprosil ozrejmiť

Nejde o dlaždici. Rozměr vychází. Ne že byvh zkoušel měnit velikost ikon a pak to tam dat. Ale že mi nejde dát ikonu jakoby do nejspodnějšího řádku až k hlavnímu panelu. Jde tam dát pouze tehdy, je-li nad ni ještě jedna. Jo, kdybych třeba chtěl mit ikonu úplně v pravem dolním rohu, tak tam nebude, ale skočí mi o jedno "políčko" výše.

inak, nevím, proč nejde dát jakákoliv ikona až k hlavnímu panelu?

Bohužel jsem nepochopil, na co se ptáš. Pokud na to, zda jde vytvořit dlaždice na Start, pak to jde, ale podmínkou je, že někde v menu start existuje zástupce na tu aplikaci.
Vytvoř si v menu start složku třeba "Moje programy" a naskládej do ní vše, k čemu chceš mít dlaždice. Pak si to jednoduše z té složky přetáhni do místa dlaždic.

Tak všechno jsem udělal podle návodu. Ikonky jsme měl správně (po restartu, po vypnutí). Dnes ráno mi proběhla aktualizace windows a jsem zase tam kde jsem byl. Jde nějak zakázat v pravomocích aby se to nepřepisovalo spět na %SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll. dík

jj může za to eset jak psal Jan Fiala. Na firmě mám na všech PC eset endpoint antivirus a u všech na kterých sem hodil win 10 tak to dělá tento problém. Doma mám Avast a ani na jednom pc se to nestalo. Zkoušel jsem laborovat s tím uživatelem Trustedinstaller a vždy když sem mu dal plné řízení tak mi to okamžitě přepsal na shell32.dll jak jsme ho zakázal tak mi to drží pořád windows.storage.dll. jen doufám že při další aktualizaci win 10 to zase nějak neskolabuje :-D

Jen informativně (10pc s eset u všech 10 tento problém. 4pc s avast a bez problému)

jak bylo někde tady zmiňované Microsoft dřív používal pro ukládání shell32.dll u windows 10 to změnil na knihovnu windows.storage.dll a právě eset to bere jako chybu a útok na systém a tak to přepisuje zpět na shell32. No věřím že už to eset řeší protože je toho plný net že mají lidi tenhle problém. No chce to ještě nějaký čas než budou všechny tyhle problémy s win 10 vychytané. viz problém s numlockem rozdílu mezi restartem a vypnutím pc :-D

Myslim ze staci napisat na support info ze znefunkcnuju ikony W10 prepisanim kluca ... v registry, ze ci to uz vyriesili v nejakom update. Mozno ti poslu rovno nejake update :)
(mozno ten problem ma len malo ludi z nejakych divnych dovodov a vobec to neriesia lebo o tom ani nevedia :)

jak zjistím práva přímo na klíči na té složce s klíči tam je možnost pravomocí ale přímo na klíči to nevidím. Jinak díky moc za rady konečně člověk co dává rozumné rady a neříká jen odinstaluj eset přeinstaluj win a podobně :-D

když čtu 50. dotaz na ten problém, nemůžu se nezeptat: a k čemu ten eset shit máš nainstalovaný?
placené antiviry stejně léta chytají max. 25% nákaz co potkají, na zbylých min. 75% z vysoka serou.
u odpadu typu ess8 k tomu přistupuje, že občas blokuje normální přístup na internet a nemáš tomu jak zabránit.

nechceš ty prachy za licence radši házet do kanálu? pc ti po tom 100% pojede rychleji a spolehlivěji.