Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota CPU

Dobrý den , rád bych se zeptal , jak bych mohl snížit teplotu CPU využívám : AMD A10 5800K na základové desce : ASROCK FM2A55M-VG3+

s chladičem Arctic freezer pro 7 rev 2.

Teplota procesoru v nečinnosti dosahuje až 60C , tak bych se rád zeptal ,jak bych teplotu mohl snížit.

Děkuji za odpověď.

• U "115C°" BIOS okamzite vypne PC (takova pojistka).
• Jestli se nezrychluje, tak nechladi spravne, protoze ke kazdé teplote ma nastavené urcité (rpm) dle strategie chlazeni.
• Bud je spatne zapojeny (musi byt v cpu_fan), nebo spatne nastaveny , pokus se mu v biose zapnou funkci typu Le Cool'n'Quiet.

*Jestli jsi jiz neco v BIOSe delal, tak ho restartuj do puvodniho stavu "Load Defaut".
"Odinstaluj" veskery SW, ktery muze pusobit na ovladani rychlosti chladice.*

No to je děs.
Výběr chladiče na hovno = fouká do zdroje, místo dozadu do odsávacího ventilátoru = u AMD nejde otočit o 90°.
Je vůbec ten chladič teplý, pokud ne, tak je blbě namontěný.
(kdyby běžel ventilátor naplno/2 200ot/min, tak to určitě poznáš = kravál, tedy pokud nejsi hluchý.

Po brigádě celkově plánuju úpravu pc počínaje přesocketovaním na Intel , teď jsem se jen chtěl zeptat , jak bych ten problém mohl dočasně vyřešit. A chladič je nasazen správně , akorat na chladiči byla malá vrstva teplovodivé pasty a já doma žádnout nemám , takže zítra pro ni pojedu.

• U jedné rady Intelu to byla snad i potreba (tusim nekteré z rady IVY), kde meli s tim meli trosku problém, ale i tak mu to nestahne teplotu o 25C°
(osobne jsem rozdelal jen 4 kvuli OC, nejde o nic slozitého, jen postupovat s opatrnosti)

Ale to mal byt vtip!
//

Když je vnější teplota na bodu mrazu , tak ten chladič nemá co chladit , teď je tu otázka proč je ten povrch studenej ...

Ty vlastne ani nepotrebuješ chladič, keď sa ten CPU sám mrazí. Reklamuj to - ale do reklamačného protokolu radšej nepíš nič o bode mrazu. By ma zaujímalo, ako by tento problém diagnostikoval bežný kamenný IT servis.

Tahy jsem měl problémy s chlazením a několikrát to tu řešil. Dal jsem pastu, připevnil chladič a bylo to OK. Jenže po týdnu. 14 dnech teplota šla zase nahoru. Nová pasta, teploty OK, pak zase vylítli. Nakonec jsem šuplerou zjistil že je křivá základna, uprostřed byla prohlubeň. Srovnal jsem jí jemným pilníčkem, za lapoval a od té doby je klid. Uchladí se to i bez pasty, s pastou jde teplota cca. o 10 stupňů dolů.

Jenže mu to dělá i na BOX chladiči. Tak je ještě možný, že by byl prohnutý heatspreader na procesoru, i když jsem něco takovýho ještě nepotkal.
Ono by bylo nejlepší vyzkoušet ten procesor někde jinde, v jiné desce, s jiným chladičem. Třeba je opravdu vadnej ten procesor a teplotní čidlo v něm.