Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nové PC - potřebuji poradit

Čest,

dal jsem dohromady novou sestavu. Viz. nize kosik na czc.cz (HDD nebudu kupovat...mám).

http://www.czc.cz/152568,152745,160240,150136,1605 05,69668,176151,133822/kody

PC bude predevsim na narocne nové hry... chci z toho vymackat opravdu maximalni vykon. Nicmene soucet v kosiku 25K me opravdu vydesil.. chtěl bych se vejit do max. 21K se vsim vsudy, ale zase bych chtel kvalitu.. moje kriteria jsou:

1) Tiché a výkonné PC, aby mi vydrželo do nové generace konzolí, kde budu s největší pravděpodobností stavět zase nový systém.. tedy tak na 5 let.
2) Aktuálně na mojí sestavě mám CPU chladič Noctua NH-U12P - proto jsem do nové sestavy volil stejný, nicméně pokud by se podařilo najít nějaký levnější, tichý a dobrý chladič, který i5 spolehlivě uchladí, tak bych do toho šel.
3) To samé platí o zdroji, aktuálně mám Corsair VS650 - zde jsem taky ochotný udělat ustupek.. nevím jestli 650W není hodně na tuto sestavu a Corsair není moc levný.
4) Aktuální skřín mám Z11 plus - chtěl bych nějakou tichou a decentněnjší - z recenzí mi dobře vychází coolermaster Silencio, ale pokud by byla nějaká levnější alternativa, tak sem s ní;-)
5) Grafika - vyplatí se podle Vás GTX970 v porovnání s GTX960.. koukla jsem na nějaké videa na utube a výkon je o cca 15% vyšší u gtx970 - nicméně nevím jestli se to vyplátí, rozdíl je 4K a výkonově to není tak vylký rozdíl.
6) Poznámka - nechci a nebudu taktovat CPU ani GPU..
7) Preferuji značku Gigabyte - dlouhodobě dobré zkušenosti, nepreferuji ASUS - dlouhodobě špatné zkušenosti, které mě stály již hodně peněz;-)
8) V MB se nevyznám, nějakou jsem prostě vybral...ale nevím. Dále , stále uvažuji o AMD FX8300, ale trochu se bojím že výkonově to nebude ono.. viděl jsem už hodně benchmarků - někde vychází dobře oproti i5 a někde jí moc nestačí, tak taky nevím (Budu na PC hrát jen hry.. pochybuji, že budu používat 8 jader). Poslední dotaz - i5, kterou jsem vybral - je dobrá?
9) Kde se vyplati nakupovat alza, czc, TS bohemia?

Mimo dotaz: chystám se prodat svojí aktuální sestavu, kolik bych si za toto mohl říci:
CPU Phenom II x4 965 BE
CPU chladič Noctua NH-U12P
MB Gigabyte GA970 DS3
RAM 4GB - 666MHz Corsair dominator - tuším.
GPU Gigabyte GTX660 2GB
Case Zalmann Z11 Plus
Zdroj Corsair VS650
Bez Disků

Díkes, F.

Chladic Noctua je opravdu zbytecny, kdyz stejne netaktujes, ne ze bys ho nemohl koupit, ale nenarikej pak nad cenou pocitace.

Deska od Gigabyte, grafika od Gigabyte, zdroj Corsiar, chces to, uzij si to, ale pak sem nechod z dotazy proc to nefunguje nebo funguje spatne.

GTX970 je uplne jinde nez GTX960, v podstate, pokud chces hrat i novejsi hry, tak vubec nad GTX960 neuvazuj, bud GTX970 nebo Radeon.

Vybrany core i5 je OK, zvlast kdyz chces, aby to melo zivotnost 5 let.

Kup to tam, kde ti to prodaji nejlevneji.

Soucasnou sestavu bych videl maximalne do 5.000,- ikdyz nevim, jestli je to uplne realny, rict si muzes samozrejme i vic a uvidis, jestli se nekdo chytne nebo budes muset s cenou dolu.

Nechám si poradit - co doporučejte, pls konkrétní typy MB, GPU, PSupply a Heatsinku.

Z mé osobní zkušenosti GB drží - 2x GPU bez problémů na současné desce od GB. Zkušenost s ASUS - Radeon 4570 nebo co to bylo 4 měsíce a shořela na popel, vzala sebou desku, CPU a RAM (v té době 16K CZK). Následně jsem měl 2x desku od ASUS na E8400, obě do roka shořeli.. ok, na první desce jsem měl OC, ale druhá běžela na stocku. Takže ASUS mě vždycky jen zklamal a stál mě neskutečné množství peněz, následně jsem koupil GB a od té doby jsem neměl žádný HW problém. Ještě perlička z reklamačního oddělení ASUS, CZ (tuším, že v Ově) - reklamační technik u mi něčím škrábnul desku přes půlku a řekl že odřené PCBA se na záruku nevztahuje...to je výsměch:D Ještě bych asi někde dohledal e-maily k tomu navázané:D Tak prosím Vaše typy bez ASUSu, nechce se mi je dál financovat;-)

Co se týká aktuální sestavy, tak mám představu kolem 9-10K:
CPU Phenom II x4 965 BE- na bazos 1500 CZK
CPU chladič Noctua NH-U12P - aktualne nove 1600 CZK
MB Gigabyte GA970 DS3 - odhad 500 CZK
RAM 4GB - 666MHz Corsair - odhad 500 CZK
GPU Gigabyte GTX660 2GB - se prodává na bazosi 3000 CZK a výš!
Case Zalmann Z11 Plus - aktualne nove 1900 CZK
Zdroj Corsair VS650 - aktuálně nove 1700 CZK
Bez Disků

Celkem 10.700 CZK
Když budu počítat amortizaci 35% (2leté komponenty - ozanceny jako aktualne nove) tak se dostávám na 8.880,- CZK

Ohledně komponent reál prodej když vemu Aukro zdroj 500 ,case 500-700 ,ty samí Noctua jsem tam koupil i s dopravou za 700(ty co chceš koupit tj novější který maj akorát dva točáky v balení oproti tý starší verzi),GPU za 3 tam koupíš lepší TI nebo novější ,tady aktuální a nikdo nepřihazuje takže s tím výš bych brzdil.:-)aukro.cz...Takže reál hodnota na díly je ca 6 - 7000max víc těžko.:-)

www.czc.cz

Ten chladič nechápu proč chceš koupit ten samej a ten co máš chceš prodat,vyhozený prachy do luftu za nic...(jestli si teda nevyhodil montáž na Intel, ale i ta se dá od nich tuším objednat)Bejt tebou nechám si raději ten co máš jinak tento stačí.www.czc.cz

Díky moc, perfektní odpověď.

Zdroj změním a nad MSI budu vážně uvažovat, vždycky jsem měl tuto značku zařazenou jako poddružnou, ale bez jakéhokoli konkrétního důvodu (stejně tak jsem měl před léty zařazenou značku GB, která mě velice kladně překvapila). Je Gigabyte opravdu, tak špatný? Já s tímto výrobcem neměl nikdy žádné špatné zkušenosti, spíše naopak. Vrtá mi to hlavou.. jestli jít do GB nebo MSI.

Našel jsem ještě 1 desku od GB, která vypadá dobře..
https://www.alza.cz/gigabyte-z97x-gaming-3-d148911 1.htm?catid=18854473
vs původně navrhovaná
https://www.alza.cz/gigabyte-z97-d3h-d1511443.htm? catid=18854473#popis

Jakou byste eventuálně doporučili?

RAM z odkazu mají lepší CL - ale z obrázku mi přijde malý HS, bude to ok?

Co se týká chladiče - nejraději bych si chladič od Noctua nechal, ale nechce se mi rozebírat současný komp.. a navíc chci mít v novém PC (kromě HDD) vše kompletně nové - prostě to tak mám;-)

Ještě nějaké reakce? Rád bych dnes / zítra objednal;-)

RAM nepotrebuji chladit vubec, dava se to tam spis pro paradu, ze cehoz plyne, ze to je OK.

Gigabyte pouziva narozdil od MSI a Asusu cinske soucastky (kondenzatory apod.) aproto ho nelze vazne doporucit, desky, grafiky maji kratsi zivotnost, ikdyz je pravda, ze povetsinou stale vetsi nez je moralni zivotnost pocitace.

Co se tyka tveho problemu s Asusem, tak rozumim tomu, ze uz Asus nechces, nicmene nikdy jsem nevidel, ze by grafika odpalila jinou soucast PC a troufam si tvrdit, ze to ani neni mozne, naopak to vetsinou udela zdroj a vzhledem k tvemu oblibenemu Corsairu VS bych to videl jako realnou moznost. Ale kdyz uz proste Asus nechces, nevadi, pouzij MSI, ti take pouzivaji kvalitni japonske kondenzatory a neni s nima obvykle problem.

RAM - OK

Gigabyte vs MSI zvážím - MSI je pro mě risk, hodím si korunou;-)

ASUS GPU - v té době jsem ještě neměl zdroj Corsair, ale noname zdroj dodávaný s bednou, takže je to dost pravděpodobné (s GB MB jsem si koupil i lepší zdroj). Nicméně ASUS customer support za čistou 5, poškodit desku zřejmě šroubovákem.. to vážně né;-) Proto jim nechci dát ani halíř.. ale nikomu to nevnucuji, je to moje holá zkušenost.

Ještě by mě zajímaly dvě poslední věci.
Zdroj - 520W bude to stačit?
Nevyplatilo by us skylake i5 6500? Cena je o 600 víc, RAMky taky nejsou vysoko, ale MB to je pálka.. nemáte tip na nějakou dobrou desku s LGA 1151 do 3,2K CZK?

Zatím poslední sestava je tady:
http://www.czc.cz/3ji855j7vghpu8umm4298f3rkd/sezna m

Co se týká teplovodivé pasty a SATA kabelů (potřebuji min. 1 SATA 3 na SSD - najdu je v balení CPU a desky nebo je musím dokoupit zvlášť?

Díky.

S tím Asus souhlas s Redmarx že ti to komplet odpálil nějakej šmejd zdroj,to se stává to že s tím vydrbali s tou MB v servisu na to můžeš kápnout všude,já mám špatnou zkušenost s PL servisem od Logitechu,ohledně MB nepotřebuješ Z když nehodláš taktovat,GB mám starou GT 7600 a spokojenost + starý DDR2 MB nicméně dneska bych si tuto značku už nekoupil kvalita šla dolů,a tady se furt řeší nějaký problémy u jejich MB se zvukovkou apod, otázka jestli si připlatit za soc 1151 je na tobě nějaký ex výhody v něm nevidím tady MB....www.czc.cz

(ohledně toho chladiče bych si tu páci dal ho vymontovat,dostaneš za něj málo a určitě je lepší než ten SilentiumPC Fera i když teda naprosto stačí,za mě jsou chladiče od Noctua luxus ohledně zpracování a tichosti.:-) )

Zatím poslední sestava

Ano, pekne.

Tip na desku s.1151 jsi dostal.

Pasta je v baleni CPU, k desce se obvykle davaji minimalne 2 SATA kabely, u MSI urcite dva.

Zdroj 520W (pokud je kvalitni, Seasonic je kvalitni) bohate dostacuje.

Tak urcite je Skylake vyhoda, DDR4 ted teprve nastupuji, ale da se pocitat, ze casem budou jen ty bezne k dostani a kdyz pak budes chtit rozsirit pamet .... Na druhou stranu, pokud si odmyslis nejake ficury, co prinasi Skylake (napr. HW akcelerace HEVC), tak navyseni vykonu obzvlast do her je minimalni, musis sam zvazit, zda si chces priplatit nebo budes setrit korunky na Haswellu, to uz je na tvem rozhodnuti.

Díky všem za odpovědi! Po odpoledním přemýšlením jsem vytvořil 2 sestavy:

I5 Haswell:
http://www.czc.cz/3ji855j7vghpu8umm4298f3rkd/sezna m

I5 Skylake:
http://www.czc.cz/bb0b8l3dtkip8b3ihtjqho3858/sezna m

Rozdíl v ceně je 1.200 CZK - když už jednou za pět let kompletně upgraduju, tak nad penězi přivřu oči. Deska by měla být ok - ale nenašel jsem žádnou recenzi, tak ji budu muset otestovat na vlastní kůži. I5 Skylake - opět nenašel jsem žádné porovnání mezi 4460 a 6500 - většinou jen matematické benchmarky, herní ne - je tento procesor vhodný opravdu na hry? A bude pasovat heatsink pro socket 1150 na 1151?

Ještě jeden poslední dotaz.. pracuji ve velké průmyslové firmě a vím, že první verze po releasu zboží nejsou vždy ok - víceméně se ještě rok po vydání optimalizují, dělají revize (cyklus výrobku je 4 roky). Platí toto i u PC hardwaru? Nechci nic neodladěného..myslím tím CPU a desku.

Toť vše.. konečně;-) Dejte vědět ať můžu konečně odpálit objednávku;-)

Já bych se ani nehádal;-)

Už jsem to někde nahoře psal... kdysi jsem měl Radeon 4570 nebo tak něco (myslel jsem si, že mi odpálil PC, ale zřejmě to byl zdroj). Nicméně pokud si dobře vybavuji, tak karta se nesmírně přehřívala a chodila na 100% otáček fanu.. což bylo pomalu jako když se zapne fén. Zafixováno a od té doby už ATI ne, u GeForce nikdy žádný problém (GTX260OC a GTX660) a byly obě tiché..nevím o nich;-) Koukal jsem na Benchmarky.. a ty 2 framy mě u Zaklínače už nevythrnou;-)

Tak asi tak;-)

Kvůli jedné (možná) vadné GPU bych do konce života nezavrhoval komplet značku. Já jen, že si kupuješ něco, co má 3,5GB VRAM a dost lidí si stěžovalo, že pískají jak veverka. O budoucí podpoře DX_12 snad mluvit nemusím.

Ale jo, upřímně ti přeji, abys patřil mezi ty spokojenější jedince ;-)

dost lidí si stěžovalo, že pískají jak veverka

• Takze zase nic nevis a jenom si slysel co?
• Mam u sebe jednu GTX 970 a nepiska, zkousel jsel na ni DX12 Elemental DEMO funguje, i kdyz urcita series AMD bude mit zrejme lepsi optimizaci.

že si kupuješ něco, co má 3,5GB VRAM a

• A vcem je problém? Nekteri dodnes pouzivaj GK s 2Gb a nestezuji si.

Neříkal si, že se vrátíš, až já tu nebudu? :-) Ani si neumíš stát za tím, co plácáš.
Kdyby to napsal kdokoliv jiný, necekneš na to ani "pumpička", jen u mě si vždy z nějakého důvodu musíš zachytračit.

Mam u sebe jednu GTX 970 a nepiska

Congratulation.. tak to jsi šťastný člověk.

i kdyz AMD bude mit zrejme lepsi optimizaci

A to je právě to podstatné. Alespoň že to sám umíš přiznat.

A vcem je problém? Nekteri dodnes pouzivaj GK s 2Gb a nestezuji si.

Zde je takový nepatrný detail, že tito uživatelé si koupili 2GB GPU a také dostali možnost ty 2GB využívat. Ten co si koupí 970, tak si to kupuje proto, že chce 4GB a také předpokládá, že je dostane a bude je moct využívat. Ale pak zjistí, že byl oblbnut, jelikož má možnost využívat právě jen 3,5GB.

Nezapomeň, že tvými reakcemi na mě začíná to "zasírání vláken"..

V diskuzích nedělám nic víc než všichni ostatní včetně tebe. Zareaguji k tazatelovi.
Zasírání začíná v ten okamžik, kdy se nedokážeš smířit s mým názorem, začneš si prosazovat svoje a uděláš z toho nesmyslnou diskuzi na kilometr. Stalo se ti někdy, že bych začal krafat do tvých "rad"? I když jsem s nimi třeba nesouhlasil. Stačí mít mozek a usoudit, že diskuze s určitým uživatelem nemá smysl. Začni se chovat jak psychicky zdravý člověk.

• Reaguji jen na tvou neznalost, za to ze zde placas nesmysle jen ty, nebo jen papouskujes co pisi ostatni za to nemohu, kdyby to byl nekdo jiny, budu také reagovat.
• Neni tak dlouho, skoro si jeden tazatel kvuli tobe koupil zbytecne za 3.500KC novy zdroj, kde jsi mu doporucil <650W> vymenit za <650W> aniz by snim mel jakykoliv problém, takze napsat "Stačí mít mozek a usoudit" je od tebe docela nainvi...
VYSTRIZEK Z VLAKNA JE ZDE Samozdrejme s tvoji stupidni pripominkou, PISI SI DO DENICKU kolik ti je proboha?

Reaguji jen na tvou neznalost

No, taky bych si mohl hrát na to, že všechno mi už prošlo rukama, všechno mám doma a všechno si dělám sám jako ty. Ale proč bych to dělal, že..

zbytecne

Aha, takže proto ty v jedné diskuzi doporučuješ 380 oproti 360, sám uznáš, že je lepší a v další diskuzi podporuješ v koupi 960. Rofl, ty radíš nejspíše dle toho, jak se zrovna vyspíš..

S tebou je to takový "neverending story" a nebaví mě, jak neustále obtěžuješ můj život. Jsi neodbytný víc, než kterýkoliv hmyz. Dej už si dovolenou, je to o ničem. Mě stejně nepřevychováš, pane rádce. A myslím, že všem pomůže, když se budeš držet svých reakcí a nebudeš se (_!_) do těch ostatních.

doporučuješ 380 oproti 360,

• Ve kterém vlakne? 360 jsem urcite nikde neuvadel, zase pises nesmysle..

No, taky bych si mohl hrát na to, že všechno mi už prošlo rukama

• hrat si nepotrebuji, v technickém servise (SAV) mi za tyden proslo Grafickych karet vic, nez jsi v zivote videl.

Jo, tatínek ti vyhlásí válku :-D Proč po sobě mažeš příspěvky a ani pár vteřin si za nimi nestojíš?
Spíše si myslím, že je zbytečné dělat ze sebe ještě většího hňupa, než ve skutečnosti jsi. Nějak mi uniká, čeho se snažíš docílit. Docela podstatné by bylo všimnout si, že nikdy s nikým jsem tu neměl takový problém, jako s tebou. Ale chápu, že zamést si v první řadě před svým prahem je ostudné.

Snad jsi dost inteligentní na to, abys pochopil, že tam mělo být 960. Vlákno ti hledat nebudu, sám musíš vědět. Nemám potřebu se tu s tebou neustále dohadovat o hovnech. Dnes máš splněno, rýpnul sis. Teď můžeš jít špekulovat nad tím, s čím se na mě vytasíš zítra. Pa :))

Já jsem prostě takový.. od jisté doby do stejné řeky dvakrát nevstoupím, takže ATI už u mě ne;-)

VRAM je prý znát jen při UHD, plánuju pouze FullHD, takže o nic nejde.

DX12 mě v tuhle chvíli nezajímá.. vím jak to bylo s minulými DX a v tuto chvíli není aktuální.

Spíš mi ještě někdo další potvrďte skylake:D Objednávka už je poslaná, ale vše se ještě dá změnit;-)

• V testech co jsem provadel na té <GTX970> v FHD a ULTRA detaily 4xMSAA v "GTA V" kuprikladu, nepresahla haranici "3.2"Gb vyuziti V-RAM.

NASTAVENI HRY UKAZOVALO :
[img=/file/view/23995-config-png]http://pc.poradna.net/file/view/23995-config-png[/img]

• Realné zaplneni V-RAM: :
[img=/file/view/23997-mu-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/23997-mu-jpg[/img]
• Cely vypis LOG je zde: DETAILNI VYPIS

VRAM je prý znát jen při UHD, plánuju pouze FullHD, takže o nic nejde.

To je pravda tak napůl. Ono v budoucnu se ti jednou taková paměť může hodit.

DX12 mě v tuhle chvíli nezajímá.. vím jak to bylo s minulými DX a v tuto chvíli není aktuální.

Pochybuji, že by se ti v budoucnu chtělo měnit GPU jen kvůli tomu, že tě to "dříve nezajímalo" a "tenkrát to ještě nebylo aktuální". PC se staví na "několik" let. Takže umět myslet do budoucna, to považuji za základ.

Ale jo, bývá zvykem si prosazovat svou GPU, aby si člověk dokázal, že dobře nakoupil.
Tak jistěže Skylake. Sám ho mám, právě v kombinaci s 390 a nestěžuji si :-)