Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zmizely ikony na ploše!

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat co s tím, když zmizí ikony na ploše včetně lišty s nabídkou start. Vše funguje, ale pouze přes správce úloh. Prý by to nějak mělo souviset s explorerem. Můžete mi někdo poradit, jak se toho zbavím pokud možno bez formátování a nové instalace??? Zkoušeli jsme nová úloha - explorer.exe, to nám ho nejdřív vůbec nenašlo. Pak jsme dali opravy a znova nová úloha - explorer.,exe, to už ho našlo, ale stejně to nejde, pouze lišta s nabídkou Start problikne.

Na začátek zkus najet do spávce úloh (CTRL+ALT+DEL) a najdi proces "explorer". Klikni na nej pravým tlačítkem a dej ukončit. Pak ve dej ve správci "spustit úlohu" a tam napiš "explorer". Mělo by ti to okamžitě naběhnout. Zkus a dej vědět co a jak :)

pochop ze ked vir posahal napr. explorer.exe alebo kopec dalsich veci tak ti fakt nejake ulozenie do truhly nepomoze. Iba ak by sa tam ulozilo cele PC :-)
A este k tomu nasel "neco". To je tak tazke napisat CO nasiel? Si myslis ze existuje len jeden vir s nazvom "neco" alebo snad ze su vsetky rovnake ci co? Jaku radu cakas ked nic nenapises?
Prejdi to nejakym lepsim antivirom a daj liecit a nie ukladat do truhly. A obnov bod obnovenia.

Ked musis reinstalovat kazdy tyzden tak sa zamysli nad tym ze co na tom PC robis ze to mas hned zavirene. To snad nie je pravda. To tam nevies hned po instalacii Win (a este bez pripojenia k internetu) nainstalovat aspon servicepack 2 ? Nevadi ti ze ti nejaky spyware moze odsledovat pristupove kody do internetbankingu apod?

Co mě tu napadáš! Neznáš mě, nic o mně nevíš. Chtěla jsem radu, slušně se ptám, tak mi slušně odpověz. Vůbec jsem neřekla, že reinstaluju každý týden, vůbec nevíš proč, rozhodně ne proto, že by tam byl vir. Vir byl trojský kůň a tuším červ či co. Takže se laskavě uklidni a pokud neumíš slušně radit, neraď radši vůbec. Já si nějak poradím. Jsem holka a na holku počítač ovládám dost solidně, ale opravdu nerozumím všemu jako asi ty. Právě proto se ptám chlapů. Což rozhodně nejsi. I tak dík za dosavadní rady.

když nebudeš tušit co a proč děláš, nemá přeinstalace moc smysl, za chvíli to máš zavirované zas.
co ti sestřeluje explorer.exe (s ním celou plochu), se dá možná zjistit při odpojené síti, nějakým nástrojem pro sledování běžících úloh (process explorer, starter, správce úloh, hijackthis). ale není to zrovna hledání pro laika.

Antivirem jsme to projeli. Něco to našlo, uložilo do truhly a nic.

to něco sis měla opsat (a počíst o tom třeba na www.viry.cz, nebo pokud máš neschopný antivir, který kecá ale neumí nic odstranit, najít proto lepší odtamtud stáhnout jenoúčelový antivir.
do truhly nemá cenu nic ukládat, pokud nejsi špičkový programátor a nechceš sama ten vir analyzovat. dej buď soubor léčit, nebo rovnou mazat.

Ten Win. se mi právě nechtělo instalovat, dělala jsem to asi před týdnem. Je to až jako fakt poslední možnost.

mít něco zavirované za týden není normální. někoho si k tomu pozvi, ať ti to odviruje - v takových případech je skoro nejlepší to vrazit jako druhý disk do jiného pc nebo přes usb redukci jako externí disk, a nechat odvirovat v jiném pc.
pro tebe by pak bylo zásadně nejlepší mít účet s omezenými právy - 100% pro všechny případy když se připojuješ na net, třeba: http://pc.poradna.net/question/view/152371-jak-ochr anit-pocitac

nejsem ježíš, jsem lední brtník.
já nevím pokolikáté zavirováno, prostě čtu žes to instalovala před týdnem, a za sestřelování procesu explorer.exe může určitě vir.
spíš bych čekal odpověď, že jsi buď zjistila, co ti antivir hlásil za viry. nebo že se s někým domlouváš na odvirování, jestli ti to furt normálně nestartuje.
tak zas nic.

cituju z avast_4_home.html :

Jednoduché uživatelské rozhraní je hlavním rozhraním verze avast! 4 Home. Je možné z něj spouštět moduly avastu, jako například Virovou tuhlu, Aktualizaci nebo Prohlížeč logů.

můžeš teda ve vaší domácnosti najít někoho, kdo je schopný spustit ten !@#$%! prohlížeč logů, a sem opsat co to avast vlastně nalezl? že jde o avast jsem taky musel dohledat na netu, podle toho že používá "truhlu".

nezlob se, informací je tu v komentářích dost. ale pokud je výsledkem že to čtete, kroutíte hlavou, a za celé odpoledne se od vás člověk nic nedozví, je to dost smutné, a ty lidi to pak nebaví řešit.

edit: koukám že debata pokračuje a je to čím dál horší. pro tvoji informaci: antiviry dnes rozlišují desítky tisíc virů. za celé odpoledne tu nevidím název ani jednoho, jen stupidní urážky. toto nemá smysl.

Zenska zenska, zavolaj si k tomu chlapa !!! Nic ine ti nepomoze. A chod mu nieco za odmenu navarit. Ked sa nevies ani slusne spravat. Napisal som ti jasne co mas robit a ze je niekde (v pouzivatelovi toho PC) velmi vazny problem !!! Taki ako ty si zasluzia aby im niekto vybielil bankovy ucet a potom sa mozno spamataju...

Celou dobu tady vedle sebe chlapa mám. Dávám mu to číst a kroutí hlavou nad takovýma radama. Potkat chlapa jako jsi ty, tak mu jednu fláknu. No džentlmeni vymírají, je to vidět. Jestli se někdo potřebuje vzpamatovat, tak to jsi ty. Jak víš, že mám přes net nějaký účet? A můj chlap má navařeno denně, což je to co ti asi chybí a chováš se jak hovado.

LOL :-)
Napisal som ti ze
1. odstran viry, ak to nevies tak sem napis ich nazov !!! To si doteraz neurobila. A v nudzovom rezimne (mackat F8 pri starte)
2. obnov bod obnovenia
3. Ak body 1. a 2. nepomozu tak nainstali nanovo nacisto Win, a bez pripojenia k internetu hned tam dat servicepack 2! Idealne aj nejaky slusny antivir.

Co chces viac pocut? Myslis si ze je niekto kuzelnik ze ti totalne zborene Windowsy XY virmi zazracnym kyvnutim carovneho prutika rozchodi? Nepozeras moc rozpravky alebo americke sci-fi?

Nic z toho. Stačilo to normálně, mile napsat. Pochopila jsem co mám dělat, vadil mi (nebo vadí) styl a projev. Nepomáhá nic, takže mě čeká nový instal, ale nebudeme to dělat teď. Viry jsem napsala asi 2x. Žádného kouzelníka jsem nečekala, stojím nohama na zemi. Pohádky mám ráda (tam jsou aspoň milí princové) a sci-fi nemusím. Právě proto nechápu ten způsob projevu. Stačí být věcný a pokud možno ne nepříjemný, když už ne milý a ochotný. Asi by jsi taky nevěděl spoustu věcí co zase vím nebo umím já. Každý nerozumí počítačům jako Pán Bůh.

Viry jsem napsala asi 2x

Nenapisala si nazov. Trojsky kun nie je nazov ale typ. Asi ako "osobne auto" alebo "nakladne auto". To je uplne naprd.

Sposob prejavu je taky aby si si uvedomila ze mas problem a ked nieco nezmenis tak o tyzden budes instalovat znova.
P.S. a vobec nevidim ze kde som ta napadal. Mozes mi odcitovat jednu vetu v ktorej som ta napadal? Asi mas okrem problemu s PC aj nejaky komplex.

Ano mam komplex z toho ze ludia nevedia nainstalovat OS tak aby sa o tyzden nezaviril a nenechaju si to urobit u niekoho kto to vie.
... a svojim zavirenym PC potom sposobuju problemy aj inym (napr. DDOS utok na server ako clen zombie-network alebo rozposielanie spamov).

Tak prave preto som ti pisal ze nieco nebolo vporiadku. Neviem kto co a ako s tym PC robil, ale nabuduce ked nainstalujes WinXP tak nainstaluj hned aspon servicepack 2 a vsetky dalsie zaplaty (napr. pomocou windows update). A opatrne s prilohami v mailoch apod., anglicky pisane maily ani neotvarat a okamzite mazat.

Moudřejší ustoupí a mně fakt nestojíš za to, abych s tebou ztrácela čas. To že to budeme instalovat jsem tušila, jen jsem to brala jako krajní řešení a chtěla vědět rady, jestli tomu můžu předejít. Nejhorší je srážka z blbcem a já jsem se dneska s jedním srazila.

Uf bankovní účet ti MM.. uvedl jako příklad, aby sis to nepletla s účtem k e-mailové schránce. Ale s těmi breberkami se ti může dostat třeba i tam (kamkoli - záleží na typu breberky) a číst si tvou poštu.
Nikdo ti odsud nevidí na monitor a již několikrát ti kolegové psali, abys uvedla jméno toho viru, jelikož "nějaký" vir je málo, virů jsou tisíce. To ale ignoruješ a místo toho nadáváš.
Ani bych se nedivil, kdyby toto vlákno bylo ignorováno.

Já jsem klidná. Jen chci aby se mnou jednalo slušně, taky jsem se slušně ptala. A takový styl jednání abych si uvědomila, že mám problém teda rozhodně nepotřebuju. Buď někdo poradí, nebo si poradím sama, ale tohle mi za to fakt nestojí. Mám svých starostí dost. Píše to nouzový režim a nic, černá obrazovka, prý. Já jsem vlastně spíš tlumočník.

Ak nejako vies spustit mozillu tak vies spustit aj ten NOD32. Skus ho stiahnut a spustit/nainstalovat a prescanovat PC.
Ale ak explorer.exe uz vobec na disku neexistuje a nepomoze ani bod obnovenia, tak najlepsi bude preinstall (mozes skusit aj len preinstall cez stavajucu instalaciu - ostanu nainstalene programy apod).

Nedala si nahodou do karanteny subor explorer.exe ? Ak ano tak ho z karanteny zas vyber (niekde to v tom antiviraku musi byt) a zvol v antiviraku ze liecit.

Ano myslim opravnu instalaciu. Aj ked moze sa stat ze to este viac dodrbe.

Co je v karantene si zvycajne vies pozriet v tom antiviraku, musis ho otvorit a niekde v menu alebo kde si najst karantenu a uvidis co tam je. Ani neviem aky mas antivirak (aj keby som vedel tak zhlavy urcite nebudem vediet kde presne v menu to mas).

.. inac este nieco, mozes skusit vypnut ten avast, je totiz mozne ze sa ti stale ten explrer.exe zaviri a avast ho nedovoli spustit :-) Takze ak vypnes avast tak (mozno) spustis aspon ten zavireny explorer.exe, a budes vediet normalne nainstalovat a spustit ten NOD32 (a odinstalovat Avast) apod.

Co? Google si urcite neodstranovala, to je na internete. Asi nejaky google toolbar? Ano moze to s tym suvisiet, ked si nieco odstranovala, ale nechapem co si odstranovala. To si robila cez pridat-ubrat programy alebo ako? Ale v tom pripade by bod obnovenia alebo opravna instalacia mala pomoct a avast by nenasiel viry. Este mozes skusit znova nainstalovat to co si odinstalovavala.

Spusťte si program REGEDIT a -- opatrně! -- v něm vyhledejte následující
cestu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mic rosoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explor
er

T abelátorem se přepněte do okna položek, najděte položku NoDesktop a
klávesou Delete ji bez milosti vymažte -- právě ona je odpovědná za to, že
se na Ploše neobjevují ikony. Když už tam budete, klidně smažte i ostatní
položky v této složce.

Když už tam budete, klidně smažte i ostatní
položky v této složce.

LOL, ale on se ten explorer vůbec nespouští. A jinak pracuji s PC od 6 let a i tak si myslím, že jsem dost velká lama na hrabání v registrech, regedit mám jako Zakázané město.

PS: Já bych už toto téma locknul. Díky.