Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zmizely ikony na ploše!

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat co s tím, když zmizí ikony na ploše včetně lišty s nabídkou start. Vše funguje, ale pouze přes správce úloh. Prý by to nějak mělo souviset s explorerem. Můžete mi někdo poradit, jak se toho zbavím pokud možno bez formátování a nové instalace??? Zkoušeli jsme nová úloha - explorer.exe, to nám ho nejdřív vůbec nenašlo. Pak jsme dali opravy a znova nová úloha - explorer.,exe, to už ho našlo, ale stejně to nejde, pouze lišta s nabídkou Start problikne.

Spusťte si program REGEDIT a -- opatrně! -- v něm vyhledejte následující
cestu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mic rosoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explor
er

T abelátorem se přepněte do okna položek, najděte položku NoDesktop a
klávesou Delete ji bez milosti vymažte -- právě ona je odpovědná za to, že
se na Ploše neobjevují ikony. Když už tam budete, klidně smažte i ostatní
položky v této složce.

Když už tam budete, klidně smažte i ostatní
položky v této složce.

LOL, ale on se ten explorer vůbec nespouští. A jinak pracuji s PC od 6 let a i tak si myslím, že jsem dost velká lama na hrabání v registrech, regedit mám jako Zakázané město.

PS: Já bych už toto téma locknul. Díky.