Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna desky a procesoru

PCIe-3.0 má teoreticky 2x vyšší přenosovou rychlost než PCIe-2.0.
Ale GTX950 je tak slabá grafika, že i PCIe-2.0 bude mít několikrát vyšší datovou propustnot než je maximální požadavek pro tuto grafiku.
Jinak všechny PCIe-3.0 grafiky bez problémů fungují i v PCIe-2.0 deskách.