Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit totožnost anonyma?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli můžu nějak zjistit totožnost nějakého anonyma?
Mám tím myšleno alespoň jeho IP adresu, nebo je od sebe nějak odlišit.
Předem říkám, že to nechci pro nic, co by se bralo jako zneužití atd.
A to, jestli na to existuje nějaký program či software, nebo nějaký postup?

Samozřejmě to ještě upřesním - myslím tím na internetu, zejména takových těch stránkách, kde např. chatuje vícero lidí, z toho registrovaní uživatelé pod přezdívkou, neregistrovaní pod přezdívkou a pak anonymové, který mají toto jméno automaticky přiřazeni, když si nezvolí přezdívku. Osobně mě štve, když jsem registrovaný a dělá mi problém odlišit ostatní anonymy, když je jich tam "dvacet"...

Příklad je např. tato stránka: karelbot.cz

Děkuji za odpověď a za vyřešení. :)

Normálně ne (nejsi-li zkušený hacker, ale to by ses neptal).
Které připojení (komu byla přidělena) je za IP v konkrétní dobu, to může zjistit Policie ČR dotazem na providera. Nezjistí ale osobu, která právě klovala do PC, bude-li to třeba z veřejného wifi někde v hospodě.

Policie nic nezjistí, loni jsem byl nahlašovat elektronické obtěžování.. po měsíci mi sdělili, že provider jim nic neřekne, páč prý ani nemusí::):!: že jediná možnost je, abych si o odhalení anonyma požádal providera sám - a ta služba je za nemalý poplatek.
taktéž jejich technik z Mělníka je neschopný, také nic nezjistil.

Normálně se mnou sepsali protokol - trestní oznámení na neznámého pachatele (podrobnosti zde nebudu uveřejňovat) s tím, že to vyšetří jejich technik.. a když to nepůjde, vyžádají si informace od providera.

Po měsíci mi přišlo psaní, že vyšetřování atd. bylo odloženo/pozastaveno (nepamatuju si přesné znění) a vše co jsem napsal v příspěvku výše.

Nepochopil jsem,jaký omyl ? Víš vůbec o čem se tu rozepisujeme ? Až budeš v obraze,klikni na můj odkaz,kde je jasně poznat,že zadaná IP adresa(i jiná) je dohledatelná v databázi se všemi podrobnostmi. Jestli i potom nepochpiš co nyní píšu,klidně zopakuji,mám trpělivost. :-D

Máš teda naivní představu... Takové věci jsem zkoušel mnohokrát na různých stránkách - třeba WhatIsMyIPAdress, IP-Lookup, IP-Tracker,... a mnoho dalších.
Zkoušel jsem projet svou IP adresu (kterou jsem zrovna měl a ze které jsem to zkoušel) i někoho jiného.
V případě, že jsem zkoušel vlastní - bylo jedno, jestli jsem zrovna byl na jižní Moravě nebo v severních Čechách; na vesnici nebo ve větším městě. Jedno, jestli veřejná/neveřejná IP adresa.
Možná v mých zkouškách došlo jen k nějaké shodě náhod, ale zaručeně jsem NEzískal skutečnou adresu. Nanejvýš přibližné umístění nějakého nejbližšího uzlu poskytovatele, který propojuje sídliště. Toť vše. A jméno nějakého jednotlivce už tuplem podle IP adresy nezjistíš. Leda že by on sám byl poskytovatelem nebo si nechal přidělit IP adresu přímo od IANA na své jméno. Pak možná jo.

U mně jen o 197km, nějaký potok u Havlíčkova Brodu:-D
Je s podivem, že tento "útvar" současného školství nevěří na možnost lokalizace mobilního telefonu podle komunikace s BTS, ale podle IP adresy dokáže vyčenichat i jitrnici, co jsem teď spořádal, vážně by mě zajímalo, co tenhle exot studuje...

Co to plantáš ? Já o žádné lokalizaci nikdy nepsal. Na odkaze zadáš IP ADRESU (snad víš co to je) není to ta co seuvádí na dopise. Kde se dozvíš podrobnosti o IP adrese. Asi sem motáš mobil.Nejsi ale sám,kdo to nepochopil. Ani ten jitrnicový. Už z těch mobilů chlapci hloupnete.