Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno najlacnejšia PC zostava

Dobrý deň, potreboval bych navrhnuť PC pre starého deda, využitie takmer nulové teda ten PC bude zaplej v priemere asi 20 minut za týždeň, deda si zvykne iba sem tam pozrieť sme.sk, počasie, mail a jednu polovnícku stránku, to je úplne absolútne všetko,.. kedže je dôchodca tak už nemá hodne penazí, pripojenie na internet je ale zložitejšie, jde o to že jeho sused má wifi router a dal dedovi možnosť pripojiť sa, avšak riešiť sa to dá len cez wifi nie cez kábel, takže bude potreba i levná PCIe wifi karta, to už máme asi vybrané: https://www.alza.sk/tp-link-tl-wn781nd-d165073.htm ?catid=18851696 jde o to že kablom sa to nedá riešiť ale wifi v pohode vie chytať, druhá vec je že sestavá má byť už aj s OS, ideálne preňho Win8.1 alebo Win10 (kedže na 8.1 si zvykol už na starom PC ktorý mal len krátkodobo požičaný). Sestava by mala byť teda aj so sietovou kartou aj s OS maximálne do 250€ (prípadne možnosť prekročit 10 až 20€ ak to bude podstatne lepšie ale to už je úplné maximum), rozmýšlali sme aj nad bazarovkou, ale on to nechce, totiž už má jednu skusenosť z pred asi 7 rokov mal PC s winXP ktorý si kupil, ale vydržal hodne krátko, takže uprednostnuje nový PC, avšak môžete navrhnuť aj bazarovku, nejak ho snad presvedčíme.
Čo sa týka nového PC, ja som zatím složil tohle: http://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7 46569696A6964788
pričom vím že je tam shit zdroj, MB, a vlastne všetko, ale myslím že když by to malo vydržať na toto využitie ked to bude zaplé fakt len 20 minut za celý týždeň (aspoň tie 3-4 roky). SSD som zvolil preto že v prípade tej adaty to vyšlo ešte lacnejšie ako HDD pričom síce má kapacitu len 60GB, ale z toho využitia je jasné že víc vôbec nepotrebuje. Myslím že aj napriek tomu aké shit komponenty v sebe má by teda mohol byť pre deda vhodný. Avšak bych byl rád kdyby ste mi poslali aj iné návrhy a aj z bazarovky. Ak PC bude nový tak ho chce z alza.sk prípade nay.sk . (ja ale nay nenávidím)

Načo je pre starého deda SSD, aby spustil rýchlejšie Windows? Ak to bude mať na internet a filmy a nejaká ta hudba tak SSD nepotrebuje. Výber tých komponentov radšej nebudem komentovať. Načo tam tiež dávaš Windows 8? Miesto toho prtavého SSD zober 1TB Disk.. 60GB je málo a po čase sa ten SSD spomalí.

[img]http://i.imgur.com/iWKad22.jpg[/img]

Načo je pre starého deda SSD, aby spustil rýchlejšie Windows? Ak to bude mať na internet a filmy a nejaká ta hudba tak SSD nepotrebuje.

prečetl si si to vôbec, konkrétne toto SSD vyjde lacnejšie ako najlacnejší HDD tak nebude kupovať drahšie HDD když šetrí a je jedno či využije rýchlosť SSD. O zaplnenie 60GB SSD nekomentuju, na požičanom totiž deda nezaplnil nidky ani 30GB. On nebude stahovať do PC žiadne súbory ani nič podobné. Prečo tam dávam win8.1, tak ok dedovi dám PC bez OS a môže si pozerať bios. ty seš logic. najskôr si prečti čo píšu a pak píš. ne jen pozreť sestavu. ok?

Výber tých komponentov radšej nebudem komentovať.

ja nebudem komentovať tvoju **** lebo sis neprečetl asi načo to bude využívať a proč som zvolil tie komponenty, totiž to fakt potrebuje úplne čo nejlevnejši bez ohladu na kvalitu když využitie je teda 20 minut za týždeň.

Sestava by mala byť teda aj so sietovou kartou aj s OS maximálne do 250€ (prípadne možnosť prekročit 10 až 20€ ak to bude podstatne lepšie ale to už je úplné maximum), rozmýšlali sme aj nad bazarovkou, ale on to nechce, totiž už má jednu skusenosť z pred asi 7 rokov mal PC s winXP ktorý si kupil, ale vydržal hodne krátko, takže uprednostnuje nový PC, avšak môžete navrhnuť aj bazarovku, nejak ho snad presvedčíme.

Tak pán deda má smolu, ak chce niečo lepšie ktoré by aj vydržalo a nehorelo viz Eurocase a Asshit tak si musí priplatiť.

ty seš vůl, četl jsi vôbec môj prvý príspevek?

vieš písať aj Slovensky či striedaš CZ/SK.

ano viem že to SSD je shit ktorý chcípne po omnoho kratšom čase, ale pochop že PC bude zapnutý len 20 minút za týždeň, často ani tolko ne. A pri takomto používaní aké má on (10 kilobajtov zapísaných za rok na SSD) myslím že vydrží to SSD aj keby to bolo neviem čo za shit. A pochop že je tu ešte ten limit,...

áno, ale pochop že dedo terabajt nepotrebuje, jak hovorím PC bude zaplej asi 20 minut za celý týždeň, a na ňom pozrie deda maximálne jednu polovnícku stránku, počasie mail, a to je cca všetko,... on nebude stahovať ani bajt na SSD/HDD. teda mu je tera úplne ukradnuté.

ano cez USB wifi príjmač bude chytať od suseda wifi. jop rovno môže chytať wifi z druhého konca sveta na špendlíkovú hlavičku že? V prípade požičaného mal aj USB príjmač, a teda na wifi sa pripojiť nevedel, ale cez tú sieťovku sa pripojiť dá.

ano do mobilu bežne pripájam USB wifi kartu,... :-D:-D:-D ja sa už len smeju, ale ok ok, doporučte mu teda aj USB wifi adapter, len se zasmeju ked bude ešte dražší. podobne jak disk čo tady radíte. a vieš čo jak som si ted pozrel mal som pravdu 12.20€

no tak teoreticky ja bych mu rád dal bazarovku lebo je mi jasný že nový PC za tu cenu fakt nemôže čakať nič lepšie než môj shitty návrh, ale zas vysvetli dedovi po jednej zlej skúsenosti, je to proste komplikované ho o niečom presvedčovať. Zas predsa len žije len z dôchodku ktorý je fakt malý tak sa bojí o peniaze, a po už jednej zlej skúsenosti. mno snad chápeš. Možno ho ale presvedčím,...

Ak dedko chodí len na net a email tak sa mu určite nebude chcieť ešte sa učiť pracovať s Linuxom napríklad Ubuntu.

Nevím co by se tam učil když to dostane nainstalovaný se vším důležitým a lepší Linux než systém W a sračku zbytek Pc,jinak XP/Vistu seženeš bazarový za 100

Nevím co by se tam učil když

to by ses divil, ale takému inému jednému starému dedkovi čo sa týka elektroniky som už videl také veci, mal starý televízor čo sa štukal priamo na televízore (nie ovladač) že aký chceš kanál, no a kúpil sa mu nový TV s ovladačom, vieš čo to bolo naučiť ho že ten ovladač musí vždy mať otočený k TV když chce prepínať a že ktorý knoflík na čo slúži, to by ses divil, ale takú primitívnu vec a taký starý deda to nepochopí ani kdybys mu to sto krát zopakoval a vysvetlil neviem už ako podrobne.

Stačí iba kus iný zhlad inač takmer všetko totožné a už by bol mimo. Nemôžem mu kúpiť linux. však len to čo teraz vie, že si pozrieť počasie, sme.sk, mail a tu polovnicku stranku a že vie vypnuť a zapnuť PC len to sa učil cez týždeň.

asi jednoznačne budeme musieť ist do bazarovky. Len čo sa týka bazarových tiež neviem vybrať, tie marketingové reči "extrémne výkonná grafická karta intel HD 5500 na ktorej rozjedete aj GTA V už som v bazaru počul, teoreticky ale deda nepotrebuje vôbec žiadny výkon, tak som našiel jednu sestavu, snad funkčná a vydrží aspoň tie 3-4 roky. Nechci aby deda byl znova sklamaný.
15292872-priminfo-pc