

najlacnejšia PC zostava
Dobrý deň, potreboval bych navrhnuť PC pre starého deda, využitie takmer nulové teda ten PC bude zaplej v priemere asi 20 minut za týždeň, deda si zvykne iba sem tam pozrieť sme.sk, počasie, mail a jednu polovnícku stránku, to je úplne absolútne všetko,.. kedže je dôchodca tak už nemá hodne penazí, pripojenie na internet je ale zložitejšie, jde o to že jeho sused má wifi router a dal dedovi možnosť pripojiť sa, avšak riešiť sa to dá len cez wifi nie cez kábel, takže bude potreba i levná PCIe wifi karta, to už máme asi vybrané: https://www.alza.sk/tp-link-tl-wn781nd-d165073.htm ?catid=18851696 jde o to že kablom sa to nedá riešiť ale wifi v pohode vie chytať, druhá vec je že sestavá má byť už aj s OS, ideálne preňho Win8.1 alebo Win10 (kedže na 8.1 si zvykol už na starom PC ktorý mal len krátkodobo požičaný). Sestava by mala byť teda aj so sietovou kartou aj s OS maximálne do 250€ (prípadne možnosť prekročit 10 až 20€ ak to bude podstatne lepšie ale to už je úplné maximum), rozmýšlali sme aj nad bazarovkou, ale on to nechce, totiž už má jednu skusenosť z pred asi 7 rokov mal PC s winXP ktorý si kupil, ale vydržal hodne krátko, takže uprednostnuje nový PC, avšak môžete navrhnuť aj bazarovku, nejak ho snad presvedčíme.
Čo sa týka nového PC, ja som zatím složil tohle: http://www.alza.sk/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7 46569696A6964788
pričom vím že je tam shit zdroj, MB, a vlastne všetko, ale myslím že když by to malo vydržať na toto využitie ked to bude zaplé fakt len 20 minut za celý týždeň (aspoň tie 3-4 roky). SSD som zvolil preto že v prípade tej adaty to vyšlo ešte lacnejšie ako HDD pričom síce má kapacitu len 60GB, ale z toho využitia je jasné že víc vôbec nepotrebuje. Myslím že aj napriek tomu aké shit komponenty v sebe má by teda mohol byť pre deda vhodný. Avšak bych byl rád kdyby ste mi poslali aj iné návrhy a aj z bazarovky. Ak PC bude nový tak ho chce z alza.sk prípade nay.sk . (ja ale nay nenávidím)
Načo je pre starého deda SSD, aby spustil rýchlejšie Windows? Ak to bude mať na internet a filmy a nejaká ta hudba tak SSD nepotrebuje. Výber tých komponentov radšej nebudem komentovať. Načo tam tiež dávaš Windows 8? Miesto toho prtavého SSD zober 1TB Disk.. 60GB je málo a po čase sa ten SSD spomalí.
[img]http://i.imgur.com/iWKad22.jpg[/img]
prečetl si si to vôbec, konkrétne toto SSD vyjde lacnejšie ako najlacnejší HDD tak nebude kupovať drahšie HDD když šetrí a je jedno či využije rýchlosť SSD. O zaplnenie 60GB SSD nekomentuju, na požičanom totiž deda nezaplnil nidky ani 30GB. On nebude stahovať do PC žiadne súbory ani nič podobné. Prečo tam dávam win8.1, tak ok dedovi dám PC bez OS a môže si pozerať bios. ty seš logic. najskôr si prečti čo píšu a pak píš. ne jen pozreť sestavu. ok?
ja nebudem komentovať tvoju **** lebo sis neprečetl asi načo to bude využívať a proč som zvolil tie komponenty, totiž to fakt potrebuje úplne čo nejlevnejši bez ohladu na kvalitu když využitie je teda 20 minut za týždeň.
Na ten tvůj román a potředu dědy stačí levný tablet s Windows.
jasný a doporuč mu 5" displej jo na to bude vydeť, bravó tleskám
Nene,ty doporučuješ cosi furt a 5 palců displej je tak na mobilu. Už jsi se zamotal. Kup tablet a nešpekuluj.
už radeji nekomentuju,... ale asi bežne když ideš po ulici vidíš 84 ročné babky a 84 ročných dedkov so smartphónmi, iphonmi, a tabletami.
Nevím proč to nepostavíš na mITX a pasivním zdroji s Linuxem když za málo fifňáků, určitě lepší volba než co si postnul a do limitu se vejdeš.www.czc.cz + www.czc.cz
tá case na alze nieje, ešte pozriem nay
Ak dedko chodí len na net a email tak sa mu určite nebude chcieť ešte sa učiť pracovať s Linuxom napríklad Ubuntu.
presne,... aspoň tohle si pochopil.
Ja som pochopil všetko, len ty sa nevieš rozhodnúť čo máš kúpiť.
no tak teoreticky ja bych mu rád dal bazarovku lebo je mi jasný že nový PC za tu cenu fakt nemôže čakať nič lepšie než môj shitty návrh, ale zas vysvetli dedovi po jednej zlej skúsenosti, je to proste komplikované ho o niečom presvedčovať. Zas predsa len žije len z dôchodku ktorý je fakt malý tak sa bojí o peniaze, a po už jednej zlej skúsenosti. mno snad chápeš. Možno ho ale presvedčím,...
Nevím co by se tam učil když to dostane nainstalovaný se vším důležitým a lepší Linux než systém W a sračku zbytek Pc,jinak XP/Vistu seženeš bazarový za 100
to by ses divil, ale takému inému jednému starému dedkovi čo sa týka elektroniky som už videl také veci, mal starý televízor čo sa štukal priamo na televízore (nie ovladač) že aký chceš kanál, no a kúpil sa mu nový TV s ovladačom, vieš čo to bolo naučiť ho že ten ovladač musí vždy mať otočený k TV když chce prepínať a že ktorý knoflík na čo slúži, to by ses divil, ale takú primitívnu vec a taký starý deda to nepochopí ani kdybys mu to sto krát zopakoval a vysvetlil neviem už ako podrobne.
Stačí iba kus iný zhlad inač takmer všetko totožné a už by bol mimo. Nemôžem mu kúpiť linux. však len to čo teraz vie, že si pozrieť počasie, sme.sk, mail a tu polovnicku stranku a že vie vypnuť a zapnuť PC len to sa učil cez týždeň.
Tak jasný každej je jinej a Linux je zadarmo z netu.
Jak jsem psal za 100 máš starý W systémy a to mu stačí,jinak je to na úkor HW.
asi jednoznačne budeme musieť ist do bazarovky. Len čo sa týka bazarových tiež neviem vybrať, tie marketingové reči "extrémne výkonná grafická karta intel HD 5500 na ktorej rozjedete aj GTA V už som v bazaru počul, teoreticky ale deda nepotrebuje vôbec žiadny výkon, tak som našiel jednu sestavu, snad funkčná a vydrží aspoň tie 3-4 roky. Nechci aby deda byl znova sklamaný.
15292872-priminfo-pc
To mu stačí.
jako výkonovo mi je jasné že mu to stačí, to neriešim len aby vydržal tie 3-4 roky.
To nevie nik ako to dlho vydrží.
ved toho se nejvíc bojím, a aj deda, pri novom máš aspoň záruku,...
Tak nech dedko pridá ešte +50€ na nejakú slušnú kanc. zostavu za 300€ už poskladáš.
mohol bys ukázať jak by to mohl vyzerať o padesátku dražší? ale inak mám už asi vybraté, poptám sa za bazarovku, ak bude záruka aspoň 2 roky tak beru jinak beru tú druhú použitú sestavu od ajavara
Asi tak složil jsem kdysi z bazar dílů bez OS za 2300 s 80GB HDD.dealer.penta.cz i s RAM + case a zdroj,dneska to koupíš za dva litry komplet.
Na tom CPU bude sekať aj HD video..
Nebude a je to jenom příklad za stejnou cenu sežene už dneska lepší....
Na Youtube bude určite.
Nepovídej mám to tu na zálohu a neseká se nic.
720p? Skúšal si napríklad 1080p 50FPS? hmm teraz som si všimol že to je 2+2 HT Core, ale škoda že nemá doska aspoň digitálny výstup pre monitor.
720p v pohodě...
www.czc.cz...www.czc.cz....www.czc.cz......www.czc.cz....5481Kč bez Os.(ten bych koupil klidně jetej starej jak jsem psal,za pár šupů.)
Kup mu toto a bude mu to bohatě stačit:
http://www.gigacomputer.sk/fujitsu-siemens-esprimo -p5731-t_d20925.html
díky, tiež celkom dobrý návrh,... myslíš že vydrží aspoň 3-4 roky, kedže je použitý?
To to nikdo nepoví,ale dávají 2r záruku.
ok, tak pozriem na ten z bazaru, ak nebude záruka tak budem rozmýšlať nad týmto,... ješte si ale nechám poradiť jeden.