Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní PC do 20k

Zdravím,
chtěl bych si pořídit nový herní PC v rozmezí 15-20k.
Známí mi poradili, abych se zeptal zde.
Primární funkce - hry, filmy, internet. Používám jeden monitor. Hraju novější tituly a nejvíce MMO (momentálně nejvíce Black Desert). Jsem v tom úplný lajk, takže se v tom vůbec nevyznám, neznám rozdíly grafických karet, procesorů apod. Hledal jsem na internetu a prý se nevyplácí kupovat již hotové sestavy, lepší je si ji nechat postavit z toho, co si vyberu (třeba u CZC). Klávesnici, myš a obrazovku do ceny nepočítám. OS vlastní nemám, takže ho do ceny musím zahrnout. Můžete mi někdo sestavit nějakou krásku? Děkuju

Vzdyt ta tvoje sestava je za 21K, a to si tam prsknul ne zrovna optimalni desku, zdroj a chladic, to jestli tazatel muze dat 21K za tohle, tak to mu to vylepsim na 22K za lepsi.

Do 20K s OS je to problem a na Intelu se to moc postavit neda, to kdyz tak radsi trochu posetrit na te sestave od M-Pola s AMD, aby se to do limitu veslo.

to čo som ja u tebe už videl, je mi jasné že pravdu má M-pol a RedmarX

Ty se do toho prosím tě nemotej, přitakávači a hnědky co nic neví a jen se snaží za každou cenu podlézat , takových "rakovin" je na každé poradně bohužel čím dál víc,
Kdyby M-pol napsal že nejlepší cpu dělá Tesla tak tomu budeš věřit a šířit to dál.

to nieje pravda, M-pol rozhodne nieje dokonalý, ale isto ani ty, a mal by ses zamyslet či skutočne o doske víš to čo M-pol nebo víc (ja taktiež nevím), ale když traja ktorý čo sledujem sa fakt v tom vyznajú a "tazatelia" ich rady najmenej "reklamuju" tak je asi jasny že ich je lepší než tvuj, a s tebou mám skúsenosti už u "ADATA SSD je nejlepší" kdy jsem zistil že fakt vieš toho málo (snad v určitých častiach aj menej jak ja) lebo práve o tom konkrétnom ADATA SSD som vedel viac, a vedel som že je to fakt shit.

nauč se rozeznávat špatné a dobré modely né jen značku jako celek...

toto odpíšeš na:

o tom konkrétnom ADATA SSD som vedel viac, a vedel som že je to fakt shit.

(ešte ti to konkrétnom zvýrazním) to že bych mal začať myslet platí skôr pre teba.

Jenze i v sestave na AMD se pri hodne velkym setreni da ubrat prachy na zdroji, disku, chladici a nakonec i procesoru a ten rozdil hned nebude jen ten jeden litr.
Ja nerikam, ze to co jsi slozil je v zasade spatny, ale jestli ma nekdo 21K, tak verim, ze si muze dovolit jeste maly priplatek za lepsi. Jestli nema, tak je mu Intel za 21K s tim, ze je to absolutne minimalni cena a kompromis na dve veci.

Chladic spatny neni, ja ho onehda take pouzil do jednoho pocitace, kde se o dve kila drazsi HE1224 neveslo, ale ma o neco hlasitejsi 92mm ventilator, tak preci u takoveho pocitace nebudu setrit dve kila a poridim radsi lepsi chladic s tissim 120mm ventilatorem.

A co se tyka toho SSD disku od A-Data, tak snad kazdy kdo se pohybuje v branzi zna praktiky A-Data "pouzijeme co je zrovna na sklade" a ze ma SSD od nich vybornou recenzi me nebere, radsi si poridim original Crucial, kde vim, ze mi prodavaji opravdu to co bylo i recenzovano. Takze ano, A-Data muze nekdy vyjit jako skvela koupe a jindy zase jako velky omyl, proto ikdyz si od nich treba flashku sam poridim, tak je radsi moc nedoporucuju nebo na situaci alespon upozornim a rozhodne je nebudu vynaset do nebes.