Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem freeze nové sestavy PC

Zdravím,
Složil jsem si nový PC, který podle všeho měl bez problémů fungovat. Ale co čert nechtěl. Z ničeho nic mám neidentifikovatelné freezy celého pc (náhodně). Tudíž musím natvrdo vypnout cely stroj a znovu nahodit a už mě to nebaví tak tedy píši sem. Po konzultaci se známým jsem vyzkoušel MEMtest86 a vše proběhlo jak mělo . Tak jsem zkusil počítač tzv. zahořet přes BurnInTest a také bylo vše OK. drivery na všechno bych měl mít také OK. pokud tedy neexistuje něco na to, abych to zjistil podrobně. Tak se tedy ptám co mám ještě vyzkoušet aby se mi to nestávalo ?
Sestava:
Intel Core i7-6700
GIGABYTE GV-N960WF2OC-4GD, 4GB
GIGABYTE Z170-D3H - Intel Z170
Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133
Samsung SSD 850 EVO (M.2) - 250GB - OP systém
WD Blue EX - 1TB
Seasonic S12II-620 620W
WIN 10 64bit profesional (legální)

Předem děkuji za odpověď, nebo jen nápad na řešení
Jsem zoufalý.

• Zkus zacít porovnáním hodnot komponentu v BIOSe, teploty, skodná :-)
• Na nejakou tu základní skodnou, pouzij integrovany Anti-Malware jiz obsazeny ve Windows pomocí :

1) Spustit : Klavesy <Win+R>
2) Do spoustecí kolonky zadej príkaz :

mrt.exe

3) Spustit Malware kontrolu.

• Nadale pri zatízení zmerit i teploty.
• Pri vyskytech tvych FREEZe jsi se dival na vytízení ve správci uloh ?
Za slovo i stojí, zkontrolovat parametry nastavení i zdravy tvého SSD disku..

Tak jsem se prohrabal BIOSem , a na nic jsem nenarazil co by to mohlo dělat. Respektive nevím přesně, a na co bych se tam měl zaměřit, a co konkrétně hledat tak jsem to prošel celé a hledal něco co se mi nezdá.
Teploty jsou v pořádku při zahoření jsem se dostal na max 55°C.
Kontrola malwaru proběhla v pořádku.
Kontrola SSD také v pořádku.

tak eventlog ukázal několik chyb a pár kritických vždy po tom co se sekl a já ho natvrdo vypnul (zdroj: Kelner-Power, ID události: 41,Kategorie úlohy: (63) ).
Dále jsem zjistil, že po nebo při hraní neudržím(obrazně řečeno) na grafické kartě ruku( na ploché straně naproti větrákům a na zadní straně se vstupy na připojení monitoru.
Přitom teplota GPU se pohybuje okolo cca 40-50°C. Přičemž když sáhnu na chladící mříž, nebo ty teplovodné měděné tyčky tak ty mají těch cca 40-50°C.

Dále dodávám proč to sem také píšu. Tuto grafickou kartu jsem měl ve starém PC než jsem si složil tento a vše bylo OK.