Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktory single board pc ako silnejsi kancelarsky stroj ?

nemam peniaze na kupu 'normalneho' skrinoveho desktop pc

neviem si sam poskladat hardwarove komponenty, ak by som si ich poobjednaval z e-shopov a ani nepoznam nikoho v okoli, kto by mi to poskladal za kamaratsku cenu

chcem aby to malo co najviac pasivneho chladenia, aby to bolo tiche. preto, jedine logicke riesenie je vykonnejsi SBPC. o rozmery mi nejde. nepiste mi sem orange pi, banana pi, pine a niektore kickstarterske projekty, ktore sa zacnu predavat za pol roka ak sa im vsetko vobec vydari. ja si pc chcem kupit teraz.

mys, podlozku, klavesnicu mam

potrebujem poradit s vyberom monitora, repracikov a samotneho pc, SSD

monitor: vraj dobry pomer cena/vykon maju korejske znacky a ludia ich aj casto overclockuju na povedzme 75 Hz. chcem IPS/PLS, 60 Hz, 24", 1920x1080 rozlisenie (fullhd).
https://teksyndicate.com/videos/korean-monitors-x- star-dp2710-led-multi-first-fsm-270yv-shimian-etc
www.koreanmonitor.com
problem bude asi najst distributora pre strednu europu a neviem ako je to so zarukou

repro: tieto som nasiel, budu stat po bokoch monitora http://www.logitech.com/en-roeu/product/multimedia -speakers-z200. moze byt, nesumia pri vacsej hlasitosti ?

PC: toto som ponachadzal, ale nenasiel som cenu a distributora
ANTARES
http://www.axiomtek.com/m/Default.aspx?MenuId=Prod ucts&FunctionId=ProductView&ItemId=17636
http://hackerboards.com/rugged-pc104-sbc-offers-is a-pci-and-pcie-expansion/
chcem tam mat 8 GB DDR4 RAM

SSD: dobry pomer cena/vykon. toto moze byt ?
240 GB ultra-ii-ssd

do hw se nemontuju, nemám přehled a moc mě nezajímá.
ale aby ten dotaz k něčemu byl, měl jsi nechat aspoň hrubou cenovou představu. nikdo neví jaké jsou tvé možnosti, každý nechce ten krám hledat na amazonu a přepočítávat třeba na koruny.

co mají znamenat ty odkazy na cizí weby, když tam zjevně nechceš nakupovat, to mi taky hlava nebere.
copak kupuješ mimořádný hw, který nemá žádný dostupný ekvivalent?
záruku jsi snad zvyklý řešit vyhozením z okna?

repro: než takové shity s telefonním zvukem, to si radši nech sluchátka.

jedna technická: monitory se neoverclockují, to je naivní představa. buď ten krám dohromady s grafikou ten režim umí (a ty máš na to kabel), nebo zůstane na 60hz, což je jedno.

a někde si vygoogli, kde se používají karty pc/104.
jestli jsi jen hledal malý krám, zaměř se na desky itx, místní eshopy je normálně vedou.

Všechny ty desky, co tu odkazujes jsou z kategorie embeded. Urcene k vestavbe do ruznych stroju ci ridicich systemu a jsou rozhodne vyrazne drazsi, nez cokoli z uzivatelskeho segmentu. Je to maloseriová výroba s ohledem na životnost a to se prostě projevuje v ceně.

Ano, účel a cenová hladina by jistě pomohla. Já sám mám desku s integrovaným čtyřjádrovým celeronem s pasivem a mám, 8GB RAM. Ale pokud je mezi odkazovanými i deska s i7, tak se to pochopitelně vůbec nedá výkonově srovnávat. Na cokoli s příkonem nad 30W (drtivá většina dnešních procesorů) se pasiv nedá použít.