Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktory single board pc ako silnejsi kancelarsky stroj ?

nemam peniaze na kupu 'normalneho' skrinoveho desktop pc

neviem si sam poskladat hardwarove komponenty, ak by som si ich poobjednaval z e-shopov a ani nepoznam nikoho v okoli, kto by mi to poskladal za kamaratsku cenu

chcem aby to malo co najviac pasivneho chladenia, aby to bolo tiche. preto, jedine logicke riesenie je vykonnejsi SBPC. o rozmery mi nejde. nepiste mi sem orange pi, banana pi, pine a niektore kickstarterske projekty, ktore sa zacnu predavat za pol roka ak sa im vsetko vobec vydari. ja si pc chcem kupit teraz.

mys, podlozku, klavesnicu mam

potrebujem poradit s vyberom monitora, repracikov a samotneho pc, SSD

monitor: vraj dobry pomer cena/vykon maju korejske znacky a ludia ich aj casto overclockuju na povedzme 75 Hz. chcem IPS/PLS, 60 Hz, 24", 1920x1080 rozlisenie (fullhd).
https://teksyndicate.com/videos/korean-monitors-x- star-dp2710-led-multi-first-fsm-270yv-shimian-etc
www.koreanmonitor.com
problem bude asi najst distributora pre strednu europu a neviem ako je to so zarukou

repro: tieto som nasiel, budu stat po bokoch monitora http://www.logitech.com/en-roeu/product/multimedia -speakers-z200. moze byt, nesumia pri vacsej hlasitosti ?

PC: toto som ponachadzal, ale nenasiel som cenu a distributora
ANTARES
http://www.axiomtek.com/m/Default.aspx?MenuId=Prod ucts&FunctionId=ProductView&ItemId=17636
http://hackerboards.com/rugged-pc104-sbc-offers-is a-pci-and-pcie-expansion/
chcem tam mat 8 GB DDR4 RAM

SSD: dobry pomer cena/vykon. toto moze byt ?
240 GB ultra-ii-ssd

Všechny ty desky, co tu odkazujes jsou z kategorie embeded. Urcene k vestavbe do ruznych stroju ci ridicich systemu a jsou rozhodne vyrazne drazsi, nez cokoli z uzivatelskeho segmentu. Je to maloseriová výroba s ohledem na životnost a to se prostě projevuje v ceně.

Ano, účel a cenová hladina by jistě pomohla. Já sám mám desku s integrovaným čtyřjádrovým celeronem s pasivem a mám, 8GB RAM. Ale pokud je mezi odkazovanými i deska s i7, tak se to pochopitelně vůbec nedá výkonově srovnávat. Na cokoli s příkonem nad 30W (drtivá většina dnešních procesorů) se pasiv nedá použít.