Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém - nová zákl. deska

Ahoj. V roce 2011 jsme kupovali PC sestavu složenou z vybraných komponent, viz příloha. Postupně jsem jednotlivé komponenty vyměnil za nové a teď přišla řada na zákaldní desku. Chci se ale zeptat. Nebudu muset koupit nový operační systém i se základní deskou? Mám sice DVD s operačním systémem (viz příloha), ale nevím, jestli není vázaný na současnou základní desku. Produktový klíč je nalepený na zadní straně skříně.

OBR:
[y53xE.jpg]
[PNaxC.jpg]

Někdy Windows výměnu základní desky přežijí i bez přeinstalace, stačí pak nahrnout nový drivery. Ovšem nesmíš zásadně měnit platformu (tedy z AMD na Intel, či naopak). Když mně chcípla deska, koupil jsem novou se skoro stejným chipsetem (místo 785G jsem koupil 765, rozdíl jen v počtu PCIe linek) a se stejným southbridgem, takže Windows naběhly bez problémů, jen jsem doinstaloval ovladače.
Windows však požádaly o novou aktivaci, protože už to byla několikátá výměna hardwaru (CPU, VGA, nakonec i MB).

Brod je daleko a ty už stahuješ kalhoty. Nový OS kupuj až tehdy, až ti to nepůjde aktivovat.
Jestli Pro, nebo HP, si musíš rozhodnout sám, jestli ty peníze navíc za Pro verzi stojí za těch pár funkcí navíc, který stejně asi nikdy nevyužiješ.