Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém - nová zákl. deska

Ahoj. V roce 2011 jsme kupovali PC sestavu složenou z vybraných komponent, viz příloha. Postupně jsem jednotlivé komponenty vyměnil za nové a teď přišla řada na zákaldní desku. Chci se ale zeptat. Nebudu muset koupit nový operační systém i se základní deskou? Mám sice DVD s operačním systémem (viz příloha), ale nevím, jestli není vázaný na současnou základní desku. Produktový klíč je nalepený na zadní straně skříně.

OBR:
[y53xE.jpg]
[PNaxC.jpg]

Někdy Windows výměnu základní desky přežijí i bez přeinstalace, stačí pak nahrnout nový drivery. Ovšem nesmíš zásadně měnit platformu (tedy z AMD na Intel, či naopak). Když mně chcípla deska, koupil jsem novou se skoro stejným chipsetem (místo 785G jsem koupil 765, rozdíl jen v počtu PCIe linek) a se stejným southbridgem, takže Windows naběhly bez problémů, jen jsem doinstaloval ovladače.
Windows však požádaly o novou aktivaci, protože už to byla několikátá výměna hardwaru (CPU, VGA, nakonec i MB).