Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 WTF??? (*$#%@¤!!***%$#....)

Takhle drzý operační systém jsem _NIKDY_ neviděl....

Situace dnes: spustím notebook s desítkama, za dvě minuty po startu na mě vybafne okno s hláškou, že je třeba restartovat kvůli aktualizacím. V okně dvě tlačítka - Restartovat a Odložit. Kliknu na Odložit, okno zmizí. Fajn, otevřu si Mozillu a začnu dělat něco na netu (nastavovat APčka a kontrolovat klienty...). Během 10 minut _BEZ JAKÉKOLIV VÝSTRAHY_ se mi ukončí naprosto všechno a noťas se začne restartovat a aktualizovat. Kur*va co to má znamenat??? Kde můžu poslat pekelný stroj, koho za to zabít???

Kdybych v tu chvíli měl v dosahu nějakýho mrkvosofťáka, tak je o jednoho mrkvosofťáka míň a já bych šel bručet...

Dotaz se nekoná, jen jsem chtěl sdělit zážitek...

To se fakt v desítkách dá nastavit čas, kdy počítač nepoužívám, aby si v tom časovém okně mohl systém instalovat záplaty?

Já teda když počítač nepoužívám, tak ho vypínám. On se sám zapne?

A především počítač nepoužívám podle kalendáře, ale podle potřeby. Ano, občas i v noci. Je tam nějaké nastavení, které to zohledňuje?

Zbytocne.. kazdy vie ze win10 je sracka

ale všímáte si, jak se ty Widle blíží Linuxu? :-)
Problém je, že zase z té blbé strany. Tučňáččí skvělá schopnost skriptovat se zvrhla v nutnost pamatovat si příšerně dlouhé powershellové příkazy. V tomto případě přitom stačilo použít běžný příkaz reg add. :-)

sudo dpkg -i linux-ubuntu-modules-2.6.24-16-generic_2.6.24-16.2 3_i386.deb

nieje nad milion cisielok a kilometrovy nazov, kto si to ma akoze pamatat a zadavat?
uznavam, linux nema ani tak dlhe prikazy, ako dlhe nazvy suborov, lebo ich autori su masochisti :-)

No vyvazuje to podobnymi masochizmami, napr.

$ sed -n '1!G;h;$p' thegeekstuff.txt

...to '1!G;h;$p' vyzera ako nejaka vypipana nadavka :D

V dobré konzoli se ti název (linux-ubuntu-modules...) doplní sám po stisknutí TAB

• On se da pouzit i Console PowerShell, u obou TAB dopolnuje. (navic V5 uz snad nejde co vytknout, prinasi i novinky v : Classes, Convert from String, OneGet Powershell, DSC).

No a to si este uzijeme kedze MS tlaci asi na vyrobcov chipov aby podporovali v buducnosti len W10 (alebo sami sebe si to chcu zjednodusit nech nemusia vyrabat drivery pre stare Win, a vyhovaraju sa na MS :D). To potom bude plny net patchov jak zakazat aktualizacie vo W10 a vsetky tie ostatne debility. Alebo uz konecne vsetci skrachuju :D

Doteď jsem s nima neměl problém, rozběhl jsem všechno co jsem potřeboval, práskací funkce jsem zakázal... ale včera mě teda nasraly na ultimo.

Tady jde o to, že se pomalu ale jistě obrací role uživatele a OS. OS má uživateli pomáhat v užívání aplikací pro jeho práci a ne že si bude dělat co chce a bez výstrahy mu kus rozdělané práce zničí. Představ si, že jdeš vybrat prachy z bankomatu, strčíš tam kartu, zadáš pin... a prachy nevyjedou, protože se bankomat zrovna v tu chvíli rozhodne, že se bude aktualizovat. Ale z účtu se prachy odečtou. Případně letíš v letadle a v okamžiku zahájení přistávacího manévru se palubní počítač začne kvůli aktualizaci restartovat. Docela blbý, že?

s tím bankomatem se mi to stalo- jen šlo o výběr. viděl jsem neuvěřitelný věci na obrazovce. ale ano, máš pravdu. os je pouze spojovatel mezi hw a sw, kde nad tím bdí lokální admin, z hlediska domácího pc. ne, že si ms bude uzurpovat své pochybné právo silou. právě proto w10 nepoužiji- snaží se zbláznit systém, aby ignoroval deskriptor zabezpečení.

Pomalu se začínám smiřovat s tím, že na počítačích budu mít časem z donucení dualboot.
W10(11,12) čistě na hry a Linux s VMWare (a v něm W7 bez WU, telemetrie a CEIP a XP-mode) na práci, e-maily, internet atd.

Jen tedy netuším, jak se mi podaří na dvou takto virtualizovaných W7 (na dvou PC) rozchodit sdílení souborů a tiskáren. Případně jak to bude o level dále, se sdílením v XP-modech na dvou virtualizovaných W7/Pro :-/

protokol je protokol, ovladač je ovladač. l-core neplaš. tichou válku vyhrají kočičky. pamatuješ vyhrožování ms, že registry jsou jejich? že jakákoliv změna, zásah do nich je porušením euly? dnes je ticho po pěšině. win miluju, je tam tolik zábavy.:-D