Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook (běžné domácí věci) okolo 14 000 Kč?

Dobrý den,
Chtěla bych si pořídit notebook, tak okolo 14 000 Kč, jako náhradu za stolní PC. Neživí mě to, tak to nijak moc nehoním a hry nehraji. Nějaký jen fb. e-mail, fotky filmy - stahuju pro manžela, písničky no nic náročného tedy zatím. Líbilo by se mi, kdyby mi vydržel hodně let.
Máte prosím nějaké rady, čemu se vyhnout, co by naopak měl mít, nebo přímo nějaké konkrtétní typy na modely?
Děkuji.

Ony jsou dnes víceméně stejné. Chce to s numerickou klávesnicí, aby nebyl skleněný (lesklý) displej, ale matný (i když někomu skleněný vyhovuje) a nebral bych Acer - má hrozný servis.
Ale já píšu tak tak všeobecně Kolegové vědí, co třeba lidé často reklamují atd.

No nevím,píše náhradu za stolák.To nebude náhrada ani v ceně za 15k.Podle jejího požadavku by fakt stačilo to Lenovo. Podle mého názoru určitě nebrat teda Acer a HP. U noťasů v kategorii cca 10k - 15k je vše velmi podobné,změna a kvalita je nad 17k a samozřejmě víc. Já si třeba představuji náhradu stoláku nějakým MSI okolo 25000.-

Ale vubec ne...na beznou uzivatelskou praci to naprosto vyhovuje. Sam mam NTB za 14K a to prosim uz 3 roky starej a stale me nicim neomezuje. Internet slape, filmy i hudba taky. A to je 90% prace lidi, kteri nehrajou hry. Samozrejme na jine ucely je to nedostacujici, ale pro normalniho uzivatele to problem neni. I bez SSD se da zit, tak se to holt dele spousti. Prace ve winech je i tak bez problemu.

Jasne, neblizi se rychlosti a sviznosti memu desktopu s SSD, ale to od nej ani neocekavam.

http://www.k24.cz/product/320725/Elektronika/Noteb ooky_a_tablety/ASUS_R556LJ_XO830T_bily_480GB_SSD_8 GB.html

durazne doporucuji brat ntb s SSD misto mechanickeho disku (HDD), 240 GB je asi dostatecne - jako uloziste mozno zakoupit USB externi mechanicky disk
aspon 8 GB RAM pro plynuly chod i pri vice otevrenych aplikacich (Skype, >5 tabu v Chromu, Java stahovac, ...)
Win8.1 nebo vyssi, sedmickam bohuzel konci podpora na zacatku roku 2020

brat alespon 15.6" displej (768p), pripadne ~17" (900p) - high DPI displayum bych se vyhnul

Ja naopak doporucuju HDD. Pani viditelne neprahne jen po zdrcujicim vykonu. Ale zminuje filmy ci hudbu a 240gb je dneska silne nedostatecne. Fajn na system a par programu, kdyz je k tomu druhej HDD. Ale tahat vsechny data z externiho USB disku, jeste casto nespolehliveho, to na vykonu uz vubec neprida.

Bud zaplatit reseni v podani HDD+SSD,coz v dane cene asi nepujde, nebo nevymyslet blbosti a koupit HDD. Koupit SSD s externim diskem je polovicni reseni slibujici akorat problemy. Nemluve o stizenem prenaseni, nutnosti brat vsude sebou dalsi krabicku a neustale blokovanem USB, kterych je dneska kolikrat uz tak malo na NTB...u vetsich disku externi napajeni k tomu.

Taky jsem chtěl notebook na stejné použití jako vy. Koupupiul jsem si HP 250 G3 za 7 390Kč z alzy a jsem nadmíru spokojený. Už mu bbudou 2 roky a necítím žádné zpomalování, všechno chodí rychle a plynule. Pro lidi, kteří ho chtějí pouze na běžné používání se nevyplatí kupovat cokoliv nad 15 000 Kč. V dnešní době je to zbytečné.

opravdu potřebuju notebook pro běžné používání né hry. Prostě nemám kam dát stůl s Pc toto by bylo řešení tak aby zvládnul přenosy. Tak co raději 15 nebo 17 nerozumím tomu. V čem je 17 lepší 15 je menší to chápu

vemte jeden z mych navrhu

proč práve z tvých, jaj zabudol som to sú tie najlepšie a všetky ostatné sú špatné, ty seš ten čo má všetky návrhy najdokonalejšie,... toto si fakt napsal blbo... hodne sobecké a povrchné ne?

Ntb bych se rozhodoval podle znaciek bud Asus, MSI, Dell alebo Lenovo vyhnul bych se HP, Acer a Toshibe.

Stále nerozumím, proč by nešel strčit někam monitor, nebo v nejhorším LCD televizi. Já to beru trochu z hlediska vlastních zkušeností. Většinou pokus nahradit desktopovou sestavu za "moderní" notebook končí chumlem kabelů okolo a externími periferii na stole - monitor/myš/klávesnice. Vše je u levných modelů silně neergonometrické. Pokud by bylo nezbytí, pak bych volil miniPC + nějaký menší monitor a klidně i TN panel.

komu môže vyhovovať to že vidí na displeji sám seba a nie to čo je na displeji? ať si taký blb kúpi zrkadlo a ne notebook za XX tisícok KČ... lesklé to vyhovuje max tak výrobcom lebo je to levnejší na výrobu. komu môže vyhovovovať takýto displej?

[img=http://notebookblog.cz/blog/wp-content/uploads/2011/07/DSC00103.jpg]http://notebookblog.cz/blog/wp-content/uploads/201 1/07/DSC00103.jpg[/img]

p.s. tento notebook je zapnuty, avšak hovno naňom vidíš.

ostatne aj v dome a pod to neni omnoho lepšie. Ja som mal dakedy lesklý monitor, cez den když bolo celkem oblačno som mal notebook vovnútri v rohu vedle okna a videl som i tak sám sebe.

"vinikajúci" ahaha, nevidel som lesklý displej v ktorom bys nevidel odlesky a sebe,... asi si si to pomýlil s antireflexným alebo matným,... na ten displej jde jen videť když si v noci zavretý v miestnosti kde neni žiadny iný zdroj svetla, a vtedy iba vidíš na displej. Lesklý bych odporučil fakt len sadistom a tým čo chcú zrkadlo za 20 tisíc KČ, isto sám tazatel uzná, lebo isto už videl displej v ktorom videl sám seba.

Prodlouženou záruku bych si přikoupil. V této cenové kategorii dávají do všeho tzv. kurvítka, aby se to týden po záruce podělalo a šel se koupit nový.
Dávno se nedělají věci jako dříve, že to vydrželo věky.
Na případnou větší kapacitu, stačí koupit třeba externí harddisk a tam si ty fotky a filmy dávat, aby nezabíraly místo a zároveň jsou tak i "v záloze".

Než si něco vybereš, budou dávno dělat jiné modely a začne vybírání nanovo. Jeden známý se tím kdysi úplně zacyklil. Vybíral, vybíral, až to, co si vybral nikde neměli, dělaly se jiné, tak zase vybíral, zase to neměli - zábava asi dva roky, než si pak koupil nejlevnější šunku, aby něco měl a ta mu odešla po roce a půl. :-)