Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro studenta do 13k

Dobrý den,

jelikož školní rok co nevidět začne a bez notebooku se ve škole bohužel neobejdu, začal jsem s hledáním toho pravého.
Notebook bude sloužit převážně k surfování na internetu, práci v CADu a tabulkovém editoru. Dále bych byl rád kdyby na notebooku byly hratelné straší hry jako Mafia II , COD4, apod.
Chtěl bych odpovědět především na otázku zda je bude lepší volba vybrat notebook s procesorem nižší řady s novější architekturou ( i3 Skylake ) nebo procesor vyšší řady se starší architekturou ( i5 Broadwell, případně Haswell ).

Další arametry které požaduji jsou následující:
- matný display 15,6´
- včetně windows
- 8gb RAM paměti

předběžně jsem vytypoval následující:

IQ37, 14.08.2016 16:15

"Studenti se ti nějak přemnožili? http://pc.poradna.net/q/view/1629426-notebook-pro- studenta-do-13k
Nastuduj si do konce prázdnin rozdíl mezi slovy typovat a tipovat. Hlavně, že notebúúú."

Děkuji za upozornění na chybu. Vaše drzé chování si ale s dovolením odpusťte. "Hlavně, že notebúúú."

slovo: tipovat od slova tip - například tipovat ve sportu, tipsport apod.
typovat od slova typ - například typ výrobku, skupina.

Teď bych prosil seriózní odpověď. Děkuji

Já jsem při nástupu na střední vzal za 10k Acer Aspire V3-571G. :-)
Intel Core i7 3610QM
Nvidia GeForce GT640M 2GB
Jen lesklý display... Ale kamarád má ten samý noťas s matným IPS. :-)

Hodně štěstí ve výběru.