Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android do cca 6000

Ahoj. Potřeboval bych poradit telefon (android) zhruba do těch 6 tisíc (klidně v nejmenovaném obchodě, tzn 7500 alza?).
Má smysl 3GB RAM? Moji S4 jsem si musel rootnout, aby běžela normálně (RAM zaplněna většinu času z 90%), tak radši koukám výš.
Taky vidím, že dávají skoro všude 8 jádrový 64bit procesory, tak bych radši vybral nějakej telefon s takovým procesorem, než makovým (když už v dané cenové relaci prodávají i takové i makové). A ještě Android 6.
Že telefonů je, to vím taky, ale rád bych třeba nějakou osobní zkušenost. Aby na telefon šlo koupit krycí sklo, nějaké pouzdro. Dívám se na Honor 5X a Lenovo Vibe P1 PRO (ten už přesahuje cenový limit). Díky za postřehy.

U smartphonů této doby rozhoduje spíše velikost vnitřního úložiště. Pokud má foun sloužit jako malá kancelář,nebo herní,je třeba zvolit co největší vnitřní úložiště (32GB). 3GB RAM je dobré,ale ne to nejdůležitější. Sice se všude píše - paměť lze rozšířit až na ... GB. Ale vyšší verze Androidů nějak cíleně znepříjemňují život právě špatnou podporou SD karty.

Jestli je S4 funkcni, tak u ni zustan, za 6K nic moc lepsiho nekoupis.

Jinak pokud jsi pokrocily uzivatel, u ktereho pripadaji v uvahu veci jako root a customROM, vyhni se telefonum od Huaweie a jelikoz to bude pravdepodobne Mediatek, tak i od Lenova.

Stredni trida mediateku neni ani na urovni lowendu jinych SOC.

Pokud je to pro bezneho uzivatele, u ktereho se neda predpokladat root a customROM, tak Huawei je OK.

Bral bych P8 lite, ktery snad ma NFC narozdil od Honor 7 lite, pokud NFC netreba tak je to jedno ktery z nich.

Pri rychlosti jakou Google mrvi jednu novou verzi Androidu za druhou a s tim jak zvysuje pozadavky na RAM, uloziste, nejen pro system, ale i pro aplikace, je pri opravdu aktivnim vyuzivani smartphonu v podstate jako prenosny pocitac treba i vcetne 3D her uplne jedno co tam ma za procak, protoze stejne budou za dva roky zdvojnasobene pozadavky na vsechno a stacit ani jeden nebude.

Naopak pokud se jedna o bezne pouziti asi tak jak smartphone vyuziva vetsina lidi, telefon, nejakej ten facebook, internet, mail, tak je opet uplne jedno, jestli ma procak vetsi ci nizsi takt nebo jestli je 64bit a vykon tech dvou je mimochodem podobny ne-li uplne stejny.