Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jako odhalit mulťáka

Hraji jednu online hru ve které se dva lidé připojují ze stejné IP. Vím, že jsou to dva kamarádi, bydlí poblíž. Tak přemýšlím, jak je odhalit, nebo zjistit, zda je to jeden nebo dva lidé. Každý bydlí v jiné obci, vzdálenost nejbližších domů je přes 2,5 km. Viditelnost celkem dobrá, rovina, bez větších překážek. Šla by na tuto vzdálenost zprovoznit např wifi? IP spadá pod ISP Fortech, který je místním poskytovatelem wifiny. V každé z těch obcí má poskytovatel svůj vysílač. Napadá vás nějaký způsob, jak zjistit detailnější informace, podle kterých by se dali odhalit?

Vím, že jsou to dva kamarádi, bydlí poblíž

jak je odhalit, nebo zjistit, zda je to jeden nebo dva lidé.

???

po připojování ze stejné IP by je čekal automaticky ban

to jako fakt? To by museli být zabanovaní všichni co jedou pod jedním ISP a nemají veřejnou IP.

edit: představ si situaci - tvůj router ti dává IP 192.168.1.1, proti routeru poskytovatele se tváří jako 172.16.21.1. Sousedův router mu dává IP 192.168.1.1, proti routeru poskytovatele se tváří jako 172.16.21.2. Router poskytovatele se proti serveru v internetu tváří jako 197.129.201.100. Ani jeden nemáte veřejnou IP. Po připojení do hry se oba dva budete tvářit jako IP 197.129.201.100. Jelikož máte stejnou IP, oba dostanete ban. Dává to smysl?

Tu hru hraje 30 lidí. Není tedy velká pravděpodobnost, že někdo bude mít stejnou IP. Ti dva to řekli předem, že se znají a bydlí ob vesnici. Poskytovatel je tam fortech. Nejsem expert přes sítě, takže ti nedokážu oponovat. Nicméně, pomohla by mi i informace, zda je možný, aby dva lidé ze 2,5 km vzdálených vesnic, měli stejnou IP. Fortech mi potvrdil, že každý zákazník má veřejnou, staticky přidelenou IP.

Je možné, že jeden tomu druhému přes wifi poskytuje svou konektivitu, tudíž jedou přes společný router. Ale to není důvod k banu. Když si bude chtít tu hru zahrát brácha se ségrou každý ze svého kompu za jedním routrem, taky dostanou ban?

Pokial mas pristup na server, kde sa napajaju mozes ich zistit napriklad cez cookies (ak ich aplikacia pouziva). Pripadne, ze si zanalyzujes hlavicky packetov, napriklad TTL priznak.
Moznosti je vela pomerne, vsetky vsak vyzaduju znalosti na urovni sietoveho, ci serveroveho experta.

Z prohlížeče můžeš dostat spoustu informací o počítači, OS, prohlížeč, rozlišení monitoru, ... Aby měli oba opravdu nachlup to samé, to by byla velká náhoda.
Dá se uložit i cookie a pak číst - pokud přečtu tu samou, tak ti dva kamarádi nejen sdílí internet, ale i počítač.

Nechci sem psát adresu, aby to každýmu vyskakovalo, ale když si dáš do googlu hokejový manažer, tak je to cca pátý odkaz, čtyřmístná doména. Jde o to, že dva mulťáci by si mohli měnit hráče a zvýhodňovat jeden tým. Druhej by poslali do kytek.

Pokud nahráváš něco na server přes prohlížeč, pak si můžeš uložit cookie, svázanou s přihlášeným účtem. Pokud bude Cookie existovat a do hry bude přihlášen jiný uživatel, pak to spouští ze stejného počítače.
Jestli tam vytváříš a nahráváš soubory nějakou aplikací v počítači, tak to může klidně udělat ta aplikace, tak ať si klidně aplikace uloží další soubor se jménem přihlášeného uživatele. Když se bude přihlašovat ten samý, pak je to OK. Když se budou přihlašovat různí uživatelé z jednoho počítače, pak se podle toho můžeš zařídit.

Do cookie si uloz jmeno prihlaseneho uzivatele. Pri cteni zkontroluj, zda souhlasi prihlasen uzivatel s udajem v cookie. Pokud ne, pouzil stejny pocitac jiny hrac. Tohle muzes pouzit jako zaklad pro zjistovani. Pak jsou 2 moznosti:
1. doma maji jeden pocitac, na kterem se stridaji 2 a vice hracu
2. jeden hrac pouziva 2 a vice uctu