Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové PC Návrh

Dobrý den,
Chci si pořídit nový PC (nechám si ho sestavit u CZC), zajímal by mě váš názor na mojí PC sestavu, co byste na ní změnili, jak byste upravili můj návrh, případně mi přišli na chybu ohledně kompatibility, nebo nepasujících komponentů.

Plánuji tuto sestavu:

Intel core i5 6600K (nebo klidně 6600, taktovat asi nebudu, ikdyž nevím co mě v budoucnu chytne)

16 GB DDR4 2133 MHz (dualchanel 2×8GB)

Western Digital Blue 1T

Kingston SSDnow V300 120 GB(na operační systém by bylo určitě dobré
SSD)

ASUS Z170 PRO GAMING

MSI Geforce GTX 1060 3GB OC GDDR5

Silentium PC Glaudius M35

Windows 10 64-bit Home

Dále bych chtěl připojit postarší monitor iiyama prolite 2208HDS, což je Full HD monitor 22"
Chtěl bych ho připojit přes DVI-D, podle specifikací má tento port i nová grafika, myslíte, že když to takto připojím, že to bude fungovat?

Předem děkuji za odpovědi, vím, že jsou takové volnější, ale jinak jsem to napsat nedokázal.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

SSD je malé. Platí taková pověra že systém je něco malého. Není to pravda,hráči zaplní systém hrami i do výše nad 500GB. Třeba jen GTA 5 má skoro 65GB. Každá instalace každého softu se integruje do systému. (Program Files,ProgramData,Users).

Je to individuálne, sú ľudia ktorým 128GB postačí, považujem to ja osobne za minimum ale nekomu môže stačiť,...

Ale je,... nepoznas potreby tazatele... mne taky postavi 120GB SSD ale 8GB RAM by mi nestacilo tak ty bys mi nutil 256GB SSD a ušetril na RAM, kdybys mi navrhoval PC?

WD Blue - ale pozor jsou dva disky stejneho jmena, ber ten 7200ot., ten druhej je pomalej.

SSD - souhlas s jiz napsanym, minimem je 250GB, coz ovsem znamena dve az tri obsahlejsi hry a dalsi budou muset jit na HDD, coz je blby, ale i proto ber urcite disk se 7200ot.

GTX1060 3GB je vubec nejdrazsi graficka karta na pomer cena/vykon. Doporucil bych se orientovat na AMD RX470 nebo RX480 anebo v pripade NVidie si priplatit na GTX1060 6GB, ktera ma vykon radove lepsi.

Pokud ma DVI-D jak monitor tak grafika, tak neni duvod aby to nefungovalo.

Western Digital ano bude to ten 7200 ot/min
SSD já nevím no já bych to asi využil jen na ten Windows a nějaké stálejší dokumenty, přece jenom má nějakou životnost a myslím že na OS stačí 120 GB
Co se grafiky týče, shlížel jsem nějaké ty benchmark testy a rozdíl mezi 3 a 6 GB je (jak u jaké hry samozřejmě) tak okolo 5-10 FPS, ikdyž je fakt, že s malou VRAMkou budou větší FPS droopy.
Monitor není CRT je normálně LED ale starší, má pouze DVI (nebo VGA, ale na to ani nemyslím ani nemam port u grafiky ani kabel) tak by to mělo být v pohodě.
Také mám určitý finanční limit asi těch 25k, maximum 27k
A ještě jedna důležitá věc, základ desku mám zadarmo ve skříni, nerozbalenou.

Děkuji za rady, vážím si jich a beru si z nich příklad.

Rozdil mezi 3G a 6G variantou je vetsinou spis tech 10FPS a to proto, ze rozdil neni jen v pameti ale i v mensim poctu stream procesoru. RX470 si tu 3G dava jako jednohubku a pritom na GTX 1060 6G v mnoha hrach nestaci ani RX480, proste GTX1060 3G je extremne predrazena na ten vykon co nabizi.

SSD vyuzijes jen na Windows a proc si teda kupujes herni PC? Je to tvoje vec, ale na SSD patri i hry a na 120GB das opravdu jen Windows + aktualizace a mas pomalu zaplneno.

Jo VGA uz na novych grafikach neni, vetsina grafika ma alespon po jednom portu DP, HDMI, DVI-D.

Ten Seasonic je momentalne nedostupnej, na CZC maji jeden kus, ktery se mozna vratil z reklamace a nikdo ho nechce, zdroj teda ber tenhle, neni az tak moc drazsi:

https://www.czc.cz/seasonic-ss-520gm-f3-520w/16563 8/produkt

Děkuji za radu
Avšak když se dívám na benchmark testy tak ve většině her je rozdíl mezi 3 a 6 GB GTX 1060 asi +-4 FPS(2-6) a Radeony zůstávají někde o 10 FPS níž než 1060ky,
Až na Hitmana, tam má 3 GB nejméně také ale rozdíl o jen o 5 FPS Radeony tam maji dokonce víc než 1060 6 GB, nevím no připadá mi zbytečné vyhazovat ty dva tisíce jen abych měl o 4 FPS víc ale je to jen můj názor, žádný velký Gamer nejsem ale rád bych si zahrál všechny dnešní a budoucí hry v přijatelném frameratu (tzn. Tak aby byl obraz plynulý a oko by nerozeznalo 40 FPS od 50)

Tak třeba toto:watch
Nebo toto:watch
Podle testů v některých hrach o trochu převažuje Radeon (480) nad Nvidií (3GB) o zanedbatelné množství FPS (rozdíl asi 5 FPS to je nic) ale ve spoustě hrach i ta 3 GB celkem perlí a dokáže v pohodě porazit RX 480 4GB
Gu GTX 1060 6GB tam je pochopitelně HORŠÍ ve všech hrách, opět ale zanedbatelný rozdíl(jak u jakých)

Ale s tou budoucností mě to celkem rozhodilo je fakt že 3 GB VRAM možná do budoucna stačit nebude.

Tak jako dal bych jsem si tam nějakou tu online hru asi World of Warships, ale říkám že bych si časem koupil větší, teď nemám tolik peněz. Je mi jasné, že tam nebude jen systém to si asi tak dobře neohlídam, ale hry bych hlavně ty které nebudou online chtěl na HDD.