Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehřívání

Ahoj
nedávno jsem si sestavil ze zbytků co jsem našel doma počítač (nechtělo se mi dávat za něj 20 000. Ještě do nedávna jsem měl procesor Pentium G2030. Vůbec se nepřehříval ani když jsem ho velmi zatížil. Teď mám AMD phenom x4. Když nedělám na počítači nic náročného tak jede jako to pentium v zatížení. Ale když zapnu náročnou hru (far cry 3/4) začne topit a větráky hučí jako letadlo. Úplně stejně se zahřívá grafická karta. Řeším to tak, že jsem namontoval na casu větrák ze starého zdroje (je strašně silný, ale i hlučný), ale stejně to nestačí a topí i zakladová deska.

za špatný výkon často může špatná instalace ovladačů, je to tu 2x denně.
samozřejmě není vyloučená ani křivá montáž chladiče, teploty ukáže např. hwmonitor.
o samotných dílech nepíšeš nic. ani o systému a nějakém procesu, který by vytěžoval cpu a ram, viz správce úloh.