Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ktorý procesor je výkonejši a lepši na hry - AMD FX-8320 alebo INTEL CORE?

AMD FX-8320
Rada procesoru AMD FX
Socket AMD AM3+
Počet jadier procesoru 8 ×
Frekvencia procesoru 3,2 GHz (3,2 GHz)
Maximálna frekvencia (OC) 4 000 MHz (4 GHz)
Rozhranie
Funkcia Automatické pretaktovanie, Otvorený násobič, Virtualizácia, Znížená spotreba, Chladič v balení
TDP procesoru 95 W
Výrobné technológie 32 nm
L2 cache 8 MB
L3 cache 8 MB

Intel Core i5-6400
Rada procesoru Intel Core i5
Socket Intel 1151
Počet jadier procesoru 4 ×
Frekvencia procesoru 2,7 GHz (2,7 GHz)
Maximálna frekvencia (OC) 3 300 MHz (3,3 GHz)
Rozhranie
Funkcia Automatické pretaktovanie, Virtualizácia, Integrované GPU, Chladič v balení
TDP procesoru 65 W
Výrobné technológie 14 nm
L2 cache 1 MB
L3 cache 6 MB
Integrovaná grafická karta
Typ integrovanej grafickej karty Intel HD Graphics 530
Frekvencia 950 MHz
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu.
Změna předmětu, původně: Zdravím neviem sa rozhodnut ktorý procesor je výkonejši a lepši na hry AMD FX-8320 alebo INTEL CORE (karel)

jednoznačne I5 6400

Globalne na hry je vykonejsi i5@6400, rozdil mezi nimy muze byt 5FPS jak 20FPS k naskoku pro intel diky jeho vyrazne lepsimu vykonu na 'Single', coz z FX@8320 nedela spatny procesor, i kdyz rozumejsi kdyz uz by byla jeho verze FX@8320E, ktery zase dokaze dobre vyuzit DX12, ale ne natolik aby predbehl 'VE HRACH' uvedeny i5, i kdyz by se urcite nektera hra nasla kde by FX melo nahoru, ale z vetsiny pripadu by ho i5@6400 porazilo (ve Hrach).

Proc ?
95Watové AMD FX@8320E je i když jen velmi jemně dokáže podat lepší vysledek jak na Single tak MT, lepší potencionál pro Overclockibg o proti FX@8300 z roku 2012 (2014 pro 8320E), navíc po tech 2 rocích rada FX prodělala menší ale spíše pozitivní změny s radou Vishera 'E'/ Piledriver, jako 'Turbo Core'-HyperTransport <3.0> o proti <2.x> u FX8xx..

Tak ti tedy nevím co vlastně za to pětikilo navíc získám?

FX-8300 3 196,-

Osmijádrový 64bitový procesor platformy Volan, pracovní frekvence jader 3.3 GHz (4.2 GHz Turbo), HyperTransport, Cache: 8 MB L2, 8MB L3, 32nm výrobní proces, platforma Socket AM3+, TDP 95W.

AMD Vishera FX-8320E 3 717.-

Osmijádrový 64bitový procesor platformy Volan, pracovní frekvence jader 3,2 GHz (4 GHz Turbo), HyperTransport, Cache: 8 MB L2, 8MB L3, 32nm výrobní proces, platforma Socket AM3+, TDP 95W

Jinak nic.

Hnupe , uz si aspon co precti nez se zase k necemu ozves s tema debilnima odpovedima, tazatelum rikas "kdyz tomu nerozumis tak se do toho neser", sam by jsis mel vzit ze svych slov priklad..

MPOL
Ano, papirove nevypadaji rozdilne /* Rozdil ktery WEB a Virtualni skladaci nepochopi..
8300 nemam, ale mam poruce na jeste jeden tyden uvedeny FX 8320E, FX 83xx, ktery jsem porovnaval s predeslou generaci 'Vishera' /*2012 ne E, kde jak v otazce energie, tak vykonu je na tom FX@E (a to i v OC /zkouseno na 3X CPU 8320E) prece jen o neco lépe.
* Navic FX 8320E ma i lepsi potencional OC, ma i 'HT' 3.0 o proti 2.0 ( které vyuziva FX@9 kuprikladu s DDR na 2133Hz o proti 2.0 ktera podporuje jen frekvenci do 1866Hz), tak jako vykon, ktery se na rozdil o proti verzi "Papir' porovnava na "zakladni desce".

Ale snad mi treba uvedete v cem je FX 8300 lepsi jako FX 8320E ?
/* AMD Vishera FX-8320E 3 717.-, nelzi, nasel jsem v Cr Online shopech, jako Alfa nebo jiné az o skoro 500Kc levnejsi.

Já tady nikoho nečastuji invektivy jen kvůli tomu, že není milovníkem některých konkrétních výrobců elektroniky. Nejsi majitelem toho jedinýho správnýho názoru a nemáš právo ho nutit ostatním a přesvědčovat ostatní o té jediné správné pravdě. Možná tyto praktiky, importované z Afriky, začínají být ve FR standardem, ale tady to nemusí být tolerováno.

ale tady to nemusí být tolerováno.

Mé odpovedi byly zalozeny na vlastni zkusenosti a mirené jako rada, tvé 3-4 prispevky jsou jen 'Narazejici odpad", treba zcela posledni prispevek, protoze se nekdo spletl v poradi odpovedi napsat "vypni schízu" ? To sem chodis za jakym zamerem ? Takova ta tva Dominantnost, ktera se ti za tech par let co te zde potkavam zestupnila, domaci problémy si muzes resit i jinak, sam zde (jak se ti to hodi) poukazujes na pravidla, nahledni hlavne na posledni bod terms, i kdyz si ulevis, nic si nedokazes a ..
* Ale vyrazem 'domaci problémy' neznamena ze si beru tvou rodinu dohuby, vse ma své meze.

Osobní urážky, narážky na rodinný stav, důrazně ti doporučuji přehodnotit svý chování. Není to poprvé, kdy vytahuješ vše, co o mně víš, abys to mohl použít jako náboj do hovnometu. A to jen kvůli tomu, že nemám stejný názor, jako ty.
Pokud jde o vývoj osobnosti - asi jsem dospěl a nenechám si srát na hlavu od každýho, kdo se o to pokusí.

A když už se oháníš pravidly, čti všechno:

vulgární, rasistické nebo jinak urážlivé

Otobe nic nevim, az na to ze sme 3 mesice na vojne stali spolu na Buzeraku v Mikulove.
Své chovani si spis prekotroluj ty (lidem rikas schizofrenici a ne me pak vytahnes ze mam o tobe naké informace nebo co), nez ses tu ukazal, nic obdobného se zde nedelo, niko se nehadal ani neurazel, opakuji ti, muj prispevek byl zalozen na vlastni zkusenosti, kde nejde o rozpor nazoru ale faktu, dokazes to pochopit vubec ? Jestli ches jeste neco dopsat, dopis at uz to skonci, ocuchej si vsechny prispevky na které by jsi mohl reagovat a napsat lidem "Vypni Schizu", "Vem si prasek", je podle me posledni co tato poradna potrebuje, zbytek mi napis pres SZ nebo zde verejne jak tvé ego preferuje, ale pak kdyz mas toho MOD, tak uz konecne ten "CHLIV" ktery jsi zde za sebou nechal (i prispevky) uz konecne smaz a bud trochu uzitecny ..

A toho hňupa si mám blahosklonně nechat líbit? Máš právo nereagovat, leč nevyužil jsi ho, přestože jsem odpovídal někomu jinýmu. Též udělej něco užitečnýho a už sem vůbec nelez, krom vnucování AMD a Lumií z tebe stejně nic jinýho nepadá. Mazat to nebudu, nechce se mi dělat ti radost. Zkus škemrat u jinýho moda.

Takze ted i mimo Lumie ted vnucuju AMD ? Ty ses fakt posahanej idiot ..

Tys ho prostě chtěl. (Prasak)

Mozna ano, mozná más recht, vipadá to opravdu na pokracovani z minulého vlakna kde hledal vykon v porovnani RX 480 a GTX 1060.
* Zadny 'Flame' Pan nam pripravil prozatim jen "Entré !! "

AMD ZEN Takovy vykon mit bohuzel nebude, jeho <8C/16Modulova> verze se ve hrach bude pohybovat nekde okolo Intel i5 Sandy Bridge (coz i tak neni spatné), ale s velmi slusnym vykonem comprese, LCache, decrypting na urovni i7/Xeon.

Ale jestli pravde bude jina, tim lip ;-) Ale zatim jsem se nesetkal s tim, ze by vysel 2x vykonejsi CPU jen tak z Gen na Gen (Desktop), i tak by ten 2x vetsi vykon na Single pasoval na Sandy|Ivy Bridge od Intelu.
* Takovy pokrik 2x 5x 10x tolik dokaze a ve finale je na Single predhoni i prumerné i3, vis co..

Já osobně od toho čekám pouze zlepšení oproti stávajícímu a zastarelému FX. Cena bude jistě o ždibek nižší, než konkurenční Intel, takže pokud nebude nějaké epické zklamání, osobně si asi 8 jádrový Zen pořídím.

Jaky ATHLON 640 vlastnis presne ? * U nekterych modelu 640 jdou odemknou 2X Core navic, kde po odemceni bude identifikovan jako <Phenom II x6 1405T> + Cache
* I kdyz nejde a nebudes mit 2x vykonejsi CPU, naky mensi vykon navic prinést muze :-)