Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování disku

Dobrý den,
Potrebuji zformatovat disk a nevím, jestli budu mít opět Windows 10 (když jsem notebook kupoval, tak tam byly Windows 8.1 a já tam dal Windows 10).
A pokud bych tam po zformátování disku mel opět Windows 8.1, mohu upgradovat na Windows 10?
Předem děkuji za odpověď.

Pokud tam chcete mít zase Windows 10, je nejlepší způsob:
1. stáhnout ISO ze stránek Microsoftu: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10ISO
2. to vypálit na DVD (je tam i možnost instalace z USB flashky)
3. spustit z něj instalaci, nechat instalátor odstranit všechny oddíly na disku
4. po dokončení instalace spustit Windows update, nechat nainstalovat nalezené aktualizace, provést restart
5. stáhnout Driver Booster: driver-booster.php nainstalovat a spustit jako správce
6. nechat jej vyhledat a nainstalovat chybějící ovladače, restartovat počítač a odinstalovat Driver Booster

že tú 5. a 6. nemyslíš vážne? ak jo, tak si daj facku, a pak opakuj kým odpoveď nebude "nemyslím to vážne".

Drivery sa zásadne inštalujú zo stránky výrobcu hardwaru/zariadenia/komponentu!!!

Driver Booster od Iobit je hrôza, sám som mal možnosť vidieť čo to urobilo s počítačom,... konkrétne s PC s CPU athlon x2, nejaký starší, ty dosky presne neviem, grafické karty boli nVidia GT210 a nejaký ATI radeon HD neco,... (nie zároveň, ale konkrétne ten počítač skorej s tou nVidiou a pak keď karta odišla sa vymenila za ATI)...

konkrétne sa stiahol tento driver booster, nainštalovalo drivery, reštartoval sa pc, BSOD následne reštart a normálne nabootovalo avšak po 3 minútach PC zhasol (vypol sa) - odišla grafická karta, vymenila sa grafická karta za tú ATI preinštaloval sa OS, znova stiahol driver booster, a rovnaký scenár, BSOD, reštart a potom po 2 minutach provozu odišla grafická karta,... síce tento driver booster neobsahuje malware ako ostatné, ale ničí hardware.

obe prípady na systému windows 7 professional 32-bit

Ako keby od iobitu nestačil už ten advanced system rozdrbávač

síce tento driver booster neobsahuje malware ako ostatné, ale ničí hardware

Ta je snad ještě lepší, než Loupežnická!
Mám tenhle postup vyzkoušený na desítkách PC a notebooků, jediný problém dosud byl, že na některých Lenovech se nainstaloval nefunkční ovladač touchpadu.
Používat Advanced system care je samozřejmě nesmysl.

nesmysl je pouívať driver booster,... drivery sa stahujú zo stránky výrobcu hardwaru.

*polofunkční ktoré môže spôsobiť problémi.

Nehroť to. Booster stáhne ovladače,které budou schopné HW rozjet. Samozřejmě se dají potom najít poslední verze na příslušných stránkách. Dám příklad : nedávno jsem chtěl na Sony Vaio nainstalovat W8.1. Nechtěl jsem v žádném případě použít recovery (W7). Samozřejmě jsem hledal ovladače na Sony podpoře,ale pro 8.1 tam byl jen High Definition Audio,touchpad,síťovka a ještě cosi. Z instalačního disku ty další ovladače taky nenašel. Notebook měl dost žlutých vykřičníků.Použil jsem taky DB 3.4 a ovladače to dohledalo a noťas jel ...

samozrejme nekteré driver boostre skutočne najdu drivery a nainštalujú ale to sú často univerzálky, a často k tomu pribalia ešte malware.

Za odpaleny HW nejaky driver program najskor nemoze, odpaluje sa vadny HW lebo je vadny HW. Ale ja osobne by som nejaky booster radsej nepouzival nech to nahodou neurobi bordel v switchable graphic alebo podobne. Navyse Win10 sa chvasta ze si najde ovladace sam. Samoyrejme tiez asi blbe, ale o to asi ide nech je sranda.

Ja viem že software by nemal byť schopný odpáliť hardware, a predsa už s týmto byli trable, no jak mi pak vysvetlíš to čo sa stalo? neverím že obe grafiky odišli "práve po nainštalovaní driver grcky" zcela náhodne, když predtým v pohode išli.

áno, a iný komponent sa rozhodol odpáliť grafické práve po nainštalovaní iobit driver boosteru, ale predtým nie, že....

Bohužel mi Windows 10 nejde stáhnout, protože je zatím ještě mám.

Co je to za nesmysl? Je to normální soubor jako každý jiný. Normálně to stáhněte a postupujte tak, jak píši. Nevymýšlejte si pohádky o tom, že to nejde, když jste to nezkusil. Pokud to chcete řešit po svém, pak jste se nemusel ptát, jak to udělat.
Klikněte na "Stáhnout nástroj", ten soubor uložte, spusťte a postupujte podle pokynů na obrazovce.