Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozte vybrat lacnejsi IPS monitor 24", okolo 100 eur.

Mohol by poradit niekto, kto odobera casopisy ako Pc Revue, Chip, Computer, Svet hardvare .... Byvaju tam testy a pod.

Co by mal mat monitor:
- 24"
- IPS
- reduce blue light
- flicker free podobne (aby obraz neblikal ked nan namierite napr fotak mobilu, kameru)
- cena nepresahujuca 140 euro (idealne okolo 100)

Pozeral som cenove vyhladavace Heureka, Pricemania, aj Alzu ale neda sa tam za svet preklikat aky panel maju tie monitory. Ani na stranke vyrobcov. Predpokladam ze vsetko boli TN, lebo sa tym nechcu chvalit. Musel som googlit nejake externe reviews aby som sa dozvedel co je to za panel. Hovorim o Philipsoch.
Medzitym vznikli aj ine porovnavace cien o ktorych je treba vediet ?

Samotné e-krámy mají různé filtry, včetně ceny, stačí nastavit.
"...flicker free podobne (aby obraz neblikal ked nan namierite napr fotak mobilu, kameru)..." Ach jo, žádná taková technologie není! Leda by byla možná synchronizace.

Vy opravdu nejste normální! Problém je v tom, že vůbec netušíte, co jsem napsal, ale drze si přiohýbáte cizí slova podle svých pokroucených a zvrhlých úvah! A k tomu přistupuje naprostá neznalost nejen fyziky ze ZDŠ, ale ani jak technika vůbec funguje!

Pozeral som cenove vyhladavace Heureka, Pricemania, aj Alzu ale neda sa tam za svet preklikat aky panel maju tie monitory

Alza to jak vidno z odkazu umi. Dokonce rozlisi ve vyhledavani i monitory s tebou pozadovanou funkci free flicker.

Ano, ja vim, ale uz jsi mu to vysvetlil, tak k tomu neni co dodat. Akorat jsem mu chtel predvest, ze kdyby venoval tomu vyhledavani na Alze o par vterin vic, tak by to tam to nasel a nemusel zakladat zbytecny dotaz.

Pro zajímavost (RAW ořez a mírná manipulace s expozicí) - viz také rychlost závěrky a trochu časové "náhody" v případě třetího snímku.[
Pozn.:

Třeba se ještě neseznámil s tlačítkem Print Screen, nebo programy pro zachycování plochy.

Třeba chce fotit BIOS, nebo se pokouší fotit rastr monitoru, jako na SHW.

wow, debi...... tak si to najdi klidne aj cez filtre na czc.cz alebo hockde, na nay to je jedno to bol príklad, alebo si to najdi na alze cez filtre a typ okopiruj a vyhladaj na inom shope stejný produkt,... problem?

moaré lze odstaniť teoreticky, k tomu by ale potreboval kameru umiestniť presne na nanometre od monitora (každého pixelu naň), mať kameru a displej vo vákuu bez akýchkolvek mikroskopických častíc (ktoré by lámali svetlo), a zosynchronizovať refresh dipleja s kamerou, vyriešiť polarizáciu sveta, frekvenciu, vlnovú dĺžku a plno dalšieho, zároveň by svetlo k foťáku muselo ísť presne tak dlho ako je refresh displeje a kamery zároveň, atd atd. A aj tá kamera by musela byť vyrobena tak dokonale, s úplne nulovou odchýlkou, a plno plno dalšieho,... prakticky nemožné,... ale tak snaď ak by k odfoteniu jednej veci na displeji pomocou kamery chcel na nanometre presne rozmiestnovať prvky atd, prosím...

a ani nechápem kto by to riešil, existuje print screen.

tie filtre na alze flicker free a low blue light, tak to prve je tusim trademark. teda na inych znackach sa to bude volat inak, a alza to neukaze

a kde je napisane, ze alza ma najvacsi vyber monitorov ? preto som chcel ist cez ine porovnavace, ale stale ste mi nenapisali ine, ktore pouzivate ked nakupuje elektroniku.

stale ste mi nenapisali ine, ktore pouzivate

Jako porovnavace pouzivam Alzu a CZC, v podstate nabizi vsechno co se k nam dovazi.

V tom mem odkazu jsem ve vyhledavani zatrhnul flicker free, takze to tam je!

Co vim, tak technologie AH-IPS, kterou ma ten BenQ je o neco lepsi nez IPS-ADS, kterou mas v tech Philipsech, zase ale ten Philips je levnejsi a porad je to lepsi nez nejaky TN displej. Zalezi preci na tobe, kolik chces dat penez a jakou kvalitu potrebujes. Ver, ze plati, cim drazsi, tim lepsi.

No stejně to seká všechno nejspíš LG co je IPS.....Čím dražší rovná se automaticky lepší to bych teda netvrdil, pokud nebereš to nejlevnější na trhu co je.

Tady nějaký vysvětlení k těm IPS převzato s CZC u ASUS VC279H když se někdo ptal na rozdíl.....

Rozdíl tam je.
Velmi jednoduše napsáno, u staršího modelu je ořezané IPS, ve finále to ale není špatně, jen se to nehodí na hry. O další dva roky později přišel IPS-Pro s ještě lepším kontrastem. Poté se již vylepšování stávající technologie ujmula firma LG. V roce 2007 přišla s H-IPS (neboli s Horizontal - In Plane Switching). Trochu to zavání změnou otáčení pixelu, ale princip je více prostý. Subpixely již nemají tradiční IPS tvar rohlíčku, ale jsou více obdélníkové. Díky tomu se zvýšila propustnost světla a tím i kontrast. Zhruba ve stejné době se objevil derivát e-IPS, který je jakousi ekonomickou variantou H-IPS (někdy je proto označován také jako AH-IPS). Panely e-IPS mají nižší pozorovací úhly a hlavně obvykle mají pouze 6bitové barvy. To sice technologii jako takovou výrazně omezuje pro grafické použití, na druhou stranu se může díky velmi příznivé ceně stát, že e-IPS nahradí zcela nedostačující TN panely i v kancelářích.

Takže asi udělám, co bych běžně neudělal. Pointa je, že má starý CRT monitor a bolí ho z něho oči. Takže nejspíše má špatně nastavenou snímkovou frekvenci, případně je už stínítko vypáleno a má špatně nastavený jas/kontrast. A hlavně, kdoví co za výstupy má ta jeho grafická karta, už vzhledem k jeho sbírce elektrošrotu.
Jak chce vůbec rady, když se neuráčí napsat, co je doopravdy problém?!
Pozn.: Takže se hledá LCD monitor 24" v dané cenové relaci, protože z CRT náhrady do Křemíkového nebe odevšího zafačovaného CRT monitoru ho bolí oči, ač prý má snímkovou frekvenci 85 Hz (nevěřím).
Už byly návrhy, takže další: BenQ, Dell - problém těch levných je v omezené polohovatelnosti. Dell Dell NEC polohovatelnost a výbava je již na vyšší úrovni.
Přetrvávající problém je, jako obvykle, v tazateli, protože nesdělil stávající grafické výstupy, mimo předpokládaného analogového VGA. Ovšem provozovat maticovou placku s analogovým signálem je nesmysl, obrazová kvalita bude degradována.

A pokud byste mu tahle odpověděli hned, tak tady nemusela být diskuze o několika desítkách příspěvku, z větší části věnovaná urážkám tazatele. Co kdyby se tady zavedlo jednoduché pravidlo, že kdo nechce poradit, ať do dotazu raději vůbec nepíše?