Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS X556UV-XO066T Ubuntu

Dobrý den,
super, do BIOSu jsem se dostal a změnil pořadí bootování:-). Moc děkuji Miroslavovi.
Nabootoval jsem Linux Ubuntu Live CD, ale po nabootování mi nefungují některé věci: mám podporované jen jedno rozlišení obrazovky, nejede mi zvuk, síťová karta, wifi, bluetooth, touchpad, ... . Kde najdu ovladače na tento model pro Linux?

• Naucit se OS ovladat, nebo prejit na OSX (ktery také potrebuje nejakou znalost obsluhy).
Jestli ti nejdou HW casti, tak musis aplikovat jejich ovladace (Additional Drivers), coz se dela zpravidla manualne, nebo alespon pomoci update.
http://linoob.com/2011/04/installing-hardware-driv ers-in-ubuntu/
TiP ~ Ale jestli neumis ovladat tak jednoduchy OS jako Windows 10, nechapu nejak prechod na Linuxovou distribuci, nekteri uzivatele, zkratka na informatiku a zakladni logiku hlavu nemaji..

Špatně jsi mě pochopil. Tak jednoduchý nebo spíš primitivní stupidistický nechopný ulepený pseudosystém jako je Windows 10 ovládat umím, to umí ovládat i každý debil i každá cvičená opice i necvičený tchoř i necvičený vepř pro které je ten shit Windows 10 udělaný a určený, právě proto mi prostě Windows 10 jako jednoduchý primitivní stupidní šmírácký systém nedostačuje a nevyhovuje a od svého počítače čekám plný výkon. Problém není že Winodws neumím ovládat, já ho ovládat umím, ale prostě ho nechci z mnoha důvodů.

Linux jsem doposud instaloval na hodně počítačů, s Linuxem jsem pracoval a orientuji se v něm a moc se mi líbí systém i jeho filozofie. Aledoposud jsem s Linuxem nikdy žádné takové, podobné ani jiné žádné problémy neměl (a tak když problémy nebyly tak jsem je logicky nemusel řešit - proč taky že jo když nebyly:-) ) právě proto mě překvapuje, že teď problémy jsou.

Tak jestli můžeš poradit?

Navíc OSX přece můžu legálně provozovat jen tak, že si koupím předražený počítač s logem jabka kde 80% ceny je za značku a 20% ceny za výkon, nebo se mýlím a můžu provozovat OSX legálně (nebo klidně i nelegálně) i na PC?

nebo se mýlím a můžu provozovat OSX legálně (nebo klidně i nelegálně) i na PC?

• Ano HACKINTOSH, ktery jsem mel nejakou dobu na jednom MiniPC které me vyslo na 500Euro (i7 + 16Gb + Intel HD, SSD) kde jsem mel to samé jako verze od apple za 1350Euro.
zda-li je politika hackintosh (coz je OSX na PC), legalni, by chtelo pochopit celou jejich politiku, tak jako politiku celeho 'ecosystemu' apple.
*Niresh nebo i jini tvurci Hackintosh, jiz poskytuji cele obrazy ISO, jiz urcené pro urcit PC ci zakladni desky, kde je instalace podstatne lehci, bez potreby zhanet nejake Kext.

s Linuxem jsem pracoval a orientuji se v něm

• Linux ovladam jen zakladne, ale problém bych mel zrejme jiz vyresen, mozna by jsi mel zvazit slovo 'Umim Ovladat'.
Ale k cemu ? Jestli nedokazes instalaci EFI na tvém NTB, s tezi vidim instalaci OSX/Hackintosh.
*Nebylo bu naskodu, si zjistit jak funguje UEFI (tvuj NTB) a k celu slouzi, urcite bys tvuj puvidni problé vyresil zcela rychleji