Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Chtěl bych poradit, jaké komponenty koupit, abych měl výkonný stolní počítač. CENA - do 45.000,-Kč

Zdravím,

v nedávné době jsem sem psal o problému s mým herním notebookem od MSI, který jak se zdá, tak je na odpis, takže ho budu dávat na reklamaci a budu požadovat vrácení peněz. Částka, kterou dostanu zpět je 45.000,-Kč a s herními notebooky jsem skončil a chtěl bych si místo toho pořídit stolní počítač.

Poprosil bych lidi, co se v tom vyznají, jestli by mi nepomohli složit PC sestavu v této ceně i s pěknou designovou počítačovou skříní. (do 45.000,-Kč)

Jako hlavní věc bych chtěl zmínit, že hraji hry a chtěl bych, aby počítač dokázal rozchodit dnešní hry na ultra detaily (60 fps a výše) úplně bez problémů a aby takto vydržel nejméně tak další tři roky. Počítač používám i k práci na stříhání a renderování videí a fotek, které graficky upravuji, takže by ta mašina měla v klidu zvládnout i tyto činnosti. Jelikož videa, fotky, hry a programy, které využívám potřebují dostatek místa, tak bych chtěl nějakou sestavu, která by měla SSD disk minálně 500Gb a k tomu nějaký 1 či více Tb harddisk. (Samostatně mám doma k dispozici další externí SSD disky, kde si věci zálohuji.)

((Otázka: je potřeba nějaká kvalitní zvuková karta na střih videí, kde vkládám hudbu či na hry nebo poslech hudby? Pokud ano, tak bych poprosil sestavu i s nějakou kvalitní zvukovkou.))

Při vaší ohromné inteligenci vám asi ušlo, že jsem dal doplňující dotaz na příslušenství a operační systém, které jste při nečtení osnovy kterak se tázati, zcela opominul. A to jsem se zapomněl zeptat, jaké bude rozlišení monitoru, fuj!
Že SSD není archivační médium, byla informace a varování jen z mé dobré vůle.
Zbytečná snaha.

V počítačích se nevyznám a proto jsem sem položil svůj dotaz tak, jak jsem ho položil. Operační systém bude windows 10. A omlouvám se, že nejsem tak ohromně inteligentní jako vy. Co se týče toho monitoru, jestli jste mi ochotný ještě pomoci s výběrem, tak nějaký kvalitní monitor do 15.000,-Kč. (minimálně 24", ale na editaci videí by se hodilo něco většího)

Co se týče toho SSD tak o tom sem nikdy neslyšel. Když jsem si je kupoval, tak mi na prodejně k tomu nikdo nic neříkal. Takže děkuji za upozornění. Co byste tedy doporučil jako archivační médium, které by mělo minimálně 1tb úložného prostoru?

Jinak děkuji za ty typy na komponenty.

Ono by stačilo reagovat trochu slušněji a bez povýšenýho tónu. Viz jeho oblíbený hlášky o redmondským systému a Poirotem oblíbený buňky. Hází to tu jak udici a čeká, až se někdo zeptá, co to je. Chování každýho jedince, zvláště pokud je ohvězdičkován, je dílkem skládačky zvané Poradna. Spoustu nově příchozích to snadno odradí a pokud už se zeptají, ještě snadněji se pak stane, že přestanou reagovat, když to na něj vybalí namachrovaná čtyřicetdvojka hned v první odpovědi.

Co si asi má nově příchozí o poradně pomyslet, když jako moderátor voleného/vybraného rádce nazveš "místní vysírka"?

(pokud máš s někým problémy a to zvláště u "domácích", tak se to snad dá řešit přes poštu, asi by to pro "morál" a obraz poradny bylo rozhodně lépe)

Upřímně řečeno - nevím sám, za co a od koho dostal tu hvězdu. Za chování to určitě nebylo. To, že má star u avataru, z něj nedělá nedotknutelnou celebritu. Být rádcem neznamená jen super znalosti, ale i reprezentaci poradny. Chceme-li být poradna zkušených a namachrovaných hulvátů, tak 42 nám ukazuje směr.

Mozna by stalo za to dotazy a odpovedi jeste jednou rozebrat:

tazatel: se pta a zapomina sdelit nektere dulezite udaje

ms: dava doplnujici dotaz na OS a prislusenstvi, aby vedel s cim ma pocitat a dostal se do ceny.

tazatel: odpovida ze mu je tahle odpoved na nic a nechape

ms: pochybuje nad inteligenci tazatele a jeste jednou vyziva k uvedeni doplnejicich udaju

---

At to ctu jak chci, porad tam nevidim ze strany ms zadny problem. Tim nerikam, ze obcas nema komentare na hranici unosnosti a mohl by vzdy pred napsanim odpovedi pocitat do peti. Mozna jsi reagoval celkove, to chapu, ale tentokrat tam problem nevidim ani ja.

Tam šlo spíše o to, že to rádce napsal tak odborně, že jakožto totální neznalec, jsem ho prostě nepochopil. Z komentářů mi došlo, že tohle asi rád dělá, ale jelikož jsem to nepochopil, tak jsem takto zareagoval.

Je pravda, že tohle může některé lidi opravdu odradit, takovéhle chování rádců. Vezměte v potaz to, že poradny jsou dělané i pro totální amatéry / neznalce, kteří o daných věcech neví nic a když na ně někdo spustí odborně a ještě se strhne hádka, tak to nepůsobí moc pěkně a spíše to způsobí tak maximálně to, že tazatel se už nikdy do této poradny nevrátí, aby položil jakýkoliv další dotaz. Já si z toho hlavu nedělám, jen by bylo pěkné si pro příště uvědomit, že existují lidé, kteří technice moc nehoví a nezajímá je a proto chtějí pomoci.

Pekny odkazy, ale ten tazatel evidentne do pocitacu vubec nevidi a nenapsat mu, ze jeden z tech monitoru je G-Sync nebo-li je kompatibilni pouze s grafikou od NVidie a druhy je FreeSync, ktery mu bude k nicemu, kdyz si neporidi Radeona, si mu napsat mohl. Navic o kus niz doporucujes sestavu s GTX1070, takze Freesync monitor mu nepomuze.

V samotne sestave doufam mas uz nejakou praktickou zkusenost s MSI H270 GAMING M3 - Intel H270, protoze po tom pruseru s predchozi MSI H170 GAMING M3, ktera je opravdu nanejvys k vzteku, bys mu snad neradil podobny model bez naproste jistoty, ze se to tentokrat konecne povedlo.

Sem rád že jsem odeslal ty odkazy přes blbej mobil,první monitor sedí k jeho rozpočtu + - žádnej jinej levnější lepší není G-Sync 144Hz,FreeSync u druhého tak to prostě nevyužije no k tomu nemá zas pořádnou GPU AMD,ale má IPS QHD takže pořád dobrá volba i tak ,jasně píše že to není jenom na hry.G-Sync a FreeSync jsem sice mohl napsat pravda jenže u odkazů je snad popisek jak kráva co to znamená a čemu slouží si myslíš že si to nepročte či?

V samotne sestave doufam mas uz nejakou praktickou zkusenost s MSI H270 GAMING M3 - Intel H270

To si jako myslíš že tady nějak všechny prkna testuju nebo co? Že má podobnej název neznamená že podobnej problém,jinej BIOS i to prkno je dělaný úplně jinak,to jako Asus Z170 Gaming měli prohlí prkna a Z270 je bude mít asi taky prohlí?Je mě jasný že si s ní měl sraní jenže pak otázka jestli to dělá pár vadnejch kousků na kterej si prostě kápnul nebo všechny,z druhý stany jí má hafo lidí a nikdo s tím ten problém taky neměl/nemá.Pokud chceš prověřenej HW tak si min půl rok počkáš co kde vypluje a to už budou zase nový kousky na trhu a krom toho Asus toho moc zatím nemá oproti MSI v prknech....

Nic proti tomu G-Syncu nemam, ikdyz jsem neco zaslechl, ze ten konkretni neni zrovna nejlepsi, proste Acer, ale je "levny" - na G-Sync.

Vubec neznam znacku AOC, vzdy jsem je povazoval za spis horsiho vyrobce, ale udajne tento AOC s G-Sync je trochu nekde jinde a je to pry nejlevnejsi kvalitni G-Sync monitor v dane kategorii:

https://www.czc.cz/aoc-ag271qg-led-monitor-27/2019 31/produkt

Zaroven ma parametry toho monitoru iiyama, na ktery jsi hodil odkaz a ktery sice muze pouzit, ale bez graficke karty od AMD to dost postrada smysl.

---

pak otázka jestli to dělá pár vadnejch kousků na kterej si prostě kápnul nebo všechny

Je to vada designu desky a dle toho co jsem cetl, to delaji vsechny MSI H170 GAMING Mx desky, proto bych bez prakticke zkusenosti byl velmi ale velmi opatrny, abych nekomu radil novy model MSI H270 GAMING M3.

---

Edit:

Sem rád že jsem odeslal ty odkazy přes blbej mobil

Priste napis: z mobilu ....., ja te pak doplnim a nebudu u toho mit blby kecy. ;-)

To si ale nevybereš AOC je IPS a s tím zřejmě IPS glow což u VA Acer jaksi nehrozí ,ohledně G-Sync neposoudím kterej je na tom líp jsou drahý jak prase a uživatelský recenze nejsou.:-)

Je to samozřejmě stejný panel od AU Optronics. Podle zahraničních recenzí jsou na tom s QC stejně bídně jako zbytek, tj. loterie na brutální IPS glow a vadné pixely. Nejlíp ze srovnání momentálně asi vychází ten Acer, jenže je všude beznadějně nedostupný a v půlce obchodů už ho vyřadili z nabídky... nemluvě o hnusně kýčovitém gamer designu (to si u Aceru myslí, že nikdo nad patnáct let nekupuje herní monitory?)

Akorat nevim, jestli tomu komentari se da verit. Jak rikam nemel jsem monzost ten monitor videt, je to jen z doslechu. Loterie na IPS Glow je ale nesmysl, bud tam je na vsech toto typu nebo neni. Mrtvy pixely jsou blby, ale ty muzou byt vsude, nejlepe ozkouset pred koupi nebo pravo 14 dnu na vraceni v pripade prodeje na dalku.

Jinak IPS Glow nebo-li fialovy az ruzovy nadech cerne barvy pri pohledu ze strany byl odstranen u IPS technologie nekdy pred 10 lety. Ovsem koukal jsem na nejaka videa na youtube na nove monitory a musim rict, ze vyrobci monitoru jsou opravdu prasata vcetne renovovanych znacek jako je NEC, protoze to co to zobrazuje, je opravdu silene.

Na mem IPS Fujitsu a IPS EIZO monitorech ani na jednom zadne IPS Glow nemam, takze holt opravdu dnes dobre a dlouze vybirat nez clovek neco koupi.

Jinak IPS Glow nebo-li fialovy az ruzovy nadech cerne barvy pri pohledu ze strany byl odstranen u IPS technologie nekdy pred 10 lety.

Mrtvý pixely beru může bejt i na jiným monitoru,jenže jak jsem psal třeba Dell tím byl vyhlášenej u jistýho typu monitoru že kus to vadnej pixel až na vyjímky.(takže to spíš od koho ty panely brali když stáli za vyliž a to nebyl zrovna levnej monitor).IPS Glow odstraněnej není stačí si tam pročíst komenty dvou co ho koupili,to už jsem tu psal taky ca dva roky zpátky koupil maník IPS EIZO za 9000 a IPS Glow jak prase postoval jak videa tak fotky a když chtěl monitor vyměnit tak ho slavný Eizo fakovalo co teda značka jak prase když se chovaj takhle.Dell zmíněný mrtvý pixely jako na hov... ale nebyl problém vyměnit třeba 5 kusů dokavaď nedošel jeden co byl Ok,což je slušný jednání když někdo vysolí tolik prachů za něco,ne jak to řeší Eizo tam pak nevím o čem je ta cena teda....Jinak tady k tomu co píšeš že IPS glow odstraněn před 10 lety je to 3 roky stará recenze,monitor pořád v prodeji.:-)

Ano, o tom EIZO take vim a cetl jsem nejake tve komenty tady k tomu, ze jednali dost sproste, ale je to divny, vetsinou je to u nich prave dobry, ze nechaj vyzkouset a nevymysli si nesmysly pri reklamaci, takze tezko rict.

Jinak ale ani EIZO nevyrabi panely, takze vidim problem v tom, ze ikdyz byl technicky IPS Glow odstranen pred 10 lety, ze v zajmu snizeni vyrobnich nakladu nedodrzuji vyrobci panelu ty postupy, ktere by meli nebo proste nekde na necem setri a IPS Glow je zpatky. Takze ano, ze je na necem napsano IPS nic neznamena, musi to byt jeste kvalitne vyrobeny panel.

Ale u VA je to podobne, uz samotne oznaceni VA panel vzbuzuje pochybnosti, protoze puvodni VA panely mely problemu spousty. Proto uz treba samo oznaceni AMVA+ u panelu je dobrym znamenim, ale samozrejme i pod oznacenim VA se muze skryvat skvely panel, opet stejne jako jsou dobre a spatne IPS panely, tak jsou dobre a spatne VA panely.

Tak jsem to přelouskal až sem a nevím tedy, jaký monitor vybrat. Jak jsem již psal, tak počítačům moc nehovím a proto jsem chtěl poradit zde a místo rad se tu strhla celkem slušná hádka a výměna názorů.

Který monitor byste mi tedy doporučili, pokud budu mít grafickou kartou od Nvidie? Jak jsem již psal, počítač nebude čistě jen na hry, ty hraji občas, ale chtěl jsem výkonný stroj. Z větší části monitor opravdu budu používat na editaci a úpravu fotek a videí a hry budu hrát jen po večerech, když si budu dávat oraz od editování. (takže tak 40% hry ku 60% editace / práce). A jestli v této cenové relaci se nedá najít nic slušného nebo kvalitního, tak bych byl ochotný si třeba připlatit těch cca 5.000,- Kč, pokud už to bude něco lepšího, co by se mi opravdu hodilo.

Tohle je trochu problem, kdyz reknes ze pocitacum nehovis a chces poradit neco jasneho, ale v podstate vubec nevis, jak maji vedet radci?

Takze nejlepsi rada, zajdi se podivat do nejake velke prodejny pocitacu, kde monitory vystavuji a udelej si nejprve predstavu o tom co vlastne chces. Monitoru je velka spousta a spousta z nich je kvalitnich. Teto podmince v podstate vyhovi vsechny tri vybrane monitory.

1. velikost monitoru, vetsina lidi chce 24" az 27", ale jsou i lidi, kteri rikaji, ze nejlip se jim pracuje u 32".

2. rozliseni, na 24" staci 1920x1080 nebo lepe 1920x1200, na 27" je uz pekne mit 2560x1440, vetsi rozliseni neber kvuli graficke karte, protoze GTX1070 by uz s tim mela problem.

3. technologie panelu, ber monitor zalozeny na IPS nebo VA, ale pred koupi si nech vyzkouset, jestli se ti obraz z nej libi. Nikdy neber technologii TN.

4. displej leskly, polomatny nebo matny, leskly ma nejlepsi bilou, ale i jev zvany perletovy reflex, matny ma horsi tzv spinavou bilou ale nejlepsi cernou a polomatny oboji nekde uprostred. Kazdemu vyhovuje neco jineho.

5. automaticka regulace jasu PWM, u nekterych monitoru je dost agresivni, nekomu to vadi, nekomu ne. Treba levnejsi NEC to ma hodne agresivni a neda se to vypnout.

6. rovnomernost podsviceni, kazdy monitor ma jinou a to nekdy i kazdy kus od jednoho typu, proto nejlepe vyzkouset pred koupi na konkretnim monitoru, rusiva byva predevsim na bile plose, ale nekomu to prilis nevadi.

7. pocet barev, idealne pro praci s fotografii je 8bit panel, ale v levnejsi kategorii pod 20.000Kc se jich moc nevyskytuje, casto je to 6bit+FRC. Me to treba na doma dostacuje, navic moje EIZO 2450 ma FRC dobre provedene, takze nic nepoznam, do prace bych to ale stejne nechtel. Problem je, ze hodnotou 8bit barev nebo beznym 6bit+FRC se ne kazdy vyrobce chlubi.

8. synchronizace obrazu, ja mam monitor bez synchronizace respektive jen V-Sync na graficke karte, coz maji vsechny a nestezuji si. Ale kdyz uz se investuje do draheho monitoru, neni vubec spatne si poridit monitor se synchronizaci, majitele grafickych karet NVidia musi mit G-Sync a majitele grafickych karet AMD musi mit FreeSync, jinak k synchronizaci nedojde

9. pocet HZ, na praci staci monitor s 60Hz, hraci multiplayerovych strilecek nekdy vyzaduji az 144Hz.

#arogance #povýšenost #ego
Což by se někdy dalo chápat (ikdyž to nikdy nedělá dobrý jméno poradně), ale tohle je celkem slušně sepsanej dotaz.

Škoda, že ve vyhledávání (i podle nicku) musí být alespoň 3 znaky...

A omlouvám se za off-topic, ale jako relativně dlouhodobému návštěvníkovi mi nezbývá než-li souhlasit s tím, co napsali Prasak a JaLe29...

Nechci dále šířit offtopic, ale jeho téma ... . Stručně, hned mé první dotazy na této poradně provázely odpovědi od pana 42 (asi inteligenční kvocient). S prominutím ho už beru spíše jako místního trolla. Odpovědí se od něho dočkáte velice sporadicky (rozumné odpovědi jsem od něho neviděl). Aby mu někdo poděkoval za odpověď jsem tu snad nikdy neviděl, protože není nikdy za co. Plevelí tu každé druhé téma. V oblibě má vytahování kostlivců(stará témata tazatelů), doufaje že z nich udělá idioty. Nechápu, za co má tu nálepku rádce, ale hádám, že se to spíš dává za počet příspěvků. Těch tu má skutečně hodně, bohužel jejich obsah je prostě mimo. Nemá cenu tu dále ztrácet čas s někým takovým.

No ve svých subjektivních pocitech se doufám nemýlím :). Dejme tomu, že přistoupím na to, že je každý jiný a že tedy pan "ms" má skutečně i nějaké ty znalosti. Přesto bych si představoval, že "ocejchovaný" rádce, toho v sobě bude mít daleko více (slušnost?, špetku pochopení?). Na této poradně bych si tedy představoval vyšší standardy. Člověk mnohdy napíše i do dotazu, že je v dané věci amatér, přesto má "ms" potřebuju své "rady" zabalit do špíny a nepřímých urážek dotyčného. Očividně však nemá cenu se o tomto bavit. Nejsem tu nikdo a nic nezměním, jen jsem chtěl poukázat na to, že "ms" mi nepřijde jako vhodný rádce pro zdejší, jinak kvalitní, poradnu.

Souhlasím s tím co jsi napsal, nikdo tady nepochybuje o jeho znalostech, nevím jaké jsou, ale pokud už dosáhl nějakého "titulu" na zdejší poradně, tak znalosti má - to klobouk dolů - chtěl bych mít také takové znalosti, ale problém je vyjadřování.

Už kolikrát jsem pronesl větu: Když tě to nebaví, tak neraď a neodpovídej.

Ale opět, každý jsme nějaký, nemějme mu to za zlé, sám se ještě nevyjádřil, asi nechce - ale já ho chápu.

1. MS je "svůj", je zároveň za své chování zodpovědný a je na každém, jak na něj bude reagovat. Má svůj styl a není ničí povinnost na něj reagovat. Pokud zaragujete, slušně a věcně, věřím, že (jako vždy) poradí dobře, bez invektiv.

2. MS nedostal hvězdu pro nic a za nic, ale za kvalitní a dlouhodobé radění. Že si dokáže vyhledat jiné "dotazy" tazatele a agregovat jejich celkový smysl (což se ne každému může líbit, ale v takovém případě nechť se ptá zodpovědně a racionálně, nebo ať nese zodpovědnost za svou vlastní blbost), to k němu dlouhodobě patří. To nicméně nemění nic na tom, že jeho rady považujeme za vysoce kvalitní.

3. Pravidla Poradny platí pro každého, i tazatele, kteří mají jasné a velmi výrazné pokyny, jak se ptát. Zobrazují se při každém pokládání dotazu, přesto je mnoho lidí ignoruje. A přesto takové lidi nikdo neoznačuje za trolly nebo ignoranty, pokud se po další komunikaci takto neprojeví.

4. Ty jsi zde zaregistrovaný lehce přes 2 roky, tj. patříš k "juniorům", navíc jsem si nevšiml, že bys ty osobně patřil k pravidelným rádcům, a už vůbec jsem si nevšiml, že by tvá erudice dosahovala úrovně rádců, natož lidí jako je M-pol nebo MS (mohu se samozřejmě mýlit).

Závěrem bych chtěl všechny požádat, aby se zdrželi dalších OT komentářů. Máte-li s něčím problém, je tu pošta, případně si otevřete téma v "ostatním", pokud máte potřebu ventilovat své frustrace. Díky.

(touchwood)

Tato odpověď se nedá akceptovat. Pokud pan Touchwood obhajuje svou neomalenou ovečku takto před plénem je cosi špatně. Na jiném místě a z jiného rangu je psáno že soudní znalec který chtěl pomoci Janouškovi je také právník a také pochybil. MS je hulvát a namistrované střevo,to každý dokáže poznat,kdo umí číst. Takže si to rozeberte sami mezi sebou a nechtějte přesvědčovat lidi stylem že je sice IT odborník ale v podstatě neinteligentní pako. Takoví lidé jsou špatní lidé a i ti šéfové co je hájí. Bohužel takových namistrovaných hovádek s hvězdou je tu víc. Nevím jestli to je výškou promile,ale ty chytré pecky z nich padají povětšinou později večer. BAN by měli především dostávat nevychovaní rádci,ne tazatelé.

Ja si myslím, že otázka je jasná.Má notebook, ktorý vráti, dostane späť peniaze a chce poradiť s komponentmi na novú zostavu. Všetko čo má, sú externé ssd - nič viac nemá, ani redmont, ani nič iné.Tak v čom je problém?