Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povanocnivyprodeje.com(.eu) - výhodné ceny nebo podvod?

Dostal jsem na email další podezřelou nabídku z povanocnivyprodeje.com, kde je zboží za velice výhodné ceny. Sice rozdíl mezi běžnou cenou a cenou na povanocnivyprodeje.com již není tak markantní jako u Akcesem.cz, ale po kliknutí na vybrané zboží je zájemce přesměrován na stránku povanocnivyprodeje.eu, kde jsou podobné atributy jako u Akcesem.cz - odpočítávání času a u zboží nad 500 Kč 100% platba předem. Jako kontakt je uvedena polská firma STARENTRADE z Varšavy a u obchodního i reklamačního oddělení jsou česká jména, ovšem komunikace výhradně přes email, žádné telefony tam nejsou. Znáte někdo danou firmu?

Může to být podvod i nemusí,ale jen šílenec by poslal peníze předem neznámé firmě bez kontaktů a recenzí,která nenabízí jiné možnosti platby nebo převzetí.No já to zkoušet nebudu.Tak jim zkus napsat,že jezdíš po světě a kde mají sklad,že si pro to přijedeš osobně.Asi ani neodpoví.
Jinak ta firma je na prodej,můžeš si ji koupit celou už za 1.400 € nebo 38 000 Kč.Takže asi dlouho podnikat nebudou a založí si jinou.

Vypadá to dost podezřele...
Zkusil jsem tam objednat tablet.
Mají tam možnost platit dobírkou za 350Kč!!!
Když jsem došel až k potvrzení objednávky, napsalo to:

Je nám líto, ale nabídka již není dostupná.

Tak jsem ještě zkusil televizi... Ta kupodivu prošla...
Tak to zkusím stornovat...

Spamer, jenž pobaví nejen tzv. odhlášením odběru informačních e-mailů, které je jen srandou králíkům. Ten mi začal házet spamy asi v polovině ledna. Zkoušel jsem z jiného PC zadat do adresního řádku dvě adresy, z kterých spam chodí, a to povanocnivyprodeje.com a novorocnivyprodej.com . Obě jsou ve stejném čase naprosto shodné jako dvojčata, vypadají jako příchozí email, na kterém jistě každého pobaví "Tento e-mail Vám byl zaslán na základě registrace tohoto e-mailu na jednom z našich partnerských webů. Věříme, že Vás naše nabídky zaujmou. Pokud však již nechcete od nás dostávat informační e-maily, můžete se odhlásit zde." (Nemohu ponechat stranou, že už jen při pohledu na uvedené ceny nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo zrovna o nějaký výprodej.) Možná mám špatný názor, jsem neznalý těchto věcí, ale uvedené citace bez zadání adresy (nejsem přece přihlášen, když tam ani taková kolonka není, kdyby byla, byla by stejně pravděpodobně nefunkční) se běžně na www nevyskytují, alespoň u slušných majitelů www, přiznám se, že jsem se s nimi setkal prvně v životě, i když podobného nesmyslu jsem si už kdysi někde všiml. Tak jsem se zkusil jakoby odhlásit, světe div se, podařilo se to, tedy na oko, samozřejmě fyzicky nemohlo k žádnému odhlášení dojít. Objevilo se v adresním řádku odhlasit a odhlasit se shodným úsměvným textem "Váš email byl úspěšně odebrán z databáze. Pokud budete mít v budoucnu zájem o naše nabíkdy, můžete se kdykoliv znovu přihlásit." (Neřeším kvalitu češtiny.) Ještě před tím zdánlivým odhlášením se lze vždy po kliknutí v záhlaví na baner "Vánoční výprodej", čímž se dostanu na zde již citovanou vanocnivyprodej.eu s jakýmisi kontakty, možná pravdivými, možná smyšlenými, nemíním to zjišťovat. Nebylo to vůbec překvapení, že mi na dotaz ohledně odhlášení neodpověděli. Předávám ÚOOÚ, ale pochybuji, že se něco vyřeší. Naštěstí na Seznam.cz jsou dobré filtry, tak mi už od nich nic nechodí. Tak čest jejich práci :-)

Po přečtení obchodních podmínek jsem pojal podezření na nějakou nekalost, tak jsem poslal nevinný dotaz na uvedené emailové adresy. Odpověď jsem dosud nedostal, takže předpokládám, že stejný styl komunikace by byl použit i při řešení případných problémů.

NEPLAŤTE NIC !!! ZŘEJMĚ SE JEDNÁ O PODVODNÍKY !!! Normálně mi to neuteče. Ale teď jsem neudělal předběžnou kontrolu e-shopu A BEZMYŠLENKOVĚ OBJEDNAL, ZAPLATIL A JSEM ZŘEJMĚ O 13000,- CHUDČÍ. Objednal dvě položky grily Catler 2ks a tablet Asus ve dvou objednávkách. Naštěstí jsem neobjednal LED televize každopádně po dvou dnech přišlo potvrzení o platbě, že peníze došly ale nikdo z jejich strany se neozývá, nekontaktuje Nikdo se neozývá. Telefony nejsou k dispozici. Je to pro mě poučení pro příště, dám tomu ještě týden a přidávám se žalobám též pokud budete chtít potvrzení dokladů jsem ochoten vám ho na mail poslat. Jinak můj email pavelnovak@email.cz Pokud seženete telefonní kontakt na kterém někdo z této firmy odpovídá Budu rád i za to S pozdravem Pavel Novák
PS: Již jsem po několikátém nákupu z eshopů vyměknul a byl po zásluze potrestán. Nu nic , teď zaplatím zboží ještě jednou, takže 100% přirážka. Zkusím uplatnit pojistku na blbost. Snad někomu pomůžu alespoň ušetřit nervy a čas. S pozdravem Pavel Novák

Jj plná pravda , je třeba si to vyžrat až do dna. Pouze jsem prověřil Polské zastoupení ale tam si vlastně může napsat firma co chce. Ale jak říkám standardní internetový postup i s předpisem platby a potvrzením. Prostě za hektickou unáhlenost jsem byl potrestán. Dvě práce a člověk řeší problémy a rodinu dohromady v jeden čas. A narozeniny dětí chce člověk alespoň udělat radost a unáhlí se. Teď to bude stát 2x tolik na vrácení peněz nečekám Jsem vůl a musím pykat. Píšu pouze abych upozornil případné další kupce. Alespoň pomůžu jim. S pozdravem Pavel Novák