Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ziadny POST pc

Zdravim potreboval by som pomoct smojim problemom hladal a videl somu uz tuto temu ale nic stoho mi nepomohlo a mam este par dolezitych detailov k mojmu problemu.

V skratke mal som pc. po pade nazem asi s 40 cm nebolo to urcite viac nez pol metra na predny panel mi zacala blikat dioda Boot_device_led a pc sa proste .. nespusti na obrazovke mi nenabehne ani moznost napr ist do biosu atd atd .

Uz predtym bol zdroj na tom biedne a maticna bola pravdepodb.chybna a vymenil mi ju za servis unit. a hdd je uz tiez tak 5 rocny.
dokupil som aj procesor aj ramky atak to neni poctatne asi proste pc mi slapal perfektne.

*Je mozne ze som poskodil nenavratne nieco alebo viac komponent. ?

*Neurobil som chybu ak som vybrate pc komponeny ukladal na papier nie napr na drevo alebo do antystatic.saklov ?

*Preco som to robil ? skusal som vybrat a dat naspet cpu spustit pc bez gpu alebo hdd alebo cd rom resetol cmos aj tie "jumperi" pisali ze treba odpojit aj napaj.kabel od zdroja pri tom tak som to spravil proste mi nic nepomohlo uz ani neviem co som setko skusal.

*Ja sa chcem len uistit je mozne ze zdroj bol uz taky na nic ze neposkituje poraidne napatie pre doskua tym to setkoje?
Podotykam pc bol spusteny ked sa to stalo

Alebo coje podla vas problem pitam sa lebo doma nemam ziadne veci natoma by som vylucovanim skusil co je chybne a co nie musim todokupit alebo to supnut do servisu pripadne von oknom.

Prosimvas skuste mi pomoct ak je tu vlastne vobec co riesit dakujem vopred za kazde info .

Zostava :
MB -asus sabertooth 990fx r2.0
CPU- AMD FX-8350
GPU-Saphire Radeon HD 5750
Zdroj- coler master rs500pcapa3 (500W) proste.
RAM- HyperX FURY 16GB (2 x 8GB)

V prvom rade skus len dosku s CPU a 1 RAM, pripadne aj bez RAM, ze jak sa to sprava. Na stole. Nepripajaj draty z kejsu tie budu po pade pripadne nahovno/skrotovane. Zapni to spojenim PWR pinov niecim kovovym.
Mozes mat pripadne klavesnicu a skusat Numlock klavesu ci meni LED (RAM je k tomu nutna)

P.S. papier je zvycajne ok ale neni to idealne.

Jaj inak este neviete akoje to zo zarukou kedze uz raz som ju tam daval nemapatam si to mi pomahal bratranec stym posielali sme ju postou typujem obchodu skade som ju kupoval ale myslite ze ak (este som neskusal setko aby som si bol isty proste ze doska je vada)je doska chybna vymenia miju ? ono to znamena zaruka ze vam to opravi konkretna firma alebo proste obchod a tam dakto kde ste ju kupovali ? :D