Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dual cpu

dobry den. šel by sestavit počitač s dvouma vykonyma procesorama na jedne desce a několika sloty na RAM a GPU? pokud možno co nejlevněji. ma to sloužit na silne hry do budoucna a na rendering. zabyvam se IT, studoval jsem to ale radši bych to nechal na vas, odbornicich. ja jsem pres tohle lempl. diky

vim že je to drahe a pro domaci použiti snad i zbytečne. ale chtěl bych pak mit rychly internet, optiku, a mit ryvhly server na upload a download plus ten rendering. zkuste mi někdo sestavit něco nejlevnějšiho tak aby se to dalo časem rozšiřovat. zatim jen třeba s vykonnym zdrojem, zakladovku, dva procesory, dvě ramky a grafiku jednu. co nejlevněji tak abych do toho mohl pak každy měsic cpat prachy. jo a hdd nejaky. diky.

Chceš to levně, ale žádáš dvouprocesorovou desku, což je protimluv. V době vícejádrových procesorů totiž víceprocesorové systémy na domácí použití poněkud ztrácí smysl. To raději investuj do 8 a vícejádrovýho procesoru, než do dvou 4 jádrových.
Mimochodem - dva procesory neznamenají dvojnásobný výkon, musí to především podporovat daný program a i tak to není dvojnásobek.

dobry den. šel by sestavit počitač s dvouma vykonyma procesorama na jedne desce a několika sloty na RAM a GPU? pokud možno co nejlevněji

zabyvam se IT, studoval jsem to ale radši bych to nechal na vas

# To si studoval IT a nikdy jste se nebavili o SERVER ? To jste neprobirali zkaladni HW prvky a nikdy jsi neslysel o zakladnich deskas 2x Socket ?
# Takové zakladni desky se bezne prodavaji, co ti brani si ji zakoupuit ?
* Ono, ony budou zrejme jen na Socket LGA 2011/11xx ?!!(nechavam na overeni) jelikoz jako jediny podporuje Quand Chanel, kde bezne zakladni desky podporuji jen Dual-Chanel.

[img=/file/view/28518-socket-png]http://pc.poradna.net/file/view/28518-socket-png[/img]

TiP ~ Kup si AMD RYZEN jestli potrebujes COREs, to ze mas 16Core na 2xCPU ti ve hrach v nicem nepomuze, kde jsou hry vetsinou optimizované na QUAD, hry co vyuziji vic jak 4Core by se dalo spocitat na prstech jedné ruky..

# To je vykon co ? s 2X XEON mas jeste mene FPS jak s 1xXEON.

2X Xeon : 38FPS
1x Xeon : 40FPS

[img=http://www.overclockingmadeinfrance.com/wp-content/uploads/2014/04/2x-Intel-Xeon-E5-2687W-v2-crysis-3.jpg]http://www.overclockingmadeinfrance.com/wp-content /uploads/2014/04/2x-Intel-Xeon-E5-2687W-v2-crysis- 3.jpg[/img]

2x Xeon : 54FPS
1x Xeon : 57FPS

[img=http://www.overclockingmadeinfrance.com/wp-content/uploads/2014/04/2x-Intel-Xeon-E5-2687W-v2-metro-2033.jpg]http://www.overclockingmadeinfrance.com/wp-content /uploads/2014/04/2x-Intel-Xeon-E5-2687W-v2-metro-2 033.jpg[/img]

Zatím to tu nepadlo, ale napadá mě další věc, co je třeba si zjistit - kolik fyzických CPU podporuje ta která verze Windows! Vím, že Win 7 (a tuším že i 8) ve verzi Home podporovaly jen 1 fyzický procesor, takže pro víceprocesorové mašiny bylo třeba koupit minimálně verzi Pro (což znamená samozřejmě další zvýšení nákladů). Jak je to ve Win10, nevím.

# Kolik ma srdci AMD@Ryzen :-) ?
*Problém byl u windows se 'COREs' navic, tenkrat to bylo AMD FX, kde OS nevedel, co s 4 cores delat v ILDE, ale vysel na to jen PATCH.

# Na MS uvadi (ale 256 core CPU jsem v rukach opravdu nemel :-) (i kdyz neni nejake ARM co ma pres 200 core ?):

 Supposedly any 32 bit 7 edition will support 32 cores. Any 64 bit 7 edition will support 256 cores.

# Ono i v zaklade, HOME je zkratka domaci verze, ktera nema ani pristup k nekterym prvkum a nastavenim (jako Hyper-V, virtualizace), tak ze nepodporuje ani nativne tolik Socket/COREs je zcela mozné.[/i]