Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik RB951G-2HnD - uprava pro externí antény

Nevymyslaj s externymi antenami. Mikrotik je uspesny prave pre jeho vynikajuco navrhnute anteny. Konstrukter antenoveho systemu zrejme vie, ze cim mensi zisk anten blizky izotropnemu ziaricu, tym to vo vnutoronom prostredi chodi lepsie. Navyse kazda antena ma fazovo posunuty diagram ziarenia na tom Mikrotiku.

Pánové díky za nasměrování. Pomůžete mi nasměrovat neznalze ke vhodnému zařízení Ubiquiti? Podmínkou je, aby to mělo na vstupu RSMA konektor pro připojení externí antény na příjem signnálu 2,4 GHz. Dále možnost vytvoření domácí wi-fi sítě 2,4 GHz a případně 5 GHz sítě (není podmínkou, stačí 2,4 GHz). To už zavání dvěmi oddělenými radiovými částmi. Pokud to bude možné, prosím cenově přijatelně, případně v rámci zdravého kompromisu není problém připlatit.

Děkuji za tip, ale nesplňuje požadavek. Přítomnost RSMA konektoru je nutná při použití antény Yagi 2,4 GHz na větší vzdálenosti (jedná se o mobilní terenní řešení). Díky za akceptování požadavku.
Nějaký další tip?

Ubi jednotky su uz vcitane anteny, takze tu, ktoru mas teraz nepouzijes. Tym padom odpada rozmyslanie ako to pripojit cez nejaky konektor, ako ten konektor spravne namontovat na kabel a ci ten kabel nebude moc dlhy a nebude brat signal a tak.
Pre spravnu funkcnost je potrebne aby to bolo umiestnene vonku za oknom, alebo na streche (tiez aj jednotka naproti). Ak uvazujes, ze by si to pouzil v byte za niekolkymi stenami, tak to spolahlivo fungovat moc nebude. Fungovat to moze, ale spolahlivost prenosu ide riadne dolu a to az k nemoznosti pouzitia. Taketo pouzitie vyrobca nikdy netestuje a nikto ti nezaruci ci to pojde, alebo nepojde. Jedine, ze si to sam odskusas. WiFi totiz nieje navrhovane aby fungovalo spolahlivo za prekazkou. Preto sa vonkajsie wifi stavia tak, aby nezavadzal ani kusok konarika nejakeho stromu, nieto este nejaka stena.
Yagi anteny niesu vhodne pre wif aj ked sa predavaju. Su moc dlhe a potrebuju mat homogenne elmg.pole v celej dlzke anteny, co je dost tazke zarucit. Ak to nieje mozne zarucit klesa zisk anteny, takze z 12dBi anteny mozes mat trebars len 4dBi, pricom aj takto to moze fungovat. Nespoznas to pokial to nemas cim odmerat.

Rozumím, ale uzavřené řešení s integrovanou anténou nechci. Vše integrované Mikrotik vs. Ubiquiti, to je jako z bláta do louže. V rámci mobility to nutně nemusí být Yagi, může to být parabola, která funguje lépe a má užší úhel. Testována byla externí SXT jednotka a bylo to "tupé" do různých místních podmínek. Proto ten striktně daný požadavek na RSMA s cílem připojení externí antény 2,4 GHz.

Karle, jsem moc rád, že jste se ozval. Doufal jsem v tom.
Vy jste zralý ročník pamatující soudruhy a znající azbuku.
Prosím Vás, byl byste tak laskav a přeložil nějak lidštěji než Google translator článek s návodem v odkazu?
Nejsem schopný pochopit, kam přesně přiletovat pigtaily.
Cпасибо

Mikrotik RB951Ui-2HnD, RB951G-2HnD: подключение внешней антенны
https://weblance.com.ua/192-mikrotik-rb951ui-2hnd- rb951g-2hnd-podklyuchenie-vneshney-antenny.html

Děkuji! Jste v hledání lepší než já. Tohle jsem vůbec nenašel.
Na té první fotce není vůbec vidět co a kam připojit. Kvalita fotek mizerná, ani zvětšit to nejde.

Tu azbuku opravdu nepobírám - Мы же отнесли наш RB951Ui-2HnD в сервис-центр «ВС КОМ», где всего за пару минут нам сделали всё в лучшем виде.
Google říká - Provedli jsme na naše servisní středisko RB951Ui-2HnD „Sun COM“, kde jen pár minut, jsme dělali všechno v nejlepším možným způsobem.
Co to znamená?