Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění PC trvá

Zdravím. Dneska jsem si koupil nový Ryzen 5 1600 + MSI X370 SLI PLUS + 2666 mhz crucial paměti 2x4gb, co mi tady poradili.
Děje se ovšem to, že po spuštění se vše rozsvítí, roztočí, ale 15 vteřin trvá než naskočí úvodní bios obrazovka. Pak je to otázka pár vteřin než najede win. Nevíte v čem by mohl být problém ?
Děkuji

# Nastavoval jsi neco v BIOSu? Mas tam moznost 'Fast BOOT' ?
* Podivej se do nastaveni BIOS (pridzenim klavesy DEL pri stratu PC), jestli mas nastaven tvuj SSD (nastaven jako AHCI) jako prvni v poradi BOOT, na misto LAN etc, tak jako POSTs (Power-On Self Test).
# Ty RAM mas zapojeny presne do jakych DIMMs slotu ?
* RAM mas mit zapojeny v DRUHEM a CTVRTEM slotu od CPU (A2+B2).
# V pripade, ze mas zaply nejaky OC profil, tak ho vypni.

# V BIOSu je i moznost 'LOAD DEFAUL', vyvolas klavesou [F6] a nasledovne klavesou [F10] ulozis, zkus i tuto moznost.
* Load-defaul nahraje vychozi hodnoty pro BIOS, v kazdém pripade 15s pro nabehnuti BIOSu (nez precte CPU registry, code itself, DMA) je opravdu hodne, v pripade ze jsem otazku spravne pochopil, jestli jde o 15s po BIOSu a nabehnuti Windows, by stacilo zapnout funkci 'Fast Boot'.

Take jsem to pochopil jako ty a k tve rade bych snad jen dodal, ze 15s na nabehnuti BIOSu (zcela jasne tazatel pise, ze pouze BIOS a nikoli i s Windows) je nepochopitelne prilis a pokud nepomohou tve nebo sambilionkovi (aktualizace BIOSu) rady, tak jednoznacne reklamovat zakladni desku.

Ja se obavam, ze je to na reklamaci a jenom mi to potvrzuje, ze desky od MSI stoji za hovno, ac me mistni zamilovani MSI fanousci zase sezerou.

(Take jsem si pred nejakou dobou nechal poradit MSI desku a stejne jako uz vim, ze si nikdy vice nekoupim desku od Gigabyte, jen mi potvrzujes, ze MSI je stejnej smejd.)

Já chtěl původně desku od ASUSu (kdysi jsem měl desky od ASUSu a paráda, žádný problém), ale M-POL mi poradil tuhle desku. Nevypadala zle, tak jsem to zkusil. Ale asi ju pujdu vrátit a vezmu si tu od ASUSu. Už jak se mi poprvé objevilo logo toho MSI, tak se ve mě zastesklo. V úterý tam s tím zajdu. Díky moc za rady.

No v tomhle případě je to u všech výrobců to není že jenom MSI něco a Asus je v tom třeba nejhůř,zrovna s GB kterou osobně AMD poslalo a na který trvalo tak Ok.:-)

Uplynulý měsíc ukázal, že AMD se skutečně má čím chlubit, neboť procesory Ryzen jsou velice povedené čipy, ovšem nevyhnuly se jim problémy spojené s nástupem zbrusu nové platformy, která na rozdíl od procesorů Intel dlouhé řady Core nemá na co navázat. To bylo patrné i z našeho testu, v jehož případě AMD přímo trvalo na tom, abychom Ryzen 5 zkoušeli na dodané desce s čipsetem B350, která již na rozdíl od modelu s X370 měla odladěný BIOS. Nicméně osobně mám vyzkoušeno, že na desce AX370-Gaming 5 a novou betaverzí BIOSu F5d byly Ryzen 5 stejně výkonné i stabilní a také na ní mohly dodané paměti pracovat až na taktu 3200 MHz.

www.svethardware.cz

Ano, souhlas se sambilionkem, ma pravdu, tentokrat v tom jedou vsichni, akorat tady fanousci MSI delaji jako ze u tech nic, pritom jsi jasny dukaz toho, ze maji uplne stejne problemy jako ostatni.

Evidentne je sice hezky, ze RyZen je opravdu povedeny procesor a vykonem jasne prevysuje Intel, ale desky jsou proste nezvladnute a v tuhle chvili bych si proste RyZen nekoupil kvuli desce.

# Dela ti to kdyz zapojis i jednu 'RAM' do DIMM slotu [A1] -prvni ?
# Stahni [CPU-Z] : cpu-z.html

- Spust, klikni na 'MEMORY/RAM' a udelej 'Screen' ten vloz zde do prispevku. /*K porovnani hodnot.

*Ilustacni obrazek zobrazeni hodnot pro RAM/Pamet
[img=/file/view/28618-cpu-zpc-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28618-cpu-zpc-jpg[/img]
TiP ~ Zda-li problém bude pretrvavat, vse odpoj, hlavne HDD/SSD, jen pro zkousku ci zmereni, zdali POST bude probihat stejnou dobu.