Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel- výběr dat

dobrý den,
Potřeboval bych v excelu poradit jak udělat, aby když je v buňce A1 napsáno I80, tak aby to v buňce A2 napsalo samo "100". Těchto 100 by bylo z jiné tabulky. Pak zase kdybych přepsal I80 na I160(opět v buňce A1), tak zase aby se automaticky hodnota 100 přepsala na 250(v buňce A2). Ta 250 je opět definovaná v jiné tabulce. Těchto I80, I160 atd je asi 30, takže funkce "když" neni řešení. V podstatě jde o to, že pouze budu zadávat buňku A1 a hodnota A2 se mi bude měnit podle jiné tabulky(definované buňky)
Děkuji za případné rady a nápady

nevim, jestli jste me spatne pochopil nebo nevim jak to zadat, kazdopadne to napisi jeste takhle: když napíši I80 (buňka A1), tak chci aby mi to do řádku (A2,A3.etc...)- do každé buňky jednu, vyplivlo asi 15 hodnot. přičemž já budu měnit jen I80 na I100, I120 atd.(vše zadávám a měním v A1) a pokaždé mi to vyplivne dané hodnot. Děkuji za případné další návrhy jak to udělat.