Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nekolik otázok, Angular a PHP

Aký je rozdiel medzi: <div ng-include="'myFile.html'"></div> a <?php include 'myFile.php';?> okrem toho že sa v jednom prípade spracuváva na strane klienta a v druhom na strane servera?

Zároveň som zistil že pri Angulari je potreba ak chceme includnuť obsah z inej domény dopsať na cielovú stránku: <?php header("Access-Control-Allow-Origin: *"); ?> To znamená že na cielovom webe musí bežať PHP, ale zároveň som zistil že to nieje pravda, totiž do HTML to jde zapsať i jako: &lt;?php header("Access-Control-Allow-Origin: *"); ?&gt; alebo nie? totiž to vidím na jednom webu, ale neviem či už po spracovaní serverom je pre "klienta" viditelný zápis. A teraz sa chcem spýtať, ak by bol web bežal na určitej doméne tretej úrovne na určitom hostingu, dajme príklad webzdarma.sk (doména web.wz.sk) tak ak by som mal ja web cukor.wz.sk a nejaký další týpek ananas.wz.sk to znamená že aj bez toho "povolenia includovať" je možné aby sa z druhého "webu" includnul obsah do prvého? Alebo ako to pri jednotlivých úrovniach domény funguje?

v jednom prípade spracuváva na strane klienta a v druhom na strane servera

To je v zásadě opravdu hlavní rozdíl. Další ale spíš už menší je v tom, že na straně serveru to bude fungovat vždy, na straně klienta to vyžaduje povolený JavaScript.

To znamená že na cielovom webe musí bežať PHP

Nemusí, stačí když tu hlavičku bude přidávat webový server.

totiž do HTML to jde zapsať i jako: &lt;?php header("Access-Control-Allow-Origin: *"); ?&gt;

Zapsat to určitě jde, fungovat to ale nebude.

aj bez toho "povolenia includovať" je možné aby sa z druhého "webu" includnul obsah do prvého

Pokud tam není ta hvězdička, tak by měla fungovat pouze přesně stejná doména.