Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zcela nevyzpytatelné nabíhání Windows 7

Dobrý večer,
ještě někdy minulý čtvrtek jsem spustila svůj stolní PC a poté i vypnula naprosto normálně, netuše nic zlého. V pátek jsem opět zapnula PC a - nedočkala jsem se... Nečekaně se zobrazila hláška "Nelze se připojit ke službě Služba oznamování událostí systému. Obraťte se na správce systému".

1) Otevřela jsem po odpojení od sítě skříň a vyluxovala prach - ono mi to jednou totiž fakticky pomohlo, když nešlo nabootovat tehdy XP! Prach možná působil jako deka a přehříval procesor... a zrovna jsem vizuálně prohlídla se svítilnou základní desku - napohled vypadala zdravě, žádný kondenzátor nebyl nafouknutý

2) po znovuzapnutí naběhla po dlouhé době obrazovka s oběma účty (user a admin) a po kliknutí na kterýkoliv a po zdání hesla oba obrázky účtů zmizely a trvalo asi 20 minut, než se konečně objevila plocha účtu

3) pomocí instalačního DVD (mám krabicovku) jsem zkusila napřed volbu Oprava spouštění systému - po pár sekundách se zobrazila hláška, že tam žádné problémy nejsou, hmmm

4) další v pořadí možnost Obnovení systému: nejstarší automatický (ze začátku dubna) Bod obnovení a prostřední zhavarovaly:
[http://pc.poradna.net/file/view/28773-obnoveni1-jp g]

Pomohl - bohužel pouze zdánlivě - až ten nejnovější z 23.4.2017
[http://pc.poradna.net/file/view/28774-obnoveni3-jp g]

Po nabootování uz bez instalačního DVD se sice zobrazily oba účty na ploše celkem rychle, po kliknutí na user účet a po zadání hesla se vítací kolečko střídavě točilo a zastavovalo celkem 25 minut, poté obrazovka zčernala a svítil pouze pohyblivý kurzor a až po dalších 5 minutách naběhla plocha účtu a PC šel relativně normálně používat. Po povelu k vypnutí se vypínal celou půlhodinu

Po dalším zapnutí další den pro změnu po proběhnutí loga Windows obrazovka ihned na 5 minut zčernala, poté jsem se mohla přihlásit a za dalších 5 minut jsem byla na své ploše. Tentokrát se PC vypínal chvilku.

Po dalším zapnutí to zase vítalo půl hodiny a minuty jsem viděla černou obrazovku. Pak už zase naběhl. Nezabrala volba Opravit počítač přes instalační DVD, opravná přeinstalace taky neproběhla, protože současný systém v PC je prý novější než ten na instalačním DVD - bodejť, mám tam už nějaké aktualizace, programy atd.

POST test (BIOS Award), mám grafický, ne pípací, neukázal žádnou chybu.

Mimo jiné jsem spustila příkaz chkdsk - nenašel žádný vadný sektor. Diagnotika paměti (přes instalační DVD) - vše OK. Vyměnila jsem pro sichr datový kabel k SATA disku a použila i jinou odbočku napájení - bez výsledku. PC sice za šílenou dobu naběhne, ale nečekaně se a na dlouhou dobu kouše třeba jen při zavírání Poznámkového bloku, nejde spustit Správce úloh apod při minimálním vytížení procesoru do 3%, vůbec nespustím Příkazový řádek ...

Už jsem z toho dost bezradná: je to SW nebo HW závada?? Jaké mám ještě možnosti kromě totální přeinstalace? Nebo nějaká součástka odchází?

Skládali jsme mou sestavu v září 2011, před rokem jsem systém kompletně přeinstalovala na nový hybridní HDD Seagate Desktop SSHD 3.5'' 1TB (který mimochodem vůbec není rychlejší při bootování oproti klasickému HDD, spíš naopak), dále jsou ve vnitřnostech:

základní deska GB A75M-UD2H, AMD A75, FM1, 4×DDR3, VGA, LAN, 5×SATA, USB3.0, 1394, mATX
paměti A-DATA 4GB (Kit 2x2GB) XPG Gaming v2.0 Series DDR3 1866MHz
zdroj Fortron AURUM 400W 80PLUS GOLD ATX v2.0, 12cmFan
procesor AMD A6-3500

Sííím, moc uvítám radu, na co se zaměřit, mnohokrát děkuji předem :beer:. Nový PC, notabene Windows 10 nepotřebuji...

Jsem rozhodnuta koupit si nový HDD, tento vadný zkusit přeformátovat a znova zkontrolovat přes HD Tune. A pak se uvidí :-)

Moje poslední otázka zní: jak prosím mohu otestovat stav druhého HDD, na kterém je také nainstalovaný (totožný) OS? Ponechala jsem si totiž v šuplíku původní pětiletý HDD, který jsem měla v PC před instalací tohoto nespolehlivého hybridu a Windows 7 + data jsem si na něm ponechala (k datům se snadno dostanu přes svůj převodník SATA-USB).
Co by se dělo při startování Windows kdyby našel náhle dva HDD s funkčními operačními systémy? Který by si vybral? Resp. jde to nastavit v BIOSu, ze kterého HDD má startovat? Protože druhý HDD samozřejmě do SATA nepřipojím za běhu Widlí a nevím jak ho zobrazit v HD Tune.
Moc děkuji za odpověď :-)