Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se zvuky ze studiových reproduktorů/monitorů.

Dobrý den. Omlouvám se, že zakládám daší dotaz během pár hodin, ale tento je dost odlišný. Mám problém se studiovýmy reproduktory Yamaha HS7. Dělají takové šumivé zvuky, když třeba scroluji třeba na Facebooku (nebo celkově někde na monitoru), když se nic na monitoru neděje, tak je to v pořádku, ale jakmile zase začnu scrolovat (občas stačí hýbat myší), tak opět ten šum. Dále při hrách je dost hlasitý opět asi něco jako šum. Na internetu jsem četl, že doporučují ztlumit přímo reporduktory kolečkem, co mají na sobě a pak zesílit zvukovku. To jsem udělal a pomohlo to, ale hru pak skoro neslyším i když zvukovku dám naplno. Na internetu jsem četl, že to může souviset s tím, že je to píchlé na desku PC přes tu zvukovku a když se pustí hra, tak PC je pod stresem a nějak se ot odrazí na těch monitorech. Mohl by mi někdo říct, zda se to dá nějak opravit? Například když jen poslouchám muziku, tak je vše super a i na ten šum na internetu bych si asi zvykl, ale ve hrách to je skutečně dost slyšet a pomáhá jen to kompletní ztlumení repoduktoru, ale pak zas ta zvukovka ani naplno nedokáže skrž ty monitory dodat dost hlasitý zvuk, takže pořád musím hledatkompromis mezi šumem a hlasitostí hry. Nevíte, co by mohlo pomoci? Jsem celkem zoufalý. Děkuji mnohokrát.

Zatím jen hopem. Přemístění zvukovky dále od PC nepomohlo. Změna USB portu nepomohlo. Zkusil jsem do zvukovky dát sluchátka do předního klasického jack portu a sluchátka naprosto krásně tichá a bez sebemenšího problému! Takže to skutečně vypadá na špatné kabely. Jen mi přijde divné, že jsem zkoušel s nimi všemožně házet, dávat je dál atp., ale ty otřesné pazvuky byly pořád stejné, ale stejně vše směřuje k nim, takže ozkouším jiné nové a snad to zabere, určitě dám pak hned vědět.

Jj sluchadla naprosto krásný čistý zvuk. Zítra určitě napíšu, zda pomohly ty kabely. Případně pak zkusím tou redukcí do MB, jak doporučuje sambilionk. Akorát tedy nevím, jak bych postupoval, kdyby to bylo po připojení do integrované OK, to by byla tedy ta zvukovka špatná?

Symetrické kabely jsou ok, ale taky musí být i symerický vstup a výstup+ komletně symetrický zesilovač a spol. Ovšem to jsme v jiné cenové kategorii.
Takže tím skoro nic nevyřešíš. Chce to kvalitní zvukovou kartu tipu Sounblaster Audigy 2zs a podobné. Ten tvuj usb zázrak je jak sám uvádíš naprd.

Ak nepomozu balaned kable tak asi posledna moznost problemu u neho je v tom ze tie repro su uzemnene na PEN vodic, a ze by nemali oddelenenu audiozem a spaja to tam na GND toho PC do slucky, ale u yamaha repro take nieco nepredpokladam, az taki dementi to urcite nenavrhuju. Ale mozne je vsetko.

Balanced kabely TRS-TRS pomohly odstranit tak 85% těch rušivých pazvuků. Při hrách již prakticky žádný problém, jen při zátěžovém testu, kde je to opravdu náročné, tak je slabě slyšet zvuk, co byl předtím, ale nedá se to srovnat. Jen jsem neodhadl délku kabelu, takže příští týden rovnou koupím delší a nejspíš půjdu do XLR(M)-TRS HN133040. Každopádně velké díky chlapi. Hlavně MM, moc jsi pomohl i vysvětlil, co bylo třeba. Vážím si toho.

Hmm tak nakonec to slyším i ve hrách, když ztlumím zvuk na zvukovce tak tam pořád to je, ale je to mnohem tišší než předtím, ale pořád tam lehce to slyšet je. Divné je, že dříve jsem tu sílu těch pazvuků mohl tlumit či ji zesilovat zezadu na bednách (level). Nyní je to jedno jak to nastavím vzadu na bednách, prostě to dělá ty tišší pazvuky všude stejně. Ale jako je ot o hodně lepší to prostě ano, ale pořád tam trošku toho je a to mě mrzí. Do sluchátek nebo z noťasu ani sebemenší pazvuky. Jen klasický lehký šum z tweeterů, ale ten je prý normální a ten mi vůbec nevadí, protože i větrák v bedně je slyšet víc, ale ten lehoulinký buzz při některých hrách by bylo super, kdyby nebyl, ještě budu hledat na internetu další možnosti řešení. Ale pořád je to 1000x lepší prostě, nevím zda je možné, aby to lehké a tiché bzučení úplně kompletně zmizelo. Zítra zkusím zvuk nahrát.