Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi připojení se mi stále vrací do špatného nastavení

Dobrý den. Prosím o radu. Windows 7 s wifi na WPA2/PSK fungoval skvěle. Potom majitel dobu změnil zabezpečení na WPA Personal. A já se nyní nepřipojím. Vlastně připojím ale neustále musím při každém připojení manuálně přenastavit v seznamu sítí ten typ zabezpečení. Wifi se mi vždy vrátí do toho WPA2. Nepomohlo odstranění sítě ani odebrání wifi adaptéru ze systému a opětovná instalace. Poradíte co s tím? Díky.

Pre WPA Personal niekedy nefunguje automaticke rozoznavanie sifrovania a to hlavne vtedy ak sa klient pripaja v mode 11b/g/n. Ak by si sa pripojil v mode 11b/g nemal by s pripojenim byt problem. Je to tak preto, lebo 11n podla specifikacie vyzaduje sifrovanie WPA2. Ziadne ine sifrovanie nieje povolene.
Niektore ovladace idu sice nad ramec normy (teda nekompatibilne so specifikaciou) a umoznuju aj v 11n pouzivat sifrovanie WPA, ale mozu sa vyskytnut urcite problemy s automatickym rozpoznanim a nastavenim spravneho typu sifrovania. Toto je zrejme tvoj pripad. Neurobis s tym nic, pokial router nebude nastaveny spravne, alebo nebudes mat lepsi (opraveny) ovladac.

Mozes si v ovladacoch WiFi adaptera v spravci zariadeni obmedzit normu na g resp. b/g. Viac jak 54Mbit to stejne asi nejde, tak to mas jedno. A nebudes musiet potom nikoho nahanat (ale normalne je dnes mat nastavene na routri WPA2 a potom pripadne nejake muzealne kramy ktore nevedia WPA2 vyhodit)