Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC kvalita ?

Ahoj.
Nemáte někdo vyzkoušenou MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC na OC ? : https://www.alza.cz/msi-z270-tomahawk-arctic-d4671 163.htm
Můj procesor i5 7600K, 16GB paměti, chladič budu vybírat později.
Co mě zajimá jestli jde da ní taktovat a jestli ma dobrý teploty, moje poslední byla Asus Z97 a ta docela topila, jsem upgrádoval na i5 7600K a hledám k tomu desku, chtěl bych tuto, ale nevím jestli se na OC hodí.
Děkuji pěkně.

# MSI Z270 je na 'Overclocking' tvého CPU i5@7600K zcela dostacujici.
- Jestli jsem Tomahawk zakoupil, tak jen kvuli vhledu, urcite bych této rade (nerikam ze ARSENAL je spatny), ale vyhradu bych mel k AUDIO chipu, kde MSI osadilo Realtek [ALC892] znamy predevsim z predeslého CHIPU ktery jsi mel Z97, jetli jsi ho mel tvé desce a byl jsi spokojen, nebo neplanujes UPGRD tvé AUDI sestavy, tak to resit nemusis.
* Ono i tak by to chtelo kvalitni aparaturu a zrejme i velmi citlivy sluch, aby jsi slysel rozdil, ve stejné cenové kategorii, nema spaty vyber Gigabyte Gaming Aorus.

# U taktovani, mam na této desce osazen I7@7700K (DDR4 2666 MHz CL15), ktery na 5GHz rychle stoupne na 120/30W s 1.33-35V pro V-CORE, teploty nejak nahoru nejdou, v testech jako Prime etc se drzel stabilne, myslim ze s tvym i5@7600K si jen pohraje.
* Bude urcite zalezet také na tvé bedne, jak ma proveden Cooling etc, ale tady ty DIGITALNI kaskady ze vsech kaskad zahrivaji nejmin, nejaké extremni zahrivani u OC jsem u ni nejak nespozoroval, bez OC, u bezného uzivani jsou pri doteku prstem skoro studené.
..

[img=/file/view/28841-msi-z270-arctic-2-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28841-msi-z270-arc tic-2-jpg[/img]

Mentalne vadni su u vyrobcu, ja sa uz mozem len divit. Myslim si ze za 3litre mas stejne dobru dosku bez toho cirkusu, ale ok.
Pytal si sa na chladenie, tak som ti odpovedal o chladeni ze je dementne (a ta "arctic" cirkus farba tomu nijak nepomoze, tomu by pomohli rebra na tom chladici, ak ti ide o to)