Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace OS - problém GPT disku

Dobrý den,
Prosím vás o radu k jednomu problému.
Info: Mám notebook Lenovo G50, kde jednoho dne při spuštění OS hlásil problém "pokusy o opravy" při zapnutí. Jenže to trvalo nekonečně dlouho a nic se nedělo. Pokusil sem se to tedy přeinstalovat a nešlo to. Tak tedy sem se podíval na net a smazal celý disk, dle komentářů. Každopádně k aktuálnímu problému. S diskem sem si hrál tak, že sem odstranil v příkazovém řádku pomocí příkazu "diskpart" dále "clean". na list disku mě ukazuje zda-li je disk formátu GPT či ne (hvězdička). Zkoušel sem tedy nachystat bootovací flash disk s Win8 stažených z officiálních stránek Microsoft. Jenže pokaždé když instaluji OS, tak to vyhodí zhruba v 50% u "připravují se instalační soubory" s chybovou hláškou "0x8007045d". Flash disk sem zkoušel instalovat různými způsoby typu "Obraz ISO pro GPT. Obraz ISO pro MBR" (podle programu Rufus). Byl by z vás někdo ochoten mi poradit? Strýčka googla sem zkoušel i hledat chybovou hlášku. Zkoušel sem i různé příkazy co tam dávali, ale všechno to bylo bez kladného výsledku. v BIOSu mám nastavené tyto změny:
Secure boot: disable
Legacy support boot
OS optimalized for Win8.

Předem děkuji za odpověď

USB stick vytvaraj microsoft toolom, je to na MS webe rovno aj s instalackou W8.1 a vytvori ti to usb stick.

diskpart clean sa neda pouzit na systemovy disk z ktoreho bezia windows, takze ak si to robil v spustenych windows, tak si nic nezmazal. Urob to z instalacky - moznosti opravy - prikazovy riadok. Po clean neni ziadne GPT ani neGPT, neni tam nic. A to je dobre.

Tvoj problem s instalaciou moze suvisit s napr. a) vadnou flash, alebo b) vadnym diskom v notebooku, alebo c) inou HW zavadou, alebo d) preco mas v BIOS legacy boot? Zapni uefi boot a secure boot, a skus to znova instalovat.

MediaCreationTool -> od Microsoftu. když si chceš stáhnout OS Win8 tak tam mají pouze tenhle výběr. Stáhne to a mají tam možnost udělat z toho bootovací flashku bez rozdílu GPT / MBR. Každopádně problém sem vyřešil a dávám semka odkaz z Youtube co mě pomohl pro budoucí generace.
Podle toho si myslím, že je HDD pryč ale né úplně (jen domněnka).
Každopádně moc děkuji MM.. :)

Odkaz:
watch