Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučená teplota pro CPU

Dobrý den, chci se zeptat kolik by měl mít procesor teplotu. Mám procesor AMD Phenom II x4 925 4x2.81Ghz. Ptám se proto, protože se mi zdá, že se mi rapidně snížil výkon u her. Při hraní má procesor teplotu 68-70°C a při hraní se streamem má teplotu 70-80°C

To je teplota z jakeho senzoru alebo z coho? Neni to jedno. V speedfan je to teplota s nazvom "core"?

Pre amd desktop je to uz dost vela, ale ked je to uz pomale pri tych 70, a je schopne to ist az na 80, tak to spomalenie neni teplotou, ptz spomalilo by sa to pri max teplote, a ne uz pri 70. Mozes mat zavireny PC a vytazuje ti vir grafiku tazenim bitcoinu apod, alebo sa moze prehrievat aj grafika, alebo ti vytazuje nieco CPU na pozadi, apod, pricin na spomalenie moze byt vela.

P.S. skontroluj si v CPU-Z ze spravne funguje speedstep t.j. frekvenciu CPU pri zatazi a ked je to pomale ci je stale max.
.. a tie teploty su moc vysoke. Ale nemyslim si ze to je pricina toho spomalenia (ono to spomalovanie kvoli teplote by nebolo postupne, ale len zrazu pri urcitej maximalnej teplote X).

A co na nom nefunguje ved funguje. V configure si pozri ze ktore teploty su z DTS senzora (core) a tie ostatne blbosti povypinaj nech v tom okienku je miesto pre potrebne veci .

(a v tom configure vidis aj ze kolko je teplota grafiky, tu si zobrazuj tiez. vidim ze ti to naslo AMD radeon senzor)

alebo sa moze prehrievat aj grafika

Grafika má 50-60°C

alebo ti vytazuje nieco CPU na pozadi, apod, pricin na spomalenie moze byt vela.

No řeknu to takhle nedávno jsem měl trochu víc FPS, ale hry se mi nesekají. Pokud ovšem nestreamuji hra mi ukazuje 180FPS a já vidím lagy, ale to je pouze jen když streamuji, jinak ne.

skontroluj si v CPU-Z ze spravne funguje speedstep

Mohl byste mi prosím říct co to je a kde to najdu?

.. a tie teploty su moc vysoke

No řeknu to takhle původně v tomto PC byl AMD Athlon 3200+ už si nepamatuji přesný název ale vím že to bylo 1x2.01Ghz a já jsem místo toho jedno jádra tam dal 4x2.8Ghz a nechal tam původní ventilátor tudiž od toho jedno jádra. Takže mám asi buď vyměnit ten ventilátor nebo ke skříni přidat 2 další že?

Napsany to tam asi neni, mozno na vetraku ak bol spolu s nim. Ale ked je nedostatocny chladic tak vymenit za lepsi.

Ale ked je v CPU-Z frekvencia stale maximalna aj pri tom spomaleni, tak sa to nepodtaktovalo, takze tazko povedat preco mas to spomalenie. Ale tie teploty su vysoke, daj tam tak ci tak lepsi chladic.

- K10 DENEB (Dragon) by neměl přesahnou v LOAD-zátěži 70C° :!:
1) Zkontolovat 'Cooler', popripade i PWM/otáčky.
2) Stáhnout v prostředí BIOS trochu na hodnotě V-CORE (výrobci někdy v default nastavují umyslně trosku více).

- Jestli ti je na 80C je škubani, nebo tak zvané 'freeze' zcela normalní, kdyby šli ješte více, restartovalo nebo by se vyplo celé PC.

Možnosti ? :
1) Jes-li suchá thermo vodičová pasta, přepastovat.
2) Vyměnit Cooler za výkonejší.
3) Stáhnou V-Core.
(popřípade přes ty největší horka otevřít PC bednu )

Jestli ti je na 80C je škubani, nebo tak zvané 'freeze' zcela normalní, kdyby sli ješte více, restartovalo nebo by se vyplo celé PC.

Na 70°C-80°C se to seká. Občas se i vypne PC ale většinou, když nehraji.

1) Jesli suchá thermo vodicova pasta, přepastovat.

Pasta si myslím nebude suchá když jsem ji tam dával před rokem

2) Vyměnit Cooler

Nemá cenu příští rok budu mít Ryzen

3) Stáhnou V-Core

O kolik by mi to snížilo výkon?

(popripade otevrit PC bednu )

Ok :D

O kolik by mi to snížilo výkon?

V-Core je napajení procesoru, jemným snižením se stáhnou "teploty/TDP", bez opadu na výkon.

Nemá cenu příští rok budu mít Ryzen

- Tak kompatibilní cooler s AM3+ - AM4 , který pak použiješ na Ryzen :-)
(příští rok je daleko a určite to nebude 1 ledna 2018)

Ano ale medzi Tjunction a Tcase je v zatazi kludne rozdiel aj 10stupnov. Treba to rozlisovat. AMD zvykol udavat v datasheetoch max Tcase, ale napr. DTS senzor mera teplotu Tj.

Istotu ci teplota dosiahla maximalnu ma clovek vtedy ked si zobrazi v coretemp alebo realtemp (neviem ktory to mal) delta Tjmax (to je cislo ze kolko este ° ostava po maximalnu), ptz to je to co CPU v skutocnosti mera (CPU nemera absolutnu teplotu Tj), a to cislo sa pouziva pre podtaktovanie ak sa to dostane na hodnotu 0.